• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ایران هیچگاه به فکر تجاوز و مداخله در امور داخلی کشوری نبوده است/ سوء تفاهمات کشورهای منطقه با مذاکره حل و فصل می‌شود
  کد خبر : 2009853

  ایران هیچگاه به فکر تجاوز و مداخله در امور داخلی کشوری نبوده است/ سوء تفاهمات کشورهای منطقه با مذاکره حل و فصل می‌شود

  به گزارش ایران ویج، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان صبح امروز پیش از عزیمت و سفر یک روزه به عمان و کویت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همواره با این دو کشور روابط دوستان و صمیمانه ای داشته ایم، در این سفر راجع به روابط دو جانبه هم با عمان و هم با کویت بحث خواهیم…

  ۱۲

  به گزارش ایران ویج، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان صبح امروز پیش از عزیمت و سفر یک روزه به عمان و کویت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همواره با این دو کشور روابط دوستان و صمیمانه ای داشته ایم، در این سفر راجع به روابط دو جانبه هم با عمان و هم با کویت بحث خواهیم کرد.

  وی در ادامه افزود: هر دو مقام هم سلطان عمان و هم امیر کویت قبلا از تهران بازدید کرده بودند و مباحثی داشتیم که آن مباحث در این سفر ادامه پیدا می کند، همچنین ظرفیت های بسیار خوبی بین هر دو کشور برای توسعه روابط دو جانبه وجود دارد و اولین هدف ما توسعه روابط دو جانبه با این دو کشور دوست است.

  رئیس جمهور تصریح کرد: مسئله دومی که در این سفر مورد بررسی خواهد گرفت مسائل مربوط به منطقه ما است، زیرا منطقه ما منطقه نا آرامی است و شرایطی که در عراق و سوریه و به خصوص در یمن است که به طور طبیعی راجع به شرایط منطقه و نقشی که این کشورها می توانند مخصوصا در پایان دادن به خون ریزی ها در یمن ایفا کنند لذا در این سفر به طور طبیعی درباره مسائل منطقه بحث و بررسی خواهیم کرد.

  روحانی بیان کرد: اخیرا از طرف ۶ کشور حوزه خلیج فارس، کشورهای جنوبی خلیج فارس به اصطلاح شورای همکاری، دولت کویت پیامی را ارسال کرده بود از طرف ۶ کشور مبنی بر اینکه اراده ۶ کشور روابط بهتر با جمهوری اسلامی ایران و حل و فصل سوء تفاهم ها و ارتقا روابط از طریق گفتگو و مذاکره بین طرفین است، ضمن اینکه ما از اصل این پیام استقبال کردیم به طور طبیعی در این سفر از کشورهای ۲ عضو شورای همکاری خلیج فارس دیدار داریم، و در این زمینه هم بحث خواهیم کرد.

  وی تاکید کرد: اساس سیاست ایران همواره حسن همجواری با همسایگان بوده، امنیت خلیج فارس برای ما اهمیت خاص و ویژه ای داشته، جمهوری اسلامی ایران هیچگاه نه به فکر تجاوز به کشوری و نه مداخله در امور داخلی کشوری و نه تحمیل عقاید دینی، مذهبی و سیاسی خود بوده است. اساس این سیاست بر مبنای همکاری مشترک با دوستان و کشورهای اسلامی و همسایه ما بوده است.

  رئیس جمهور گفت: خلیج فارس اهمیت خاص و ویژه ای دارد و همواره اعلام کرده ایم که امنیت این منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود، حضور خارجی ها هیچ خاصیتی ندارد و برای این منطقه مضر بوده زیرا آنها دنبال منافع خودشان هستند.

  روحانی تاکید کرد: کشورهای منطقه از بلوغ کافی برخورداند و به خوبی می توانند امنیت این منطقه را خودشان تامین کنند.

  وی ادامه داد: امروز روزی است که همه ما باید به فکر وحدت بیشتر باشیم، فاصله ای که قدرت های بزرگ بین شیعه و سنی درست کرده اند یک شکاف و فاصله جعلی و مصنوعی است، شیعه و سنی در طول صدها سال در این منطقه در کنار هم با برادری و اخوت همزیستی مسالمت آمیز زندگی کرده اند و الان هم همینجور است.

  رئیس جمهور گفت: هم ایران هراسی و هم شیعه و سنی هراسی هم همسایه هراسی همه این ها معجول و ساخته و پرداخته بیگانگان است، ما کشورهای منطقه در کنار هم در طول قرن ها زندگی کرده ایم و می کنیم و اگر هم سوء تفاهمی باشد حتما این سوء تفاهمات با مذاکره حل و فصلی می شود.

  روحانی تاکید کرد: ما خواهان ارتقا روابط در کل منطقه هستیم و هدف نهایی ما ثبات و امنیت بیشتر و توسعه همه کشورهای منطقه است.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.