• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آغاز مرحله اجرایی توسعه میدان نفتی چنگوله در سال آینده
  کد خبر : 2010270

  آغاز مرحله اجرایی توسعه میدان نفتی چنگوله در سال آینده

  آغاز مرحله اجرایی توسعه میدان نفتی چنگوله در سال آیندهReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی عباسی لرکی افزود:  تفاهم‎ نامه‎های مطالعاتی مربوط به توسعه میدان چنگوله با سه شرکت گازپروم نفت روسیه، دی ‎ان ‎او نروژ و…

  آغاز مرحله اجرایی توسعه میدان نفتی چنگوله در سال آیندهReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی عباسی لرکی افزود:  تفاهم‎ نامه‎های مطالعاتی مربوط به توسعه میدان چنگوله با سه شرکت گازپروم نفت روسیه، دی ‎ان ‎او نروژ و PTTEP تایلند امضا شده و این شرکت‎ها فعالیت ‎های مطالعاتی خود را دنبال می کنند.

  وی با اشاره به اینکه  عملیاتی شدن این میدان در دو مرحله تعریف شده است، یادآور شد: در مرحله نخست این طرح ‌ اجرای شش حلقه چاه در نظر گرفته شده که دو حلقه چاه تعمیری و چهار حلقه چاه تولیدی جدید خواهد بود.

  مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله با یادآوری اینکه  تولید روزانه حدود ۱۵ هزار بشکه نفت از طریق این شش حلقه چاه در برنامه قرار گرفته افزود: در مرحله دوم نیز با حفر ۱۳ حلقه چاه و برنامه زمان بندی حدود ۴۰ ماهه،‌ تولید نفت خام در این میدان به ۳۵ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

  مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله با اشاره به این که در این دو مرحله ۱۹ حلقه چاه با برنامه زمان بندی حدود ۸۰ ماه و تولید روزانه به میزان ۵۰ هزار بشکه نفت خام در نظر گرفته شده است، افزود: شرکت متن نخستین نشست ‎های کاربردی و تخصصی با شرکت‎های نامبرده را برگزار کرده و مقرر شده است تا نشست ‎های بعدی نیز برای جمع بندی دیدگاه ‎های کارشناسی برگزار شود.

  لرکی با اظهار امیدواری در باره انجام به موقع توسعه میدان نفتی چنگوله افزود: امیدواریم در سال آینده بعد از ارایه پیشنهادهای مناسب، مناقصه رسمی برگزار و مراحل اجرایی توسعه این میدان آغاز شود.

  میدان نفتی چنگوله یکی از میدان ‎های هیدروکربوری موجود در ساختمان زمین شناسی بلوک اناران است که در دماغه کوه‎های زاگرس‌، در امتداد مرز ایران و عراق و در قسمت جنوب غربی استان ایلام میان دو شهر مهران و دهلران واقع شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.