• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , فرهنگی و هنری » تمرین ولایتمداری و سیاست ورزی لازمه حضور در مساجد است
  کد خبر : 2008905

  تمرین ولایتمداری و سیاست ورزی لازمه حضور در مساجد است

  تمرین ولایتمداری و سیاست ورزی لازمه حضور در مساجد استReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای ساحل؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در جمع فعالان فرهنگی در بندرعباس اظهار داشت: دین آثار اجتماعی بسیار فوق العاده ای دارد و باعث تبدیل شدن…

  تمرین ولایتمداری و سیاست ورزی لازمه حضور در مساجد استReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای ساحل؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در جمع فعالان فرهنگی در بندرعباس اظهار داشت: دین آثار اجتماعی بسیار فوق العاده ای دارد و باعث تبدیل شدن انسان های یک اجتماع به یک شبکه به هم پیوسته می شود.

  وی بیان داشت: دین مهمترین عامل پیوند اجتماعی است که آثار فردی آن بسیار کمتر از آثار اجتماعی اش می باشد.

   این کارشناس دینی در ادامه با اشاره به اینکه دین را باید بیشتر یک پدیده و انگاره اجتماعی دانست تا یک پدیده فردی، گفت: دین در اجتماع باعث پیوند و همدلی اعضای جامعه به شکلی بسیار بی نظیر خواهد شد.

  آثار فردی دین تنها باعث رشد ابعاد گوناگون شخصیت یک فرد می شود و تنها سود شخصی دارد، شکوه و عظمت دین در یک فرد بسیار کمتر از یک اجتماع قابل مشاهده است.

  حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد: طی ۱۴۰۰ سال دین دروغین را ترویج کرده اند به گونه ای که شاهد نمایان شدن آثار این دین دروغین حتی در بین شیعیان نیز هستیم.

  این استاد اخلاق ادامه داد: ما تنها در زبان می گوییم شیعه هستیم و اگر تمام تلاشمان را انجام دهیم تنها نیمی از ولایت مداری را تحقق بخشیده ایم و آن رابطه بین امت و امام است درحالی که رابطه بین آحاد ملت آن نیمه دیگر ولایت مداری است که حتی ما تا کنون در این زمینه تمرین گفت و گو هم نکرده ایم.

  وی با طرح این پرسش که برداشت شما از دین و امام جماعت چیست؟ من می پرسم از عوام و خواص مسجد را محل عبادت می دانند این بسیار برداشت اشتباهی است درحالی که در مسجد جمعیت اصالت دارد و نه عبادت؛ مسجد معبد نیست بلکه محل جماعت است و امام جماعت الگوی عبادت و معلم نماز نیست.

  حجت الاسلام پناهیان افزود: ما اکنون بر روی نوار پیروزی هستیم و این خوش بینی در حقیقت ناشی از یک تحلیل واقع بینانه است.

  این کارشناس دینی با بیان این مطلب که امکانات ما برای کار و فعالیت بسیار زیاد شده و موقعیت بسیار مناسبی برای از بین بردن دشمنان بشریت و دین به وجود آمده، گفت: تنها نیاز به کمی مهارت و تلاش برای رسیدن به عالی ترین آرمان انقلاب اسلامی یعنی تحقق ظهور است.

  وی از جاانداختن عنوان پیش نماز برای امام جماعت را رد کرد و ادامه داد: دین فردی اشتباه و تحریف شده است، با اشاره به احادیث جعلی وتحریف شده با عنوان دین که به پیامبراسلام نسبت دهند تا این دین را دین فردی در بین جوامع القا کنند.

  پناهیان تمرین ولایتمداری و سیاست ورزی را لازمه اصلی برای اقامه نماز جماعت در مسجد دانست و خاطرنشان کرد: امکانات در دین ما به وفور فراوان است و این دینی که امام زمان ما را با آن نجات می دهد همین دین پیغمبراسلام و قرآن است.

  این کارشناس دینی افزود: اگربرداشت ها از دین درست باشد آن اصل دین که هست می شود با این جهان را گرفت. باید خودمان یک الگوی دینی ازخودمان نشان دهیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.