• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » ثبت تاریخ مراسم نوروز درتقویم/جذب گردشگر در اولویت قرار دارد
  کد خبر : 2010126

  ثبت تاریخ مراسم نوروز درتقویم/جذب گردشگر در اولویت قرار دارد

  ثبت تاریخ مراسم نوروز درتقویم/جذب گردشگر در اولویت قرار داردReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی سنندج به منظور گرفتن نظرات مدعوین و اعضای کمیسیون در خصوص احصا و جمع آوری آیین های نوروزی…

  ثبت تاریخ مراسم نوروز درتقویم/جذب گردشگر در اولویت قرار داردReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و هنر اتاق بازرگانی سنندج به منظور گرفتن نظرات مدعوین و اعضای کمیسیون در خصوص احصا و جمع آوری آیین های نوروزی در کردستان و دامنه تاثیر آن در جذب گردشگر برگزار شد.

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج در این جلسه اظهار داشت: در چند سال اخیر تمام دنیا با دید ویژه ای به نوروز و مراسم آغازین سال خود نگاه می کنند و امروزه نیز باید از معقوله نوروز به عنوان یک میراث نگاه شود.

  محمد نجیب آداک گفت: در سال ۸۹ برای اولین بار در ایران زنجیره نشست هایی با دبیرخانه های مرتبط با حوزه گردشگری برگزار شد تا بحث نوروز در ایران جا بیافتد و فرهنگ سازی های درستی انجام شود.

  وی با بیان اینکه متاسفانه فعلا چهارچوب خوبی برای نوروز تعریف نشده است و باید این مشکل حل شود، افزود: نوروز هر ساله در روستاهای مختلف در اسفند ماه شروع می شود و در هرکدام از روستا ها آداب رسوم خاصی اجرا و به نمایش گذاشته می شود.

  آداک گفت: ما باید مراسم ایام نوروز در کردستان را طوری برنامه ریزی کنیم که تاریخ این مراسم ها در تقویم داخلی ثبت شود چون بحث های فرهنگی موجب رونق اقتصادی می شود و امروزه در تمام دنیا اقتصاد گردشگری یک مسئله مهم است.

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج اظهار داشت: تور های گردشگری باید فعالیت های انجام دهند که گردشگران از سراسر ایران به روستاهای سفر کنند و در کنار مسائل فرهنگی موجب توسعه اقتصاد منطقه شوند.

  آداک گفت: اگر بخش دولتی دست به دست بخش خصوصی دهند و موجب شوند که از NGO ها و افرادی که برگزار کننده مراسم های نوروزی هستند حمایت کنند.

  وی با اشاره به اینکه گردشگران بر دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شوند، گفت: بعضی از این گردشگران هنوز کردستان را ندیده و با شنیدن بعضی موضوعات از کردستان هراسانند و در این مسئله می بایست NGO ها و سازمان های مردم نهاد از ظرفیت اتاق بازرگانی استفاده کنند تا گردشگران را به این استان جذب کنند تا حتی بحث اقتصادی نیز پیشرفت کند.

  آداک افزود: در جلسات گذشته نیز گفته شده و به دنبال آن هستیم تا مراسم های ایام نوروزی را رسانه ای شوند و مردم نیز آگاهی داشته باشند که این مراسمات چگونه و در کجا برگزار می شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.