• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سند بومی‌سازی حقوق شهروندی در کردستان تدوین شده است
  کد خبر : 2009517

  سند بومی‌سازی حقوق شهروندی در کردستان تدوین شده است

  سند بومی‌سازی حقوق شهروندی در کردستان تدوین شده استReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، جمال ارشدی صبح امروز در نشست کارگروه صیانت از حقوق شهروندی که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد گفت: هدف اصلی این کارگروه در کشور، نهادینه کردن حقوق شهروندی…

  سند بومی‌سازی حقوق شهروندی در کردستان تدوین شده استReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، جمال ارشدی صبح امروز در نشست کارگروه صیانت از حقوق شهروندی که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد گفت: هدف اصلی این کارگروه در کشور، نهادینه کردن حقوق شهروندی به عنوان گفتمان ملی است.

  وی با اشاره به وظایف این کارگروه در بعد نظارت، پیگیری و کنترل و نیز اجرای دقیق قوانین موجود در جامعه در سطح دستگاه‌های اجرایی استان افزود: شناخت مشکلات و موانع نقض حقوق شهروندی در بخش‌های مختلف به عهده این نهاد تصمیم‌گیر استانی است.

  به گفته ارشدی این کارگروه وظیفه دارد تا تصمیم لازم درباره مباحث مطرح شده در کارگروه‌های شهرستانی را بررسی کرده و بخش‌های مهم آن را عملی کند.

  ارشدی به شروع فعالیت این کارگروه در استان از سال ۹۳ اشاره و اظهار داشت: از شروع فعالیت کارگروه تیم بازرسی به منظور بررسی دستگاه‌های سطح استان آغاز به کار کرد.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان افزود: انجام پژوهش‌های آسیب‌شناسانه و مشخص‌کردن مشکلات عمده حقوق شهروندی در استان، برگزاری دوره‌های آموزش حقوق شهروندی در ادارات انجام پژوهش‌های جامع میزان رضایت‌مندی شهروندان از حقوق شهروندی و تدوین منشور حقوق شهروندی ازجمله برنامه‌های انجام گرفته در این کارگروه است.

  وی به رتبه بندی دستگاه‌های اجرایی در زمینه عملکرد مناسب در حوزه حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: در همین زمینه آموزش و پرورش رتبه اول را دارد و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی بهزیستی، تامین اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، مخابرات و دانشگاه علوم پزشکی در رده‌های بعدی قرار دارند.

  به گفته ارشدی، در بازرسی‌های محسوس و نامحسوس وزرات کشور از دستگاه‌های اجرایی استان نحوه تکریم ارباب رجوع از بعد برخورد مدیران دستگاه‌های اجرایی رضایت بخش نبوده است.

  وی در پایان گفت: عملکرد استان در این بازرسی‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته مطلوب‌تر ارزیابی شده است.

  مسوول کمیته های تخصصی حقوق شهروندی امور اجتماعی استانداری کردستان نیز با تاکید بر حضور پررنگ مدیران اجرایی در جلسات این کارگروه، گفت: این حضور انجام مصوبات را آسان‌تر می‌کند.

  ژیلا غلامی با بیان اینکه کردستان در زمینه عملکرد کارگروه حقوق شهروندی جزو ۱۴ استان برتر کشور است، افزود: در همین راستا مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان به عنوان عضو کارگروه تخصصی و هیات علمی ریاست جمهوری انتخاب شده است.

  وی با تاکید بر لزوم آموزش حقوق شهروندی در سطح تحتاتی مدارس گفت: در طرح سرمایه اجتماعی کردستان استان آخر کشور بود که با توجه به غنای فرهنگی این استان بررسی‌های لازم برای دلیل این امر انجام شد و طی آن مشخص شد از دو فاکتور شاخص سرمایه اجتماعی که آگاهی و امکانات است، مردم استان در فاکتور نخست بینش سیاسی و اجتماعی بسیار بالایی دارند که با تهران برابری می‌کند.

  غلامی با بیان اینکه باید همه توان خود را برای تحقق حقوق شهروندی به کار گیریم افزود: آموزش باید از سطح مهدهای کودک شروع شود تا فرهنگ‌سازی از کودکی شکل گیرد و در این زمینه نقش کودکان برای مجاب کردن والدین نباید از نظر دور بماند.

  مسوول کمیته های تخصصی حقوق شهروندی امور اجتماعی استانداری کردستان به نقش محوری انجمن‌های مردم نهاد و رسانه‌ها اشاره کرد و خواستار تقویت این دو رکن در بعد کمی و کیفی شد.

  غلامی اعتمادسازی در بین مردم نسبت به دستگاه‌های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در حال حاضر این اعتماد سلب شده است.

  وی از آموزش‌وپرورش خواست تا برنامه‌هایی برای دانش‌آموزان پایه‌ریزی و اجرایی کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.