• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » همه چیز در مورد نمایشگاه فصلی در باغملک /تنظیم بازار یا تخریب بازار؟
  کد خبر : 2008652

  همه چیز در مورد نمایشگاه فصلی در باغملک /تنظیم بازار یا تخریب بازار؟

  همه چیز در مورد نمایشگاه فصلی در باغملک /تنظیم بازار یا تخریب بازار؟Reviewed by on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  به نقل از باغملک نیوز:نفس برگزاری این نمایشگاه ها برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، امری پسندیده و جا افتاده است اما از طرف دیگر که به…

  همه چیز در مورد نمایشگاه فصلی در باغملک /تنظیم بازار یا تخریب بازار؟Reviewed by on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  به نقل از باغملک نیوز:نفس برگزاری این نمایشگاه ها برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، امری پسندیده و جا افتاده است اما از طرف دیگر که به این نمایشگاه ها بنگریم شاید باعث بی رونقی بازار و البته نارضایتی کسبه و بازاریان شود.

  پلان ۱:

  برگزاری نمایشگا‌ههای فصلی تحت عنوان عرضه مستقیم کالا، که در مقاطع مختلف سال به صورت گسترده در سطح کشور با حضور تولید‌کنندگان و اصناف در مکان‌های مشخص از سوی ادارات بازرگانی و مجمع امور صنفی شهرها که با ایجاد حلقه ارتباطی میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان (از تولید به مصرف) و رعایت نرخ‌های مصوب و تخفیف ویژه، همه ساله با استقبال خوب خریداران روبرو می‌شود، متأسفانه حضور آنها در شهرهای کوچک و متوسط در مکانی خاص و تعداد محدود غرفه‌ها و شرکت‌کنندگان، آن هم در روزهای بازگشایی مدارس و ایام نزدیک به عید  که روزهای اوج درآمدزایی و کسب و کار بازاریان می‌باشد، سبب رکود و نابودی اکثر کسبه و اصناف در شهرهایی نظیر شهر ما شده است و این تراژدی تلخ اقتصادی   هرساله تکرار می‌شود و صاحبان مشاغل کسبی و مغازه‌داران شهرهای کوچک‌تر استان مانند باغملک از این ماجرا، متحمل خسارات و صدمات بیشتری می‌شوند.

  برگزاری این نمایشگاه ها برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، امری پسندیده و جا افتاده است و هدف از برگزاری نمایشگاه در فصول و مناسبت‌های مختلف از نمایشگاه‌های نوروزی گرفته تا بازگشایی مدارس و نمایشگاه‌های ضیافت در آستانه ماه مبارک رمضان، ارزان‌فروشی نسبی اجناس در مقایسه با دیگر واحدهای صنفی و عرضه مایحتاج مردم به‌طور مستقیم است اما برپایی آن در برهه های رونق بازار باعث اعتراض کسبه و بازاریان باغملک شده است.

   

  پلان ۲:

  امام جمعه باغملک نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه به این موشوع پرداخت و عنوان کرد: عده ای از بازاریان در خصوص این نمایشگاه اعتراض کردند و مسئولین امر باید دقت کنند فرد بازاری که بناست مالیات و عوارض پرداخت کند و پول کرایه و برق دهد و ۱۲ ماه زندگی خود را اینگونه بچرخاند با برپایی نمایشگاه بازارش کساد می شود پس برای نمایشگاه ها باید دقت بیشتری کرد که به بازاری ظلم نشود.

   وی افزود : بازاریان هم باید به جای اینکه از تهران بیایند نمایشگاه بزنند در قیمت ها دقت کنند ؛ کم فروشی نکنند ، و ما مخالف کم شدن قیمت و توازن قیمت و برپایی  نمایشگاه نیستیم اما باید رعایت حال بازاریان را کنند نه اینکه بازاری ۱۱ماه با ضرر کار کنند و ماه ۱۲ ام که اوج خرید است عده ای بیایند که نه پول عوارض و نه مالیات دادند بازار را به دست بگیرند و  باید طوری باشد که بازاری ورشکسته نشوند .

   

  پلان ۳:

  فرماندار باغملک نیز در جلسه شورای اداری برپایی نمایشگاه فصلی را جزئی از قانون تجارت دانست و عنوان کرد: این برنامه ملی برای تنظیم بازار مخصوصا آخر سال اجرا می شود و در راستای بازار رقابتی  و عرضه به تقاضا صورت می گیرد.

  وی با بیان اینکه بازاریان باغملک همه افراد شریف و دینداری هستند افزود : بازار باید رقابتی شود و به فرصت طلبان اجازه سو استفاده داده نشود و کسانی که حاضر به فروش اجناس پایین تر از نرخ هستند نظارت شوند .

   

  پلان ۴:

  ابوالحسن شیخی رئیس اتاق اصناف باغملک در این خصوص گفت:این نمایشگاه  برابر قانون اتحادیه ها برپا شد که در سال موظف هستند جهت تنظیم بازار و حمایت از اقشار کم درآمد و محروم جامعه اقدام به برپایی نمایشگاه بهار، پاییزه ، ضیافت ماه مبارک رمضان ونمایشگاه تخصصی برگزار کنند.

  وی افزود: قرار بود قبل از مدارس نمایشگاهی برپا شود که با همکاری اعزای محترم کمیسیون مهرماه برگزار نشد وما مخالفت کردیم و همچنین طبق قانون  نمایشگاه را ده روز قبل از عید برپا می کنند که اتاق اصناف باغملک مخالفت کرد واین نمایشگاه را در زمانی برگزار کردیم که کمترین آسیب را متوجه صنوف شود .

  وی با بیان اینکه چندین غرفه از بازاریان بومی شهرستان هستند گفت: از تمام صنوف باغملک دعوت می کنیم که جهت گرفتن غرفه به صورت ویژه و با کمترین قیمت به نمایشگاه مراجعه نمایند.

  وی در پایان عنوان کرد : دراین مدت ده روز بازرسان اتاق اصناف واداره صنعت ومعدن بصورت مستمر در محل نمایشگاه حاضر هستد که درصورت هر گونه تخلف با متخلفین برخورد نمایند واز تمام مردم شریف باغملک خواهشمندیم وتقاضا مندیم که خرید اجناس خود را از فروشگاهی شهرستان تهیه کننده چرا که بازار باغملک یکی از سالمترین وبا کفیترین وبا انصافترین کسبه در سطح استان می باشند.

   

  پلان آخر:

  برگزاری اینگونه نمایشگاه های فصلی اگر در دیگر کلان شهرها و شهر های بزرگ جواب دهد در شهر کوچک ما با توجه به جمعیت اندک  امری است که باید درآن تجدید نظر شود.

  با این حال  شما خواننده محترم در مورد برگزاری این گونه نمایشگاه ها  موافق هستید ؟ و آیا برپاییی این گونه نمایشگاه ها به اقتصاد جوانان  شهرمان کمک می کند ؟ آیا شما راضی هستید این وضع ادامه پیدا کند ؟ اگر نه راه حل چیست ؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.