• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی کردستان به بخش کشاورزی پرداخت می‌شود
  کد خبر : 2009385

  ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی کردستان به بخش کشاورزی پرداخت می‌شود

  ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی کردستان به بخش کشاورزی پرداخت می‌شودReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، براساس آنچه که توسط مسؤولین اعلام می‌شود، امرار معاش حدود ۷۰ درصد مردم کردستان از طریق کشاورزی است که با این وصف، کشاورزی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در کردستان…

  ۹۰ درصد تسهیلات بانک کشاورزی کردستان به بخش کشاورزی پرداخت می‌شودReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، براساس آنچه که توسط مسؤولین اعلام می‌شود، امرار معاش حدود ۷۰ درصد مردم کردستان از طریق کشاورزی است که با این وصف، کشاورزی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در کردستان بشمار می‌آید.

  ایجاد زمینه‌های لازم برای رونق و توسعه کشاورزی و همچنین تثبیت شغل‌های مرتبط با این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که پرداخت تسهیلات ارزان و متناسب با طرح‌ها کشاورزی نقش ارزنده‌ای در اجرای پروژه‌ها و ایجاد شغل‌های بیشتر دارد.

  برای اطلاع بیشتر از وضعیت پرداخت تسهیلات به کشاورزان استان کردستان با اسعد فهیمی مدیر شعب بانک کشاورزی استان کردستان گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در پی می‌آید.

  فارس: جناب آقای فهیمی، درآمد اکثریت مردم کردستان مرتبط با کشاورزی است و توسعه و رونق آن مستلزم حمایت‌هایی است که پرداخت تسهیلات یکی از این راه‌های حمایتی است، بانک کشاورزی بعنوان یکی از بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به این بخش، در کردستان چه اقداماتی انجام داده است؟

  فهمیمی: میزان تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی استان کردستان در ۱۰ ماهه سال جاری بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به تعداد ۴۰ هزار و ۸۵۷ فقره درخواست پرداخت شده است.

  به بخش کشاورزی به تعداد ۳۰ هزار و ۴۷۱ مورد با اعتبار ۳ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال، مسکن و ساختمان ۶۰ مورد با اعتبار ۷۰ هزار میلیون ریال، صنعت و معدن ۳۸ مورد با اعتبار ۱۴۷ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال و خدمات ۱۰ هزار و ۲۸۸ مورد با اعتبار یک هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است .

  فارس: میزان اشتغالزایی این تسهیلات پرداختی چه تعداد بوده است؟

  این تسهیلات صرف صیانت از مشاغل موجود در بخش کشاورزی و یا ایجاد مشاغل جدید شده است که در طول ۱۰ ماهه اول امسال از محل پرداخت این تسهیلات برای ۴ هزار و ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

  فارس: اول هم عرض کردم که بخش کشاورزی مهم‌ترین بخش دخیل در اقتصاد مردم کردستان است آیا در پرداخت تسهیلات کشاورزی در اولویت قرار دارد؟

  بله. بیش از ۹۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی به بخش کشاورزی تزریق می‌شود و این تسهیلات صرف صیانت از مشاغل موجود در بخش‌های کشاورزی و یا ایجاد مشاغل جدید شده است.

  فارس: تامین سرمایه در گردش هم به نوعی در پایداری و استمرار شغل‌های ایجادی موثر است، آیا شما در این زمینه هم در قالب پرداخت تسهیلات، کشاورزان استان را کمک می‌کنید؟

  با عنایت به اینکه بیشتر طرح‌های موجود در سطح استان در بخش کشاورزی و صنایع وابسته فعالیت دارند لذا ارتباط مستقیمی بین این واحدها و شعب بانک کشاورزی وجود دارد.

  پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای ادامه فعالیت طرح‌های تولیدی اعم از بخش زراعت، باغداری، شیلات، و آبزی‌پروری، دامداری و دامپروری و مکانیزاسیون بسیار ضروری است که بانک کشاورزی در مقاطع مختلف با توجه به وضعیت فعالیت واحدهای تولیدی نسبت به اعطا تسهیلات سرمایه در گردش اقدام کرده است.

  فارس: رقم پرداختی تسهیلات به این بخش مشخص است؟

  در ۹ ماهه سال جاری مبلغ ۳ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال در قالب ۲۳ هزار ۳۴۱ فقره تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

  فارس: بانک کشاورزی در راستای اجرایی نمودن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی چه فعالیت‌هایی را انجام داده است؟

  بانک کشاورزی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کمک به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های زودبازده در طول ۱۰ ماهه سال جاری مبلغ ۳۴۷ میلیارد ریال و در قالب ۲۰۴ طرح تسهیلات پرداخت نموده است.

  فارس: امهال تسهیلات برخی از کشاورزان که به نوعی متحمل زیان‌هایی شده‌اند یکی از برنامه‌های دولت است، تعداد پرونده‌های بانک کشاورزی کردستان در این زمینه به چه صورت است؟

  در  10 ماهه سال جاری بر اساس بند(و) تبصره ۱۳ مبلغ ۱۲۷ میلیارد از تسهیلات در سنوات گذشته پرداخت شده به کشاورزان در قالب یک هزار و ۱۰۴ پرونده، امهال شده است.

  فارس: در خصوص میزان معوقات بانک کشاورزی، تاکنون چه میزان به بانک عودت داده شده است؟

  میزان معوقات بانک کشاورزی تا آخر دی ماه امسال مبلغ یک هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال بوده است که با توجه به دستورالعمل تمدید و تقسیط  تسهیلات در قالب بند(و) تبصره ۱۳ و مصوبه هیأت مدیره بانک مبنی بر بخشودگی ۶ درصد دیرکرد تسهیلات تا پایان سال جاری، امید است بخش زیادی از معوقات این بانک به حیطه وصول درآید.

  فارس: میزان غرامت صندوق بیمه محصولات کشاورزی در کردستان به چه صورت است؟

  صندوق بیمه محصولات کشاورزی در سال زراعی ۹۳-۹۴ مبلغ ۶۱۷ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان در بخش‌های مختلف زراعت، باغداری، دامداری، زنبور عسل، طیور و آبزیان پرداخت کرده است و مبلغ ۵۰ میلیارد ریال نیز در صورت اختصاص مابقی اعتبار، در بخش زراعت پرداخت خواهد شد.

  فارس: شما به عنوان بانک کشاورزی تسهیلات ازدواج هم پرداخت می‌کنید؟ 

  بله. از اول سال جاری تا ۲۰ بهمن‌ماه، مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان به تعداد یک هزار و ۵۷۰ نفر توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.