• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ایمان و اراده قوی افغانستانی‌ها عامل شکست ارتش سرخ شوروی
  کد خبر : 2008566

  ایمان و اراده قوی افغانستانی‌ها عامل شکست ارتش سرخ شوروی

  ایمان و اراده قوی افغانستانی‌ها عامل شکست ارتش سرخ شورویReviewed by on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مراسم عزاداری ایام فاطمیه و همایش تحلیلی تحت عنوان «تحولات افغانستان؛ رازها، درس‌ها و مسئولیت هموطنان» به مناسبت قیام مردم «دره‌صوف» در برابر ارتش شوروی سابق روز گذشته (دوشنبه) به…

  ایمان و اراده قوی افغانستانی‌ها عامل شکست ارتش سرخ شورویReviewed by on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مراسم عزاداری ایام فاطمیه و همایش تحلیلی تحت عنوان «تحولات افغانستان؛ رازها، درس‌ها و مسئولیت هموطنان» به مناسبت قیام مردم «دره‌صوف» در برابر ارتش شوروی سابق روز گذشته (دوشنبه) به همت «مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان» و با حضور چهره‌های دینی و فرهنگی در کابل برگزار شد.

  سخنرانان این همایش با بیان اینکه جهاد مردم افغانستان به انحراف کشانیده شد، گفتند: مشکلات کنونی افغانستان ناشی از دوری از خدا و دستورات ائمه معصومین است.

  قیام مردم دره‌صوف الگوی حرکت یک جامعه اسلامی بود

  «سیدعیسی حسینی‌مزاری» رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این همایش با بیان اینکه مردم دره‌صوف با دست خالی در برابر ارتش سرخ ایستادگی کردند، گفت: هدف آنها حاکمیت اسلامی در افغانستان بود.

  حسینی مزاری با تأکید بر اینکه اکنون نیاز جدی به پیروی از آموزه‌های قیام مردم دره‌صوف داریم، افزود: این قیام الگوی حرکت یک جامعه اسلامی و نخستین حرکت جهادی در افغانستان بود.

  وی قیام مردم دره‌صوف را متأثر از اندیشه‌های ائمه معصومین خواند و توضیح داد: قیام دره‌صوفی‌ها رنگ و بوی ولایتی و زهرایی داشت.

  قیام مردم افغانستان منحرف شد

  رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کرد: قیام مردم افغانستان در برابر ارتش شوروی سابق تا ۸ ثور ۱۳۷۱ توأم با ارزش‌های ملی و اسلامی بود، اما بعدأ برگ این قیام برگردانده شد و پس از تشکیل دولت مجاهدان، بازگشت از دین آغاز شد که نتیجه آن جنگ‌های داخلی و هزاران کشته و زخمی بود.

  سیدعیسی حسینی مزاری با اشاره به فاجعه افشار، آن را زخم خونین بر پیکر افغانستان خواند و تأکید کرد: اکنون افراد مشکوک با ادعا‌های بی‌مورد تلاش دارند بین افغانستانی‌ها تفرقه بیندازند، در حالیکه اکنون ما نیاز جدی به وحدت داریم.

  افشار دست‌مایه‌ای برای نفاق بین مردم افغانستان

  حسینی مزاری با بیان اینکه اکنون افشار دست‌مایه‌ای برخی منحرفان شده، ادامه داد: افراد مشکوک‌الحال که در زمان جهاد حضور نداشتند، اکنون تلاش دارند بین مردم تفرقه بیاندازند.

  وی در پایان سخنان خود شرایط کنونی و مشکلات را ناشی از فاصله گرفتن مردم از خدا و دستورات ائمه خواند و گفت: عدم توجه به اسلام، مشکلات را افزایش داده و باید منتظر فاجعه‌های بیشتری باشیم.

  ایمان و اراده قوی افغانستانی‌ها عامل شکست شوروی بود

  در همین حال «سیدجواد حسینی» رئیس حزب عدالت و توسعه در این همایش با اشاره به تجاوز ارتش سرخ شوروی به افغانستان گفت: شوروی در افغانستان به دنبال اهداف متعددی بود و تلاش می‌کرد تا مکتب فکری کمونیسم را گسترش دهد.

  حسینی افزود: شوروی به دنبال دسترسی به آب‌های گرم، ایجاد پایگاه سیاسی برای نفوذ سیاسی در آسیای مرکزی، اهداف اقتصادی و دسترسی به منابع و ذخایر افغانستان و سایر کشور‌ها بود.

  وی با بیان اینکه اولین گام شوروی‌ها، مقابله با ارزش‌های اسلامی بود، تصریح کرد: دلیل عمده شکست شوروی از افغانستان، اراده و ایمان قوی مردم افغانستان بود.

  رئیس حزب عدالت و توسعه ادامه داد: پس از آغاز انقلاب، جهاد مردم افغانستان به انحراف کشانیده شد و نتیجه آن جنگ‌های داخلی، حضور و ظهور گروه‌های طالبان، القاعده و آمریکا در این کشور است.

  حسینی در پایان سخنان خود تأکید کرد: اکنون مردم افغانستان نیازمند وحدت بوده و باید برای آبادی و توسعه کشور تلاش کنند.

  حضرت فاطمه زهرا الگوی خانواده و همسرداری در تاریخ بشریت است

  همچنین «نجمه موسوی» معاون بخش زنان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این همایش با اشاره به خصوصیات حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: آیه‌های متعددی در شأن حضرت زهرا نازل شده است.

  موسوی فاطمه زهرا (س) را الگوی خانواده و همسرداری در تاریخ بشریت خواند و افزود: آن حضرت آئین همسرداری و تربیت فرزند را مراعات می‌کرد و اکنون همه مدیون فرزندان فاطمه هستیم.

  وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: فاطمه زهرا (س) از ولایت پاسداری می‌کرد و همه باید از ولایت درس بگیریم، زیرا دوری از آن ذلت و تقرب با آن عزت به دنبال دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.