• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رشد القاعده و داعش خواب جدید آمریکا برای یمن/ منصور هادی منافق سیاسی است
  کد خبر : 2008789

  رشد القاعده و داعش خواب جدید آمریکا برای یمن/ منصور هادی منافق سیاسی است

  رشد القاعده و داعش خواب جدید آمریکا برای یمن/ منصور هادی منافق سیاسی استReviewed by on Feb 14Rating: «محمد علی جمعان»، تحلیلگر سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا در خصوص تشدید تنش امنیتی در «عدن» اظهار داشت: عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به بازیگری در…

  رشد القاعده و داعش خواب جدید آمریکا برای یمن/ منصور هادی منافق سیاسی استReviewed by on Feb 14Rating:

  «محمد علی جمعان»، تحلیلگر سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا در خصوص تشدید تنش امنیتی در «عدن» اظهار داشت: عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به بازیگری در صحنه کشمکش موجود بین امارات و عربستان در بحران جنوب یمن شده است.

  وی افزود: منصور هادی نقش یک منافق سیاسی را بازی می کند، و در وهله اول مزدور سعودی ها شد و پس از آن با پول اماراتی ها به سمت آنها کشیده شد و امروز مشاهده می کنیم که منصور هادی سیاست های آل سعود را در جنوب یمن پیاده می کند.

  جمعان با بیان اینکه منصور هادی نقشه های جدایی جنوب از شمال یمن را پیاده می کند، گفت: منصور هادی با انتقال بانک مرکزی یمن از صنعا به عدن و پس از مجهز کردن شبه نظامیان طرفدار خود به سلاح های پیشرفته نشان داد که اولین مجری طرح تجزیه در یمن بوده است.

  تحلیلگر یمنی با اشاره به وعده های اقتصادی و سیاسی ویژه عربستان به منصور هادی و دار و دسته تروریست آن در جنوب یمن گفت: عربستان به رئیس جمهور فراری یمن وعده داده اگر کنترل تنگه باب المندب را از انصار الله بگیرد، مدیریت این تنگه به او واگذار شود.

  وی با بیان اینکه عربستان به دستور ترامپ مبنی بر ضرورت تسلط بر تنگه باب المندب بر عملیات نظامی برای اشغال آنجا اصرار دارد ، گفت: آمریکا اهداف ویژه ای را در باب المندب دنبال می کند که از جمله آن حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و اشراف بر کشورهای اسلامی شمال آفریقاست.

  تحلیلگر سیاسی یمن اوضاع جنوب یمن را بسیر پیچیده خواند و گفت: سرویس اطلاعات عربستان پول های هنگفتی را به تشکیلات تروریستی مثل القاعده و داعش داده تا ناوهای اماراتی را هدف بگیرند.

  وی با اشاره به تشدید کشمکش بین نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب یمن، گفت: طی روزهای پیش ملاحظه کردیم که ائتلاف عربی ضد یمن عملیات مشترکی در جنوب یمن نداشته است.

  جمعان با اشاره به عمیق شدن اختلاف موجود بین امارات و منصور هادی، گفت: هفته گذشته نیروهای ویژه امارات مانع فرود هواپیمای منصور هادی در فرودگاه عدن شدند و او با عربستان هماهنگ کرده و در فرودگاه استان أبین که تحت تسلط داعش است، فرود آمد.

  تحلیلگر یمنی گفت:همین قضیه منصور هادی را واداشت که العمیری را از فرماندهی گارد حفاظت از فرودگاه عدن برکنار کند که البته العمیری کنار نرفت و دریافت مبلغ هنگفتی را درخواست کرد که دولت مستعفی یمن قادر به پرداخت آن نبود البته نظامیانی هم برای رفع تنش پا در میانی کردند اما اصرار و لجاجت العمیری منصور هادی را واداشت که دستور حمله به فرودگاه و تسلط بر آنجا و انتصاب فرد دیگری به جای العمیری را صادر کند.

  جمعان تصریح کرد: بین منصور هادی با امارات که نیروهایش بر جنوب یمن و عدن سیطره دارند اختلافات شدیدی است و منصور هادی بارها به عربستان شکایت کرده که ابوظبی مانع پیاده کردن طرح بسط نفوذش در یمن می شود و از مخالفانش با پول و سلاح حمایت می کند اما این اولین بار است که اختلافات بین آنها به این شکل علنی می شود.

