• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » بافت‌های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب است
  کد خبر : 2008706

  بافت‌های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب است

  بافت‌های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب استReviewed by on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ بااشاره به مشکلات حوزه بافت تاریخی کشور گفت: متاسفانه در سطح کشور مشکلات فراوانی را…

  بافت‌های تاریخی کشور به سرعت در حال تخریب استReviewed by on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ بااشاره به مشکلات حوزه بافت تاریخی کشور گفت: متاسفانه در سطح کشور مشکلات فراوانی را در حوزه حفاظت و نگهداری از بافت های تاریخی کشور داریم.

  سلیمی اظهار کرد: به دلیل کم توجهی که به بافت تاریخی کشور صورت گرفته است بافت های تاریخی به سرعت در حال تخریب و از بین رفتن هستند.

  وی با اشاره به اینکه امروز کسی نیست به داد بافت تاریخی کشور برسد، ادامه داد: انتظار داریم با همت مسئولین شاهد تغییرات اساسی را در این بخش باشیم.

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرهای متعددی در ایران دارای مناطق تاریخی ارزشمند هستند، اظهار کرد: احیای بافت‌های تاریخی در جذب سرمایه نقش اساسی دارد و می‌بایست نگاه ویژه‌ای به بافت تاریخی از بُعد گردشگری و توسعه شهری ایجاد شود. یکی از ویژگی‌های بافت‌های تاریخی جاذبه گردشگری آنها بوده که از این‌رو ضرورت حفظ این بافت و جریان داشتن نبض زندگی در آن، از اهمیت ویژای برخوردار است.

  سلیمی با اشاره به اینکه امروزه صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت درآمدزا دنیا مطرح است، گفت: می‌توان از بافت‌های تاریخی به منظور ترغیب، تشویق، حمایت و مساعدت سازمان‌های متولی گردشگری از دست‌اندرکاران، شرکت‌ها و موسسات این صنعت استفاده کرد.

  عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بافت تاریخی استان مرکزی و شهرستان دلیجان هم مشکلات متعددی روبه رو است، افزود: بافت تاریخی نراق، دودهک،  و.. با مشکلاتی رو به رو هستند انتظار داریم با تصمیماتی که در خصوص بافت‌های تاریخی گرفته می‌شود شاهد حفظ و احیای این آثار در استان و شهرستان‌های محلات و دلیجان باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.