• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » استان بوشهر نیازمند امکانات و تجهیزات پیشرفته مدیریت بحران
  کد خبر : 2008572

  استان بوشهر نیازمند امکانات و تجهیزات پیشرفته مدیریت بحران

  استان بوشهر نیازمند امکانات و تجهیزات پیشرفته مدیریت بحرانReviewed by on Feb 14Rating: قاسم قائدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اساس کار مدیریت بحران آموزش، برگزاری مانورهای مختلف در راستای پیشگیری و کاهش تلفات مالی و جانی در حوادث طبیعی و انسان ساخت است. وی افزود: در این راستا هماهنگی‌های بین دستگاهی، برگزاری…

  استان بوشهر نیازمند امکانات و تجهیزات پیشرفته مدیریت بحرانReviewed by on Feb 14Rating:

  قاسم قائدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اساس کار مدیریت بحران آموزش، برگزاری مانورهای مختلف در راستای پیشگیری و کاهش تلفات مالی و جانی در حوادث طبیعی و انسان ساخت است.

  وی افزود: در این راستا هماهنگی‌های بین دستگاهی، برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی و مانورهای مختلف در استان انجام شده است.

  مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌ها در این راستا می‌توان به بازدیدهای مختلف از نقاط مخاطره‌آمیز استان و برنامه‌ریزی برای رفع آن اشاره کرد.

  قائدی بیان کرد: از جمله نقاط ضعف بوشهر در زمان بحران می‌توان به کمبود و یا نبود امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز برای مدیریت صحیح و بهنگام حادثه اشاره کرد.

  وی بیان کرد: در استان بوشهر با توجه به اینکه صنایع و معادن بسیاری وجود دارد تجهیز  به امکانات پیشرفته برای زمان حادثه بسیار مورد نیاز است.

  مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آنجایی که حادثه خبر نمی‌دهد و هر لحظه ممکن است از حوادث در نقاط مختلف کشور، استان، شهرستان و بخش‌ها روی دهد لذا باید آمادگی کاملی را در این زمینه داشته باشد.

  قائدی گفت: آنچه بیشتر از همه در حوادث و بحران‌ها مهم و حائز اهمیت است، پیش‌بینی‌های لازم قبل از وقوع بحران است و باید همه مخاطرات استان شناسایی و راهکارهای اجرایی و لازم برای مدیریت آن انجام شود تا در  شرایط بحران تصمیم‌گیری‌های آنی و به موقع انجام داد و در صورت وقوع بحران ابعاد حادثه کمتر شود.

  وی در خصوص برنامه‌های آینده مدیریت بحران استان به برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مستمر اشاره کرد و گفت: اداره کل مدیریت بحران استان بوشهر با پیگیری با دیگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسئول در حوزه مدیریت بحران در تلاش است تا نسبت به تامین منابع مالی و تجهیز شرایط عملیاتی مدیریت بحران به امکانات مورد نیاز به توانمندی در این حوزه بیافزاید.

  قائدی با بیان اینکه استان بوشهر یک استان ساحلی است و اسکله‌های صیادی بسیاری در این استان وجود دارد، گفت: دستگاه‌های اجرایی از جمله شیلات  اداره بندر و نیز بیمه ایران با مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان موظف شدند تا ضمن فرهنگ سازی شناورهای صیادی و تجاری به سمت فراگیری آموزش های لازم  آنها را به بیمه اموال خود نیز مقید سازند.

  مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر افزود: ادارات کل بنادر و دریانوردی موظف شدند تا نسبت به تجهیز کامل بنادر  و اسکله های استان به تجهیزات مقابله با حوادث احتمالی و اطفاء حریق اقدام کنند که با تلاش مدیران و کادر متخصص اقدامات خوبی در این خصوص  به سرانجام رسیده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.