  کشمکش مزدوران ائتلاف سعودی در جنوب یمن ساخته دست آمریکاست

  «محمد فایع»، تحلیلگر سیاسی یمن نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: درگیری های شدید بین منافقین و مزدوران در عدن به واقع در چارچوب نقشه آمریکا برای نقش آفرینی و حضور تکفیری های داعش و القاعده در جنوب یمن است تا به افکار عمومی جهان این گونه القا شود که تروریست ها بر جنوب یمن مسلط هستند و همین قضیه به شبه نظامیان مزدور در جنوب یمن هم القا شود و آنها را به کمک گرفتن از گروه ها و رهبران تکفیری سوق بدهد.

  وی افزود: آمریکا و مزدوران سعودی و اماراتی آن این گونه آتش درگیری ها در جنوب را شعله ور کرده و اوضاع کلی در جنوب یمن را به هرج و مرج می کشانند تا زمینه قدرت گرفتن تکفیری های القاعده و داعش را فراهم کنند و به دنبال آن خبرهایی از درگیری بین خود تکفیری ها یعنی القاعده و داعش بر سر نفوذ در جنوب یمن خواهیم شنید.

  تحلیلگر یمنی گفت: چیزی که آمریکا امروز بر آن تمرکز کرده تشدید درگیری بین نیروهای منافق و مزدور محلی در یمن است که وابسته به امارات یا عربستان هستند تا وضعیت مناسبی برای رشد القاعده و داعش در جنوب فراهم شود.

  فایع گفت: آمریکا هنگامی که می بیند گروه های تکفیری داعش و القاعده حضور میدانی قوی در جنوب یمن دارند و قبل از آن هم در این خصوص از طریق رسانه ها افکار عمومی جهان را منحرف کرده است، ائتلاف بین المللی ضد تروریسم را به اقدام نظامی مستقیم علیه خاک یمن به بهانه مبارزه با خطر تروریسم داعش و القاعده دعوت می کند بنابراین در واقع امر، آمریکا در پس تنش امنیتی در استان های جنوبی یمن است.

  تحلیلگر یمنی نقشه جدید آمریکا برای حمله به جنوب یمن را احمقانه خواند و گفت: ورود نظامی آمریکا به خاک یمن پیامدها و تلفات فاجعه بار و سنگینی را برای آمریکایی ها به همراه خواهد داشت علاوه بر اینکه اهالی اصیل جنوب یمن هم اجازه عملی شدن پروژه تکفیری آمریکا را در خاک کشورشان نمی دهند.

  وی افزود: حوادث پیشین به آمریکایی ها ثابت کرده که نقشه آنها در هیچ جای یمن از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب آن قابل عملی شدن نیست و آن زمان است که آمریکایی ها به وضعیت بی ثبات و غیر قابل کنترلی می رسند و ورودشان به خاک یمن و بخصوص جنوب به مثابه افتادن در باتلاقی است که هزینه سنگینی برایشان خواهد داشت.

  فایع گفت: آمریکا و دیگر نیروهای متجاوز علیه یمن هرگز در این کشور در امان نخواهند بود و از سوی ملت ضد آمریکایی یمن ضربات سهمگینی متحمل می شوند همان گونه که تاریخ نشان داده یمنی ها حضور هیچ اجنبی را در خاک و آب خود نمی پذیرند.

  تحلیلگر یمنی گفت: بنابراین به یقین آمریکا در یمن شکست خواهد خورد و فاجعه ای مرگبار و بی سابقه را برای این کشور رقم خوهد شد.

  آمریکا می خواهد جنوب یمن را منطقه امن تروریست ها قرار بدهد

  از سوی دیگر «ماجد الخزان»، حقوقدان یمنی هم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا تاکید کرد: آمریکا در پی شکست در عراق و سوریه به دنبال ایجاد منطقه امن باثبات و مشرف به آب های بین المللی در جنوب یمن برای تروریست ها و از جمله القاعده و داعش است.

  وی با بیان اینکه آمریکا عناصر تروریست در سوریه و عراق را توسط ترکیه و قطر به جنوب یمن فرستاده گفت: امروز ملاحظه می کنیم که سرویس اطلاعات عربستان مزدورانی را از کشورهای شمال آفریقا مثل سودان، سومالی و جیبوتی برای جنگ در یمن استخدام کرده است.

  الخزان تصریح کرد: آمریکا به دنبال تشکیل ارتشی تروریست و حمایت درست از آن است به گونه ای که تهدیدی برای همه کشورهای اسلامی و تضمینی برای امنیت اسرائیل باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.