• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » درآمد۴۰ میلیون تومانی ماهانه با پرورش ماهیان زینتی/ سود تولید در جیب دلالان!
  کد خبر : 2009806

  درآمد۴۰ میلیون تومانی ماهانه با پرورش ماهیان زینتی/ سود تولید در جیب دلالان!

  درآمد۴۰ میلیون تومانی ماهانه با پرورش ماهیان زینتی/ سود تولید در جیب دلالان!Reviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛عرصه های فعالیت اقتصادی متنوع و گوناگون اند و افراد با مهارتها،تجربیات،علایق و سرمایه اولیه متفاوت می توانند در عرصه های مختلف…

  درآمد۴۰ میلیون تومانی ماهانه با پرورش ماهیان زینتی/ سود تولید در جیب دلالان!Reviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛عرصه های فعالیت اقتصادی متنوع و گوناگون اند و افراد با مهارتها،تجربیات،علایق و سرمایه اولیه متفاوت می توانند در عرصه های مختلف وارد عمل شوند و فعالیت تولیدی و اقتصادی خود را شروع کنند.

  عرصه تولید و پرورش آبزیان از جمله عرصه های تحقق اقتصاد مقاومتی است که بسیج سازندگی نیز در این زمینه آموزشها،تسهیلات و حمایتهایی را در برنامه خود دارد.

  پرورش ماهیان زینتی از جمله طرح های اشتغالزایی است که نیاز به سرمایه اولیه چندانی ندارد و در عرصه های اقتصاد مقاومتی مورد حمایت قرار می گیرد. 

  حسین فربدی، جوانی بسیجی که زندگی پر زرق و برق شهر را رها کرده و برای تولید و کمک به چرخه اقتصاد کشور به روستا آمده است، این جوان اراکی در روستای نظام آباد فراهان به پرورش و تکثیر ماهیان زینتی مشغول است.

  این کارآفرین جوان بدون تحصیلات دانشگاهی موفق به تولید و تکثیر ماهی زینتی شده است و از این راه خود و چند تن از دوستان و اعضای خانواده اش روزگار می گذرانند.

  وی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به علاقه اش در پرورش ماهی گفت: مدرک تحصیلی من دیپلم است و تکثیر ماهی را با چند آکواریوم در خانه شروع کردم، دانش این کار را با تجربه آموختم، از ۴ سال پیش کار پرورش ماهی زینتی را به صورت جدی آغاز کردم و برای آموختن فوت و فن این کار هزینه کرده ام، امروز با اشتیاق دانش و تجربه خود را در اختیار علاقمندان به تولید در این حرفه قرار می دهم.

  فربدی افزود: سرمایه مهمترین اصل برای ورور به یک حرفه است اما بدون شک علاقمندی، دانش  و نوآوری در این حرفه ضامن تولید با کیفیت و کمیت وموفقیت در بازار فروش است.

  وی گفت:سرمایه اولیه ام برای شروع جدی و گسترده کار پرورش ماهیان زینتی ۱۲۰ میلیون تومان بود که که توانستم با تسهیلات صندوق کار آفرین به مبلغ ۵۰ میلیون تومان و تسهیلات بسیج سازندگی به مبلغ ۲۵ میلیون تومان بیشتر این سرمایه را تامین کنم.

  تولید کننده ماهیان زینتی ادامه داد: سالانه ۲۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی پرورش می دهم، ایجاد این شغل در فضای کوچک خانگی نسبت به درآمدش نیازمند سرمایه بالایی نیست.

  وی بیان کرد: تجارت ماهیان زینتی میلیاردها دلار در سال درآمد نصیب کشورهای تولیدکننده می‌کند و این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، کمک بسزایی در ایجاد درآمد برای خانوارها دارد و توسعه این صنعت را رونق می‌بخشد.

  پرورش دهنده ماهی زینتی با بیان اینکه به دنبال ارتقای تولید در این حرفه هستم، اظهار کرد: هر ماهی مولد یک کیلویی، ۴۰ هزار تخم می گذارد، من به دلیل نداشتن مکان، بعد از تخمگذاری و سپری شدن چند مرحله ای از رشد، قبل از رسیدن به اندازه واقعی تولیداتم را به فروش می رسانم.

  فربدی گفت: من سرمایه ندارم و به همین دلیل مجبورم تولیداتم را به دلالان دیگر استان بدهم و آنها با پرورش ماهی و گذراندن دوره تکاملی رشد، ماهی ها را با سه برابر قیمت خریداری شده از ما به فروش می رسانند، در نتیجه سود اصلی به جیب تولیدکننده نمی رود.

