• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » برنامه‌های نوروز با فضاسازی بهتری در پارک ۲۸ دی سنندج برگزار می‌شود
  کد خبر : 2010199

  برنامه‌های نوروز با فضاسازی بهتری در پارک ۲۸ دی سنندج برگزار می‌شود

  برنامه‌های نوروز با فضاسازی بهتری در پارک ۲۸ دی سنندج برگزار می‌شودReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سرکوت نجفی چهارشنبه شب در بیستمین نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج اظهار داشت: شهرداری‌ها هم نهاد عمومی بوده و پرکننده شکاف بین مردم…

  برنامه‌های نوروز با فضاسازی بهتری در پارک ۲۸ دی سنندج برگزار می‌شودReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سرکوت نجفی چهارشنبه شب در بیستمین نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج اظهار داشت: شهرداری‌ها هم نهاد عمومی بوده و پرکننده شکاف بین مردم و دولت هستند.

  وی افزود: یک سری اقدامات و برنامه‌هایی به مناسبت نوروز چند روز پیش هم در ستاد تسهیلات نوروزی مطرح شد، اولین بحث هم مربوط به گل‌کاری و تزئینات معابر داخل شهر بود.

  نجفی بیان کرد: انجام این طرح‌ها مردم را به حال و هوای نوروز نزدیک‌تر می‌کند و از چند ماه گذشته فراخوانی را به طراحان و هنرمندان برای ارائه طرح‌هایی انجام داده‌ایم.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: امسال المان‌ها و تزئیناتی که در سطح شهر ایجاد می‌شود متفاوت‌تر خواهد بود و به دستور شهردار کل نورپردازی‌های داخل شهر به نورپردازی‌های بهتری تبدیل می‌شود.

  نجفی با بیان اینکه این تغییرات در سیما و زیبایی فضای شهر تأثیرات مثبتی دارد، افزود: زیبایی شهر می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد و وقتی سیمای منظر شهری آرامش‌بخش باشد در ماندن گردشگران نیز تأثیر خواهد داشت.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: خوشبختانه تاکنون دستورالعملی خطاب به شهرداری برای برگزار نکردن مراسم نوروز مطرح نشده است.

  وی بیان کرد: ما باید اعتدال را رعایت کنیم و در این زمینه نباید به گونه‌ای عمل کنیم که سیستم دولتی را حذف کنیم بلکه می‌توان در جاهایی که حضور دولت الزام نیست، نقش آن‌ها را کم‌رنگ کنیم.

  نجفی افزود: برای مراسم نوروز امسال ما به دنبال آن هستیم که سرمایه‌گذار جذب کنیم چراکه شهرداری امسال وضعیت مالی مناسبی ندارد.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: تلاش می‌کنیم امسال هم با نظارت شهرداری و ان.جی.اوها، سرمایه‌گذارانی را در بحث برنامه‌های نوروز امسال وارد کنیم و همانند سال گذشته در پارک ۲۸ دی و با فضاسازی بهتری برنامه‌های نوروزی را اجرایی نماییم.

  وی گفت: امسال همچنین در نظر داریم که در مناطق حاشیه شهر همچون نایسر و حسن آباد مراسم نوروز را برپا کنیم چراکه چندین سال است شهروندان این مناطق از عدم برگزاری این مراسم گلایه دارند.

  وی تصریح کرد: متأسفانه مردمان کرد تنها مردمانی هستند که نسبت به خود بیگانه هستند و فرهنگ‌های دیگر را جایگزین فرهنگ خود کرده‌اند.

  نجفی افزود: ما سرمایه‌های اجتماعی خود را از دست داده ایم و عدم اعتماد و معضلات اجتماعی زیادی در جامعه و فرهنگ ما شکل گرفته است که باید از پتانسیل‌های خود برای بهترشدن وضع موجود استفاده کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.