• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » چاپ کتاب مبانی جامعه شناسی منشور حقوق شهروندی با مقدمه ای از فرماندار بهارستان
  کد خبر : 2009513

  چاپ کتاب مبانی جامعه شناسی منشور حقوق شهروندی با مقدمه ای از فرماندار بهارستان

  چاپ کتاب مبانی جامعه شناسی منشور حقوق شهروندی با مقدمه ای از فرماندار بهارستانReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در پنجمین شورای اداری شهرستان بهارستان در حدود ۱۲۰ جلد کتاب حقوق شهروندی، بین اعضای شورای اداری توزیع…

  چاپ کتاب مبانی جامعه شناسی منشور حقوق شهروندی با مقدمه ای از فرماندار بهارستانReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در پنجمین شورای اداری شهرستان بهارستان در حدود ۱۲۰ جلد کتاب حقوق شهروندی، بین اعضای شورای اداری توزیع شد، این کتاب با مقدمه ای از بیژن سلیمان پور فرماندار شهرستان بهارستان به چاپ رسیده است.

  شهرستان بهارستان به دلیل جمعیت بالای خود از جمله شهرستان هایی می باشد، که نیاز دارد ساکنین آن حقوق و وظایف خود را به درستی بدانند تا جامعه دچار مشکل و هنجار های اجتماعی نشود.

  حقوق شهروندی شامل کلیه امتیازات، حقوق و تکالیف شهروندان، دولت و تمامی نهاد های عمومی و مدنی در یک جامعه است، که در گستره جهانی توجه به این مهم موجب رشد و گسترش مفهوم شهروند جهانی شده است.

   

  پیشرفت علم و تکنولوژی و توسعه وسایل ارتباطی الکترونیک امروزه سطح بین المللی مردم جهان را به هم نزدیک تر کرده است، و عنایت به این امر زمینه ساز رشد اقتصادی، اشتغال زایی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری، تقویت نظام رفاهی، فرهنگ ملی، هویت دینی، اخلاق مداری، عدالت اجتماعی، مردم سالاری و احترام متقابل و مدارای اجتماعی خواهد بود.

  در تعریف حقوق شهروندی دو اصل کرامت انسانی و منع تبعیض برای فراهم سازی زمینه رشد شخصیت فردی و اجتماعی شهروندان در نظام حقوقی هر کشور مد نظر است، و هر شهروند با شناخت دقیق حقوق و مسئولیت های خود می تواند جامعه ای که در آن زندگی می کند را به مکان بهتری تبدیل کند.

   

  در پایان گفتنی است که مقوله «شهروندی» وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند، و این امر نیازمند بالا بردن سطح آگاهی شهروندان با طرح ها و برنامه های مختلف نظیر توزیع کتاب حقوق شهروندی، برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی امکان پذیر است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.