• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نمایشگاه بهاره فروش کالا، یا فقط خالی کردن جیب مردم در پایان سال؟
  کد خبر : 2008685

  نمایشگاه بهاره فروش کالا، یا فقط خالی کردن جیب مردم در پایان سال؟

  نمایشگاه بهاره فروش کالا، یا فقط خالی کردن جیب مردم در پایان سال؟Reviewed by on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودان نیوز؛  اخیرا در شهرستان رودان زمزمه هایی مبنی بر دایر شدن  نمایشگاه های بهاره به گوش می رسد و نمایشگاه مبلمانی که در…

  نمایشگاه بهاره فروش کالا، یا فقط خالی کردن جیب مردم در پایان سال؟Reviewed by on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودان نیوز؛  اخیرا در شهرستان رودان زمزمه هایی مبنی بر دایر شدن  نمایشگاه های بهاره به گوش می رسد و نمایشگاه مبلمانی که در دو سه روز گذشته به کار خود پایان داد ، موضوعی که بسیاری از فروشندگان محلی را نگران کرده و مراتب اعتراض خود را به نحوی با ما در میان گذاشتند.

  در گزارش میدانی به عمل آمده از سطح شهرستان رودان، بویژه بازارهای فرش ،مبلمان خانگی،مواد غذایی، خشکبار و پوشاک  این منطقه نتایجی به شرح زیر بدست آمده که جای بسی تامل دارد.

  یکی از کاسبان شهرستان رودان در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوز اظهار داشت : دخل و خرج کاسبان بازار یکی نیست و مسئولان باید به وضع فروشندگان رسیدگی کنند چراکه بسیاری از مالیات ها  براساس فروش بازاریان نیست.

  وی افزود: ایجاد فروشگاه های بهاره به ضرر فروشندگان است چراکه تمام امید ما به فروش شب عید است و هنگامی که خود را به فروش شب عید آماده می کنیم با برپایی نمایشگاه های بهاره و خارج شدن ارز از شهرستان امید ما نا امید خواهد شد.

  یکی دیگر از این کاسبان عمده  تصریح کرد: وقتی نمایشگاهی در شهرستان برپا می شود تعداد عمده آنان غیر بومی هستند که اکثر غرفه ها را در اختیار قرار می گیرند وبرای فروشندگان بومی مقرون به صرفه نیست که هم اجاره مغازه و هم اینکه هزینه سنگین غرفه را پرداخت کنند.

  در ادامه حمید خورشیدی عضو هیئت رییسه اتحادیه لوازم خانگی شهرستان رودان در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوز ضمن انتقاد از برپایی نمایشگاهای بهاره در سطح شهرستان اظهار داشت : با توجه به رکود و پایین آمدن گردش سرمایه در بازار ، یک واحدصنفی به طور کلی فروش چندانی را در طول سال نداشته و تنها امید وی برای درآمد، در ایام پایانی سال است که برگزاری نمایشگاههای بهاره این فرصت را از کسبه رودانی  خواهد گرفت. .

  وی تصریح کرد:در شهرستان رودان به دلیل اینکه مکانی مناسب و ایمن برای برگزاری نمایشگاه وجود ندارد و اجاره سالن برای برپایی نمایشگاه هزینه سنگین بهمراه دارد؛ به همین دلیل برای کسبه رودانی مقرون به صرفه نیست که در این نمایشگاها غرفه ای را اجاره نماید و بنا بر این غیر بومی ها که حتی یک ریال عوارض و مالیاتی را برای شهرستان رودان پرداخت نکرده اند اقدام به فروش اجناس خود می نماید که میان قیمت بازار شهرستان و نمایشگاه هم تفاوت چندانی وجود ندارد.

  خورشیدی ادامه داد : فروشگاه ها ، بازاریان و اصناف دارای پروانه کسب در طول سال مالیات و عوارض پرداخت می کنند و بیشترین برداشت آنها در ایام پایانی سال است که برگزاری این نمایشگاهها باعث کم شدن خرید از بازاریان و اصناف می شود.

  عضو هیئت رییسه اتحادیه لوازم خانگی رودان خواستار حمایت مسئولین از بازاریان ، کسبه بومی و ساکن شهرستان رودان شد و خاطر نشان کرد: توقع ما از همه مسئولین است که با حمایت از بازاریان و کسبه به بازار این شهرستان رونق ببخشند و موجبات رضایت کلیه شهروندان و بازاریان را فراهم سزند .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.