• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » گردشگری از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ استان/ طرح گردشگری سمیرم تصویب شد
  کد خبر : 2009416

  گردشگری از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ استان/ طرح گردشگری سمیرم تصویب شد

  گردشگری از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ استان/ طرح گردشگری سمیرم تصویب شدReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز، استاندار اصفهان در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اظهار کرد: گردشگری به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ی استان در قالب طرح…

  گردشگری از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ استان/ طرح گردشگری سمیرم تصویب شدReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز، استاندار اصفهان در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اظهار کرد: گردشگری به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه‌ی استان در قالب طرح آمایش سرزمین، در نظر گرفته‌شده است.

  رسول زرگرپور بابیان اینکه از طرح‌های توسعه‌ی گردشگری استقبال می‌کنیم، گفت: مدیریت استان تلاش دارد که گردشگران داخلی و خارجی را به استان هدایت کند که در بخش گردشگری درمانی، طبیعی، میراثی، ورزشی و … سرمایه‌گذاری کنند که در این زمینه تمهیدات و تسهیلاتی نیز در نظر گرفته‌شده است.

  وی با اشاره به دو طرح گردشگری عظیم در استان که در این جلسه موردبحث قرارگرفته است، تصریح کرد: دو طرح بزرگ گردشگری سد قره قاچ در شهرستان سمیرم و سد باغکل در شهرستان خوانسار می‌تواند در توسعه‌ی گردشگری این مناطق و حتی استان پهناور اصفهان مؤثر باشد.

  استاندار اصفهان از تصویب کامل طرح بزرگ گردشگری سد قره قاچ در شهرستان سمیرم خبر داد و با اظهار تأسف گفت: به دلیل برخی مشکلات و بروکراسی اداری، تصویب این طرح پنج سال به طول انجامید.

  زرگرپور به تشریح این طرح پرداخت و اظهار کرد: طرح جامع گردشگری دهکده هزارچشمه سمیرم توسط شرکت سرمایه‌گذاری الماس هشت‌بهشت در منطقه‌ی سمیرم در کنار سد قره قاچ با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۲۰ هزار میلیارد ریال اجرایی خواهد شد.

  مدیر ارشد استان این منطقه را بسیار زیبا، وسیع و بسیار خوش‌منظر خواند و گفت: در این منطقه هم منظر طبیعی سد و هم کوهستان را مشاهده خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: توسعه‌ این منطقه در مرحله اول ۹۰ هکتار و در ادامه تا ۶۰۰ هکتار صورت خواهد گرفت که دو هزار و صد اشتغال را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

  زرگرپور بابیان اینکه اجرای این طرح ۷ سال به طول خواهد انجامید، گفت: خوشبختانه سرمایه‌گذار این طرح یکی دو سال است که در منطقه حضور دارد و در حال فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است و با مردم ارتباط خوبی برقرار کرده و به عبارتی منطقه را از بُعد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی برای اجرای این طرح مساعد کرده است.

  استاندار اصفهان به طرح گردشگری باغکل خوانسار اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه این منطقه هم منطقه‌ای بکر و طبیعی است می‌توانیم چشم‌اندازها، چشمه‌ها و مناطق طبیعی زیبایی را مشاهده کنیم.

  زرگرپور گفت: حدود ۶۰ هکتار در سه‌نقطه در اطراف این سد برای اجرای طرح جامع گردشگری پیش‌بینی‌شده است که زمان اجرای طرح چهار سال و سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد ریالی را در پی خواهد داشت.

  وی ادامه داد: طرح جامع گردشگری سد باغملک یک مجموعه‌ی فرهنگی، ورزشی، تفریحی و گردشگری بسیار خوبی خواهد بود که هم منظر زیبای سد را دارد و هم منظره‌ی بکر خوانسار را خواهد داشت.

  استاندار اصفهان بابیان اینکه کلیات این طرح مورد تائید قرار گرفت، گفت: مقرر گردید تا جلسه‌ی آینده در ارتباط با مسائل منابع طبیعی، زیست‌محیطی و ارتباط منطقه با جاده‌ی اصلی بررسی‌های لازم صورت پذیرد تا در جلسه‌ی آینده مورد تصویب کامل قرار گیرد.

  زرگرپور گفت: باعث خرسندی است که سرمایه‌گذاران این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها را شناسایی کرده‌اند و این قبیل طرح‌ها در راستای رفع مشکلات اقتصادی و اشغال جدید در منطقه و همچنین توسعه‌ی مناطق بسیار اثرگذار خواهد بود و هرکدام از این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند یک توسعه‌ی وسیعی را در مناطق ایجاد کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.