• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اینترنت و ای تی » واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه تب‌برفکی در فریمان
  کد خبر : 2010324

  واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه تب‌برفکی در فریمان

  واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه تب‌برفکی در فریمانReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد احمدی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریمان در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: در راستای ایمن‌سازی دام‌های سبک شهرستان فریمان علیه بیماری تب‌برفکی در فاز دوم طرح سراسری واکسیناسیون، تعداد ۱۲۰ هزار راس…

  واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه تب‌برفکی در فریمانReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد احمدی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریمان در گفتگو با خبرفریمان اظهارکرد: در راستای ایمن‌سازی دام‌های سبک شهرستان فریمان علیه بیماری تب‌برفکی در فاز دوم طرح سراسری واکسیناسیون، تعداد ۱۲۰ هزار راس گوسفند و بز واکسینه‌شدند.

  احمدی افزود: در فاز اول که بهار سال جاری انجام‌گرفت ۱۹۷ هزار راس دام سبک علیه بیماری واکسینه‌شدند و در فاز دوم این طرح که بهمن‌ماه جاری آغازشد، علاوه بر ۶۰ هزار راسی که واکسینه نشده‌بودند، تعداد ۶۰ هزار راس دام موجود در مناطق دارای خطرپذیری بالا نیز دوباره علیه این بیماری واکسینه‌شدند.

  وی با بیان این‌که بیماری تب برفکی دارای سویه‌های متعدد است و واکسن مورد استفاده نیز به صورت پلی والان بوده که سویه‌های در چرخش آن در ایران وجود دارد، خاطرنشان‌کرد: با وجود این موضوع و با توجه به گزارش ایران ویج به نقل از درگیری متعدد در سایر کشورهای همسایه و امکان انتقال این سویه‌ها به داخل کشور دامداران باید در اجرای ضوابط بهداشتی و نکات امنیت زیستی در دامداری‌های خود دقت زیادی داشته‌باشند تا از انتقال بیماری و بروز خسارت جلوگیری‌شود.

  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریمان بیمه‌کردن دام برای پرداخت خسارت ناشی از بیماری را ضروری دانست و یادآورشد: دامدارانی که دام‌های خود را با هزینه اندک بیمه نکنند، در زمان بروز خسارت برای دریافت غرامت با مشکل مواجه می‌شوند.

  احمدی در ادامه تصریح‌کرد: مرحله سوم طرح واکسیناسیون دام سنگین در سطح تمامی دامداری‌های صنعتی و روستاهای بزرگ که اهمیت بیشتری دارند توسط واکسن بهادار به صورت رایگان واکسینه‌شدند و سایر روستاها با استفاده از واکسن داخلی و رایگان واکسینه می‌شوند.

  وی یادآورشد: در زمان اجرای طرح که یک ماه به طول می‌انجامد نقل و انتقال گاو و گوساله فقط پس از واکسیناسیون مجاز خواهدبود و قبل از آن ممنوع است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.