• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » جذب ۸ میلیارد دلار سرمایه خارجی طی ۲۵ سال استقلال تاجیکستان
  کد خبر : 2010138

  جذب ۸ میلیارد دلار سرمایه خارجی طی ۲۵ سال استقلال تاجیکستان

  جذب ۸ میلیارد دلار سرمایه خارجی طی ۲۵ سال استقلال تاجیکستانReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امام‌علی رحمان» با مسئولین حوزه‌های مختلف، سازمان‌ها، محافل تجاری، اهالی علم و فرهنگ، روشنفکران، احزاب سیاسی و رسانه‌ها در «دوشنبه» دیدار کرد. وی در این دیدار به وضعیت…

  جذب ۸ میلیارد دلار سرمایه خارجی طی ۲۵ سال استقلال تاجیکستانReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امام‌علی رحمان» با مسئولین حوزه‌های مختلف، سازمان‌ها، محافل تجاری، اهالی علم و فرهنگ، روشنفکران، احزاب سیاسی و رسانه‌ها در «دوشنبه» دیدار کرد.

  وی در این دیدار به وضعیت اقتصادی و اجتماعی پایتخت این کشور و مشکلات و دستاوردهای آن در طول ۲۵ سال استقلال تاجیکستان اشاره کرد.

  رحمان گفت: در سال‌های قبل دوشنبه به مرکز ناآرامی‌ها و بی‌ثباتی‌ها و مکانی برای اجرای اهداف خاص دشمنان داخلی و خارجی تبدیل و رسالت خود را به عنوان پایتخت کشور از دست داده بود زیرا ساختارهای مدیریت دولت به طول کامل فلج شده بودند.

  وی ادامه داد: برای رشد پایتخت در این مدت بیش از ۱۸ میلیارد سامانی برابر با ۲ میلیارد دلار هزینه شده و کارخانه‌ها ۲.۵ برابر افزایش یافتند.

  رئیس جمهور تاجیکستان تصریح کرد: در دوران استقلال به اقتصاد دوشنبه بیش از ۴۳ میلیارد سامانی برابر با ۵.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی تزریق شده که تقریبا ۷۰ درصد از حجم عمومی سرمایه‌گذاری خارجی کشور را تشکیل می‌دهند.

  وی گفت: تاجیکستان در طول ۲۵ سال استقلال در مجموع  63 میلیارد سامانی برابر با ۸ میلیارد دلار سرمایه خارجی را به اقتصاد خود جلب کرده است.

  رئیس جمهور تاجیکستان همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ۷۳ مسجد در دوشنبه ساخته شده که ۴ مسجد مرکزی جامع، ۱۶ مسجد جامع، ۵۳ مسجد و یک جماعت خانه (مرکز اسماعیلیه) جزء آنها می‌باشند.

  وی افزود: علاوه بر این در پایتخت ۱ دانشکده اسلامی و ۳۰ تشکیلات دینی غیر اسلامی فعالیت دارند.

  رئیس جمهور تاجیکستان اضافه کرد: علاوه بر این سال آینده یک مسجد بزرگ در پایتخت به بهره‌برداری می‌رسد که هزینه ساخت آن حدود ۷۰۰ میلیون سامانی برابر با ۸۸۵ هزار دلار است.

  رحمان با اشاره به افزایش ۳۹ درصدی جمعیت پایتخت در بیش از ۲ دهه استقلال این کشور، گفت: جمعیت شهر دوشنبه تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی ۸۱۰ هزار نفر را تشکیل داده که در مقایسه با سال ۱۹۹۱ میلادی ۳۹ درصد افزایش یافته است.

  رئیس جمهور برخی مناطق پایتخت را در مقابل افراط‌گرایی آسیب‌پذیر عنوان کرده و گفت: طی سال‌های ۲۰۱۲-۲۰۱۷ در مجموع ۱۴۸ نفر در دوشنبه به سازمان‌های افراطی جذب شدند که ۱۱ نفر از آنان را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

  وی در پایان صحبت‌های خود خطاب به مسئولین نهادهای دولتی گفت: بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی، مدیریت، خدمت‌رسانی، بهبود فضای سرمایه‌گذاری، تامین آب آشامیدنی، تقویت مبارزه با فساد، افراط‌گرایی، تروریسم، قاچاق مواد مخدر و … در اولویت‌های کاری خود قرار دهید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.