  کارآفرین جوان افزود: ماهی های زینتی کریوراس، گورامی، پلاتی را پرورش می دهم، این کار ظرافت خاصی دارد و هرگونه تغییر شرایط محیط پرورش ماهی از جمله نور، دما، اکسیژن سبب خسارت می شود.

  وی بیان کرد: خوراک ماهی های زینتی باید دارای ترکیبات مناسبی باشد تا رشد و ایمنی ماهی ها را فراهم کند. در صورتی که غذای ماهی ها مناسب نباشد آنها دچار مشکلات تغذیه ای می شوند، در هر دوره تولید بعد از تخمگذاری مولد تا حدود یک ماه و نیم غذای بچه ماهی ها آرتانیان است که حدود ۴ میلیون هزینه آرتانیان بعد از تخمگذاری هر مولد است و بعد از آن از غذاهای ارزان تر استفاده می کنم.

  فربدی با اشاره به درآمد ماهیانه ۴۰ میلیونی از این حرفه تصریح کرد: این حرفه سودآوری بالایی دارد، در ابتدای شروع کار به دلیل نداشتن تجربه خسارت هایی را دادم ،در حال حاضر بعد از ۴ سال این سرمایه گذاری به درآمدزایی رسیده است.

  پرورش دهنده ماهیان زینتی تصریح کرد: حمایت از تولیدکنندگان ماهی‌های زینتی کمک به چرخه تولید و سبب سرافرازی کشور است و باید با پشتکار تولید کشور را به پیش ببریم و شعار «ما می توانیم» را تحقق ببخشیم.

  سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان فراهان

  تنها یک واحد تولید ماهیان زینتی در فراهان فعال است

  اکبر فرهادی، سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان فراهان با اشاره به افزایش واحدهای آبزی پروری در شهرستان گفت: شهرستان فراهان با دارا بودن ۲۵ واحد آبزی پروری در سال ۱۳۹۵ حدود ۴۰۰ تن تولید ماهیان سردآبی داشته که پیش بینی می شود با توجه به استقبال کشاورزان از این فعالیت و تعدای واحد در حال احداث این میزان به ۵۰۰ تن در سال ۱۳۹۶ افزایش یابد.

  وی افزود: در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی یک واحد تولیدی در شهرستان فراهان فعال است، در راستای اقتصاد مقاومتی این واحد با تسهیلات بسیج سازندگی شهرستان برای اولین بار در فراهان راه اندازی شده است.

  فرهادی ادامه داد: مساحت مورد نیاز جهت تولید اقتصادی ماهیان زینتی در بخش کارگاهی ۱۰۰ مترمربع و در بخش مشاغل خانگی ۳۰ مترمربع است.

  سرپرست اداره کشاورزی شهرستان فراهان با اشاره به آموزش های صورت گرفته در زمینه پرورش تکثیر و پرورش ماهیان زینتی گفت: در این شهرستان دوره های آموزشی در عرصه آبزیان برای ۲۰۰ نفر از متقاضیان برگزار شده است و بازدیدهایی از کارگاه های موفق تولید در این عرصه صورت گرفته است.

  مسئول بسیج سازندگی شهرستان فراهان

  اولین واحد پرورش ماهیان زینتی فراهان با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی راه اندازی شده است

  قنبری، مسئول بسیج سازندگی شهرستان فراهان با اشاره به حمایت های صورت گرفته از طرح های اقتصادی مقاومتی گفت: بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی با ارایه آموزش و تسهیلات از طرح های اقتصاد مقاومتی حمایت می کند.

  وی توسعه مراکز تکثیر و پروش ماهی به ویژه مراکز پرورش ماهیان زینتی را از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: توسعه این مراکز علاوه بر ایجاد اشتغال آسان برای جویندگان کار موجب رونق اقتصادی و تامین هزینه های زندگی می شود.

  قنبری اظهار کرد: اولین واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در فراهان در بخش مشاغل خانگی با حمایت بسیج سازندگی و ارایه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی راه اندازی شده است، این کار در تمام نقاط شهری و روستایی با مکان های مسقف و بی استفاده مانند زیر زمین ها قابل اجرا است و با حداقل سرمایه گذاری در منزل نیز می توان این کار را آغاز کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.