• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ادبیات , فرهنگی و هنری » با هر گونه سختگیری در حوزه نشر مخالفیم/ جامعه بلوغ لازم برای رعایت خطوط قرمز را دارد
  کد خبر : 2009010

  با هر گونه سختگیری در حوزه نشر مخالفیم/ جامعه بلوغ لازم برای رعایت خطوط قرمز را دارد

  به گزارش ایران ویج، سید رضا صالح امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی یک نشست خبری رو در رو با خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ گفت. * با سخت‌گیری مخالفیم بر اساس این گزارش سیدرضا صالحی امیری در این نشست و در پاسخ بر اینکه «طرح مجدد عدم سخت‌گیری در حوزه نشر مشخصا در…

  ۱۱

  به گزارش ایران ویج، سید رضا صالح امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی یک نشست خبری رو در رو با خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ گفت.

  * با سخت‌گیری مخالفیم

  بر اساس این گزارش سیدرضا صالحی امیری در این نشست و در پاسخ بر اینکه «طرح مجدد عدم سخت‌گیری در حوزه نشر مشخصا در حوزه ممیزی بیشتر شبیه به یک شو و مانور انتخاباتی است چرا که این موضوع در بدو ورود آقای جنتی وزیر پیش از شما هم طرح شد ولی با عدم حرکت در این مسیر گاهی کتاب هایی را شاهدیم که متعجب کننده است که آیا ممیزی صورت گرفته یا نه!آیا تنها مشکل نشر ممیزی است؟ مشکل تیراژ و موارد مطرحه در این راستا به نظر می‌رسد مهمتر باشد. برای این مشکلات چه برنامه‌ای دارید؟» بیان کرد: ما با هر گونه سختگیری در حوزه از جمله حوزه نشر مخالفیم. این به معنای عدم نظارت نیست. ما در وزارتخانه بر این باوریم که جامعه به رشد و بلوغ لازم برای رعایت خطوط قرمز نظام رسیده است.

  وی ادامه داد: اما این به معنای عدم نظارت نیست. سوءبرداشتی که از حرف‌های بنده شد، این بود که ما بر این باوریم که جامعه‌ فرهنگ و هنر برای رعایت خطوط قرمز نظام بالغ شده و الان در بهترین شرایط تعاملی با اصحاب فرهنگ و هنر هستیم. سخن من این بود که ما به دلیل آنکه باید در چارچوب قانون عمل کنیم، مجبور به اعمال نظر هستیم. اما میزان اعمال نظارت بر کتاب به کمترین میزان خود پس از انقلاب اسلامی رسیده و دلیل آن هم آشنایی اصحاب فرهنگ با خطوط زرد و قرمز نظام است.

  او با تأکید بر اینکه قطعا موضوعاتی همچون نظام جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری، وحدت و ایران جزو خطوط قرمز ما هستند، اضافه کرد: تاکنون امسال بیش از ۶۷ هزار مجوز صادر کرده‌ایم که بیش از ۴۵۵ هزار مورد آن چاپ اول است و از این تعداد حدود ۵۶۶ مورد اعمال نظارت شده‌اند که آن هم به دلیل طرح مباحثی در زمینه ایجاد تفرقه میان اقوام یا فُرُق اسلامی و نیز محتوای خشونت‌آمیز بود.

  * وزیر ارشاد: عربستان دیه شهدای منا را بپردازد، حاجی اعزام می‌کنیم

  صالحی‌امیری در مورد سیاست وزارت ارشاد در قبال اعزام زائران به حج گفت: سیاست رسمی نظام برگزاری حج با عزت، کرامت و امنیت است. از این منظر در صورتی که دولت عربستان شرایط حداقلی ما در راستای عزت، کرامت و امنیت حجاج و پرداخت دیه به شهدای منا بپذیرد و پرداخت کند، امسال حجاج را اعزام می‌کنیم.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.