• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » اقتصاد مقاومتی در قوه مجریه تنها در حد حرف مانده است/آمار بالای بیکاری، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در فیروزکوه؛ مشتی نمونه خروار
  کد خبر : 2010087

  اقتصاد مقاومتی در قوه مجریه تنها در حد حرف مانده است/آمار بالای بیکاری، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در فیروزکوه؛ مشتی نمونه خروار

  اقتصاد مقاومتی در قوه مجریه تنها در حد حرف مانده است/آمار بالای بیکاری، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در فیروزکوه؛ مشتی نمونه خروارReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز، سال‌های متوالی است که رهبر فرزانه انقلاب با ابتکار و هوشمندی برای خروج از مشکلات…

  اقتصاد مقاومتی در قوه مجریه تنها در حد حرف مانده است/آمار بالای بیکاری، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در فیروزکوه؛ مشتی نمونه خروارReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز، سال‌های متوالی است که رهبر فرزانه انقلاب با ابتکار و هوشمندی برای خروج از مشکلات اقتصادی و رهایی از تحریم‌های ناجوانمردانه اتم استکبار طرحی به نام برنامه اقتصاد مقاومتی را ارائه کرده و این برنامه را تنها راه برون رفت از رکود اقتصادی و قطع وابستگی به خارج و کشورهای غربی می‌داند.

  اقتصاد مقاومتی از منظر رهبر انقلاب، یعنی تکیه بر توانایی‌های داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی که توجه به علم و تخصص جوانان انقلاب، مستعد به تلاش جهادی، حمایت از طرح‌های تولید داخل و استفاده از محصولات داخلی از عوامل مهم تحقق و موفقیت اقتصاد مقاومتی است.

  اقتصاد مقاومتی از سوی اقتصاددانان و صاحب نظران تایید شده است و حتی نمونه‌های موفق آن در کشورهای جهان از جمله آلمان بعد از جنگ جهانی را مثال می‌زنند که با اتکا به توانمندی‌های درونی خود در تکانه‌های اقتصاد جهانی کمتر آسیب می‌بیند.

  باید یادآور شویم که علی‌رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اجرا و زمینه‌سازی بسترهای اقتصاد مقاومتی، اما در قوه مجریه تنها در حد حرف مانده است و از آن به‌عنوان شعار استفاده می‌کنند، نه تنها حمایتی از تولید داخل نمی‌شود بلکه سیاست‌های غلط دولت مردان و گرایش به اقتصاد سرمایه‌داری و واردات بی‌حد و حصر بعضی از کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای منجر به ورشکستگی تولیدکنندگان داخلی کشور شده است.

   

  آماربالای بیکاری، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی در شهرستان فیروزکوه

  در طول تاریخ نشان داده شده است که، هرگاه تولیدات یک کشور متوقف شود وابستگی آن کشور به سایر دولت‌ها بیشتر می‌شود که این عامل یکی از بزرگترین ضعف‌ها در نظام کشورها محسوب می‌شود، وابستگی اقتصادی موجبات، زمینه‌سازی برای فشار و تحریم‌ها را علیه کشورهایی که تابع عقایدشان نیستند را فراهم می‌کند.

  دشمنان خارجی و داخلی، از حربه وابستگی اقتصادی همیشه استفاده کرده است. مسؤولان مطمئن باشند دشمنان نظام اسلامی ما فقط در صورتی نیازهای ضروری اقتصادی کشور را برآورده می‌کنند که مطیع آن‌ها شده و عملاً دست از استقلال اندیشه خود برداشته و غلام حلقه بگوش آن‌ها شویم و همه تحقیرهای کشورهای استکباری را متحمل شویم.

  استکبار به سرکردگی آمریکا نشان داده است، برای کشورهایی که زیر چتر خیالی آنان پناه گرفته‌اند سودمند نبوده و مستکبرین تنها به‌دنبال کسب منافع نامشروع خود بوده‌اند بنابراین عدم توجه مجریان در دولت، در عمل به اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب را برآن داشت که تا عمل به طرح نجات بخش اقتصاد مقاومتی را برای مسؤولان اجرایی را یادآور شود و به آن تاکید ویژه کند.

  رهبر انقلاب در آغازین روز سال جاری، شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» را برای سال ۹۵ مطرح فرمودند تا مسؤولان به آن توجه ویژه کنند، اما متاسفانه در آستانه ماه پایانی سال ۹۵ مشاهده می‌شود دولت‌مردان در سال جاری به جای اقدام عملی اقتصاد مقاومتی فقط به انجام چند سخنرانی و همایش بسنده کرده‌اند و وضعیت فعلی رکود اقتصادی در پایان سال خود گواه بر این مطلب است.

  این دولت و دولت‌های آینده بدانند که تنها راه آزادی از تحریم‌های استکبار, قوی شدن در اقتصاد با تکیه بردرون استعدادهای کشور است و این‌که سعی کنیم نیازهای ضروری و اولیه داخلی را خودمان تهیه و تولید کنیم، بر توانمندی‌های دانشگاه‌ها و متخصصین خود تکیه کنیم و از اعتماد به جوانان ترسی به خودراه ندهیم.

  اعتماد به جوانان تحصیل کرده کشور ضمن ایجاد اشتغال، می‌تواند آینده‌ای نوید بخش برای همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی را پدیدار کند. ان‌شاءالله.

  انتهای خبر/م ۲۰

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.