• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هلال احمر قرچک منتظر زمین مناسب است/ در زمان حادثه فقط به‌عنوان نیروی پشتیبان وارد صحنه می‌شویم
  کد خبر : 2009259

  هلال احمر قرچک منتظر زمین مناسب است/ در زمان حادثه فقط به‌عنوان نیروی پشتیبان وارد صحنه می‌شویم

  هلال احمر قرچک منتظر زمین مناسب است/ در زمان حادثه فقط به‌عنوان نیروی پشتیبان وارد صحنه می‌شویمReviewed by on Feb 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از ورامین ما؛ حمیدرضا کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین قبل از اینکه شهرستان…

  هلال احمر قرچک منتظر زمین مناسب است/ در زمان حادثه فقط به‌عنوان نیروی پشتیبان وارد صحنه می‌شویمReviewed by on Feb 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از ورامین ما؛ حمیدرضا کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین قبل از اینکه شهرستان قرچک مجزا شود، به منطقه قرچک به‌عنوان یک بخش از ورامین ارائه خدمات می‌کردیم.

  وی گفت: زمانی که شهرستان قرچک جدا شده و دارای فرمانداری مستقل شد، جمعیت هلال احمر نیز باید دارای شعبه‌ای در این شهرستان می‌شد و با پیگیری‌ها و مکاتباتی که بنده و جمعیت هلال احمر با فرمانداری و شورای شهر قرچک داشتیم، بنا بر این شد که یک قطعه زمینی برای مدیریت بحران و ساخت مجموعه هلال احمر در اختیار قرار بگیرد که این امکان علی‌رغم تمام پیگیری‌ها تا به امروز نتیجه نداده است.

  رئیس هلال احمر شهرستان ورامین افزود: دفترچه جمعیت هلال احمر باید توسط فرمانداری شهرستان تکمیل شده و به جمعیت ارسال شود تا در شورای عالی جمعیت هلال احمر مصوبه بگیرد و بعد از آن نیز بتوانند برای آن تامین اعتبار کرده و نیروی انسانی ببینند تا شعبه مربوطه فعالیت خود را در شهرستان آغاز کرده و ادامه فعالیت دهد.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: دفترچه اولیه را از جمعیت هلال احمر استان تحویل گرفته‌ایم و برای شورای شهر و فرمانداری ارسال کردیم ولی یکی از بندهای درون این دفترچه این است که باید شهرستان تعهد کرده و ملکی را در جهت ایجاد شعبه در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دهند.

  کرمانشاهی بیان داشت: با توجه به این‌که مسئولان قرچک موفق به در اختیار قرار دادن زمین و تکمیل دفترچه مربوطه نشدند، این اقدام نا تمام ماند.

  وی ادامه داد: در حال حاضر جمعیت هلال احمر ورامین فقط در ارتباط با فعالیت‌های آموزشی در شهرستان قرچک ورود پیدا می‌کند و اگر روزی حادثه‌ای اتفاق بیفتد که نیاز به جمعیت هلال احمر باشد، آن زمان جمعیت هلال احمر ورامین فقط به‌عنوان نیروی پشتیبان وارد عمل می‌شود زیرا هلال احمر ورامین دخالتی در امورات اجرایی قرچک ندارد.

  رئیس هلال احمر شهرستان ورامین عنوان کرد: مسئولان شهرستان قرچک باید زودتر خودشان اقدام کنند تا این موضوع مرتفع شود و اگر می‌خواهند جمعیت هلال احمر در این شهرستان فعالیتی داشته باشد باید اقدامات مناسب در جهت در اختیار قرار دادن زمین مناسب را انجام دهند.

  وی گفت: قبلاً شورای شهر و شهرداری قطعه زمینی را به‌مساحت ۳۰۰ متر در جوار یکی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی قرچک بود که به دلایل امنیتی و خطرات همجواری با این جایگاه در زمان حادثه‌های طبیعی برای زمین مورد نظر، و همچنین وسعت زمین کافی نبود به همین دلایل نیز زمین مورد نظر از طرف جمعیت هلال احمر تاییدیه نگرفت.

  کرمانشاهی بیان کرد: با توجه به تراکم بسیار بالای شهرستان قرچک و نیاز بسیار زیاد به جمعیت هلال احمر در این شهرستان، حضور جمعیت هلال احمر می تواند عامل پیشگیرانه‌ای در زمان حوادث احتمالی باشد و از سوی دیگر این تراکم جمعیت نیاز به برنامه‌ریزی‌های مدون دارد تا از حوادث بزرگتر جلوگیری شود.

  وی افزود: طی سال‌های گذشته ارتباط بسیار خوبی با آموزش و پرورش شهرستان قرچک داشته‌ایم و در سال جاری نیز ۱۴ مدرسه در این شهرستان پوشش آموزشی داشته‌اند که در مجموع به بیش از ۵۵۰ نفر آموزش دیده‌اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.