• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اینترنت و ای تی » واکسیناسیون ۱۰۰۰۰۰۰ راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاه
  کد خبر : 2009446

  واکسیناسیون ۱۰۰۰۰۰۰ راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاه

  واکسیناسیون ۱۰۰۰۰۰۰ راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاهReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر تورج کرمیان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح واکسیناسیون دام های سبک علیه بیماری تب برفکی در سطح شهرستان کرمانشاه به اتمام رسیده است. وی با بیان اینکه این…

  واکسیناسیون ۱۰۰۰۰۰۰ راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاهReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر تورج کرمیان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح واکسیناسیون دام های سبک علیه بیماری تب برفکی در سطح شهرستان کرمانشاه به اتمام رسیده است.

  وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای دی ماه جاری به مدت ۴۰ روز کاری آغاز شد، افزود: در سطح شهرستان کرمانشاه یک میلیون راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان مایه کوبی شدند.

  رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه بیان داشت: از این تعداد ۳۵۰ هزار راس آن مربوط به دام های عشایر و ۶۵۰ هزار راس مربوط به واحئهای دامی داخل شهرستان و روستاییان است.

  دکتر کرمیان همچنین از اعزام سه تیم در دو مرحله برای انجام واکسیناسیون دام های عشایر مستقر در مناطق خارج از استان که در مناطق ایلام و خوزستان استقرار دارند خبر داد و گفت: کار واکسیناسیون دام های عشایر نیز پایان یافته است.

  این مقام مسئول تصریح کرد: برای انجام طرح مایه کوبی ۸۰۰ هزار راس دام سبک برای شهرستان کرمانشاه پیش بینی شده بود، اما با توجه به فصل زایش دام ها جمعیت بره ها نیز به میزان پیش بینی شده افزوده شد.

  وی همچنین تاکید کرد: خوشبختانه امسال هیچگونه کانونی از این بیماری مشاهده نشده است و در انجام این طرح نیز مردم راغب بوده و همکاری خوبی با اکیپ های دامپزشکی داشتند.

  رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه طرح مایه کوبی رایگان دام های سبک علیه بیماری تب برفکی در سطح شهرستان کرمانشاه در قالب ۲۰ اکیپ انجام شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ اکیپ متعلق به بخش خصوصی و ۵ اکیپ از بخش دولتی بود.

  دکتر کرمیان با اشاره به اتمام این طرح یادآور شد: در حال حاضر مشغول لکه گیری هستیم و کار مایه کوبی دام های روستاییان و عشایر جامانده که هنگام مراجعه اکیپ ها در محل حضور نداشتند در حال انجام است تا بتوانیم پوشش صددرصدی برای این طرح داشته باشیم.

  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اشاره به شروع طرح مایه کوبی دام های سنگین علیه بیماری های تب برفکی و لمپی اسکین بیان داشت: این طرح نیز در حال انجام است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.