• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اینترنت و ای تی » نظر فقهی شورای نگهبان درباره نحوه نظارت برافراد صنفی درفضای مجازی
  کد خبر : 2009448

  نظر فقهی شورای نگهبان درباره نحوه نظارت برافراد صنفی درفضای مجازی

  نظر فقهی شورای نگهبان درباره نحوه نظارت برافراد صنفی درفضای مجازیReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نوشت: به گواهی اسناد ذیل ادعای خلاف شرع بودن مصوبه ای از سوی دیوان عدالت اداری برای شورای نگهبان ارسال شده و فقهای محترم نیز…

  نظر فقهی شورای نگهبان درباره نحوه نظارت برافراد صنفی درفضای مجازیReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نوشت: به گواهی اسناد ذیل ادعای خلاف شرع بودن مصوبه ای از سوی دیوان عدالت اداری برای شورای نگهبان ارسال شده و فقهای محترم نیز به استناد ماده ۸۷ قانون دیوان عدالت اداری و  مبتنی بر اصل چهارم قانون اساسی پس از بررسی نظر فقهی خود را بیان داشته اند.

  تاریخ : ۲۳ / ۸ / ۱۳۹۴
  شماره : ۲۰۰ / ۱۳۰۲۱۲ / ۲۱۰ / ۹۰۰۰

  باسمه تعالی

  حضرت آیت الله جنتی (دامت برکاته)

  دبیر محترم شورای نگهبان

  با سلام و تحیّت به استحضار می رساند :

  آقای محمد برومند  به موجب داد خواستی اعلام کرده است که :

  ” بند ب و ج ماده ( ۱ ) آیین نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب و نحوه نظارت بر افراد صنفی در فضای مجازی و ماده ( ۱ ) دستور العمل تأسیسی و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های بازار یابی شبکه ای ” با قاعده فقهی ” اکل مال به باطل ” مغایر است.

  علیهذا در اجرای تبصره ۲ ماده ۸۴ و ماده ۸۷ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ سوابق مربوط به پیوست تقدیم می شود تا نظریه فقهای محترم شورای نگهبان را اخذ و جهت بهره بر داری اعلام فرمایید.

  با تشکر محمد جعفر منتظری

  شماره : ۲۹۰۹ / ۱۰۰ / ۹۵

  تاریخ : ۲۴ /۸ / ۹۵

  رئیس محترم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

  باسلام و تحیت

  عطف به نامه شماره ۲۰۰ /۱۳۰۲۱۲ /۲۱۰ /۹۰۰۰مورخ ۲۳ /۰۸ /۱۳۹۴؛

  موضوع بند های (ب) و (ج) ماده (۱) آیین نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب و نحوه نظارت بر افراد صنفی در فضای مجازی و ماده (۱) دستور العمل تأسیسی و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت ها ی بازار یابی شبکه ای، در جلسه مورخ ۱۹/ ۰۸ /۱۳۹۵ فقهای معظم شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظر فقهاء به شرح ذیل اعلام می گردد:‌

  – موارد سؤال فی نفسه خلاف موازین شرع شناخته نشد.

  احمد جنتی

  دبیر شورای نگهبان

  تبصره ۲-(۸۴) هرگاه مصوبه مورد شکایت به لحاظ مغایرت با موازین شرعی برای رسیدگی مطرح باشد موضوع جهت اظهارنظر به شورای نگهبان ارسال می شود. نظر فقهای شورای نگهبان برای هیأت عمومی و هیأتهای تخصصی لازم­ الاتباع است.

  ماده ۸۷- در صورتی که مصوبه‌ای به لحاظ مغایرت با موازین شرعی برای رسیدگی مطرح باشد، موضوع جهت اظهارنظر به شورای نگهبان ارسال می‌شود.   نظر فقهای شورای نگهبان برای هیأت عمومی  لازم‌الاتباع است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.