• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار عمومی هستند
  کد خبر : 2010291

  امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار عمومی هستند

  امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار عمومی هستندReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از توفارقان،در این مراسم حجت الاسلام قربانی با اشاره به تاثیرات رسانه ها در روابط خانواده های ایرانی، گفت: امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار…

  امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار عمومی هستندReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از توفارقان،در این مراسم حجت الاسلام قربانی با اشاره به تاثیرات رسانه ها در روابط خانواده های ایرانی، گفت: امروزه رسانه ها مهم ترین عامل مدیریت افکار عمومی، رفتار و سبک زندگی اشخاص هستند.

  وی در جمع بسیجیان پایگاه مقاومت شهیدرجایی گفت:رسانه ها در دوران کنونی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده اند و مردم در طول شبانه روز از محتواهای اجتماعی و سیاسی و آموزشی و اقتصادی رسانه ها استفاده می کنند.

  قربانی در این جلسه افزود: .نسل کنونی جامعه هم از ابتدایی حیاتش با رسانه ها بزرگ می شوند اطلاعاتی امروز این نسل بخش عظیم فرهنگ ارزش ها و هنجارهای جامعه خود و دیگر جوامع را از رسانه ها دریافت می کنند واین رسانه ها هستند که اولویت های ذهنی و حتی رفتاری را به ما می آموزند و تعیین می کنند.

  این کارشناس مسائل مذهبیتصریح کرد: رسانه ها به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی کارکرد انتقال میراث فرهنگی و اجتماعی و ارزشهای جوامع را برعهده دارند در عصر فعلی با عنایت به نقش بارز رسانه ها در جامع و اطلاع رسانی پیرامون موضوعات سیاسی–اجتماعی–فرهنگی و اقتصادی سعی می کنند الگوهای نوینی را به جوامع وارد نمایند تا جایگزین فرهنگ ها و ارزش ها و الگوهای سنتی شوند.

  وی با اشاره به شرایط موجود در فضای رسانه ای در جامعه کنونی گفت: در این رهگذر رسانه ها به عنوان عامل تغییر و تحول در ارزش ها و هنجارها مطرح هستند به طوری که سنت ها را به مبارزه می طلبند وبه صورت یک عامل موثر در دگرگونی نگرش ها و رفتارهای نسل جدید عمل می کنند همین امر می تواند منجر به شکاف نسلی و عدم انتقال تجربیات نسل گذشته به نسل فعلی شود نسل فعلی هرآنجه را که از رسانه می خواند می شنود و می بیند ملاک نگرش عمل و رفتار خود قرار می دهد .

  این استاد حوزه در ادامه خاطر نشان کرد:: یکی از ابزارهایی که در طول ۱۰ سال اخیر بیشترین تاثیر را بر زندگی افراد داشته است، شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای هستند؛ به طوری که رشد کمی این رسانه در دهه ی اخیر بسیار مشهود و واضح است.

  در ادامه این مراسم سرهنگ بهمن فتح زادهنیز  به نقش تاثیرگذار ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: بعد از چندین سال کتمان کشورهای غربی در نقش اساسی ایران، مشخص شد جمهوری اسلامی ایران، روسیه و دولت سوریه در مدیریت بحران سوریه تاثیر گذار و بازیگر اصلی میدان جنگ هستند.

  وی با بیان اینکه ارزیابی در مورد سوریه مسئله مشکلی است، گفت: وضعیت سوریه به سمت برقراری آرامش پیش می رود، بنابراین وضعیت این کشور بهتر از قبل خواهد شد و به حالت قبلی برنخواهد گشت.

  فرمانده ناحیه سپاه آذرشهر با اشاره به اینکه شرایط طوری است که صلح و ثبات در سوریه در حال افزایش است، تصریح کرد: ادامه سازش گروه های مخالف در سوریه با دولت بشار اسد، راهبردهای غرب در این کشور را دچار تغییر اساسی خواهد کرد.

  ایشان در جمع بندی سخنانشانضمن اشاره به ظرفیت بالای پایگاه بسیج شهید رجاییمسجد جوالائمه(ع) حسین آباد در بحث اجرای برنامه های شاخص و برجسته فرهنگی در سطح شهرستان، پتانسیل پایگاه بسیج شهید رجایی در اجرای برنامه های فرهنگی در سطح شهرستان بی نظیر عنوان کرد.

  سعید ارباطی، فرمانده پایگاه بسیج شهید رحایی نیز در این دیدار ضمن عرض خیر مقدم،گفت: یکی از مهم‌ترین و بزرگترین مسئولیت‌ها در برهه حساس کنونی گام برداشتن در مسیر بصیرت‌افزایی و ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف مردم است، تا اینکه در زمان‌های حساس بتوانند حق را از باطل به راحتی تشخیص دهند .

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.