• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » اعضای شورا در مورد نحوه واگذاری سالن‌های ورزشی به اجماع نرسیدند/ تصویب سفر شهردار شیراز به کیوتوی ژاپن
  کد خبر : 2008474

  اعضای شورا در مورد نحوه واگذاری سالن‌های ورزشی به اجماع نرسیدند/ تصویب سفر شهردار شیراز به کیوتوی ژاپن

  اعضای شورا در مورد نحوه واگذاری سالن‌های ورزشی به اجماع نرسیدند/ تصویب سفر شهردار شیراز به کیوتوی ژاپنReviewed by on Feb 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز دوشنبه‌شب در جریان بررسی آیین‌نامه نحوه مدیریت و برون‌سپاری اماکن ورزشی شهرداری این شهر اظهار…

  اعضای شورا در مورد نحوه واگذاری سالن‌های ورزشی به اجماع نرسیدند/ تصویب سفر شهردار شیراز به کیوتوی ژاپنReviewed by on Feb 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز دوشنبه‌شب در جریان بررسی آیین‌نامه نحوه مدیریت و برون‌سپاری اماکن ورزشی شهرداری این شهر اظهار داشت: با توجه به آنکه کارمندان شهرداری نمی‌توانند و انگیزه وقت گذاشتن برای مدیریت به نحو احسن اماکن ورزشی را ندارند اگر بنا باشد با اضافه‌ حقوق و موارد دیگر این انگیزه ایجاد شود باز کار اداری بوده و پایایی کیفی نخواهد داشت.

  رضا محمدیان افزود: در همین راستا و با هدف افزایش مشارکت شهروندان و واگذاری اداره امور به خود آنان، طرح اولیه واگذاری اماکن ورزشی را شهرداری شیراز ارائه کرده و آیین‌نامه آن توسط امور حقوقی شهرداری تنظیم‌شده و نزدیک به یک سال و نیم این موضوع در کمیسیون مربوطه مورد بحث قرارگرفته و چندین بار رفته و بازگشته و چند جلسه وقت گذاشته‌شده و اصلاح نهایی با حضور مشور حقوقی شورا و نمایندگان حقوقی شهرداری محقق شده است.

  این عضو شورا خاطرنشان کرد: بنابر پیشنهاد کمیسیون در روش نخست می‌توان ۱۰ سالن ورزشی را برون‌سپاری کرد تا کار تدریجی باشد و در پیشنهاد دیگر می‌توان برخی از این اماکن را اجاره داد.

  وی بیان کرد: پیشنهاد واگذاری به گروه‌های مردمی شامل ۹ مورد است که به‌عنوان هیئت‌مدیره اداره سالن ورزشی تلقی می‌شوند و در روش دوم قرارداد واگذاری اداره اماکن با برنده مزایده طبق آیین‌نامه مالی و حقوقی شهرداری است.

  محمدیان یادآور شد: اگر مردم و محلات وارد کار شوند و به صورت هیئت‌امنایی سالن‌ها را اداره کنند و حضور قهرمانان و مربیان ورزشی، یاوران شورا، تحصیل‌کردگان ورزشی، هیئات مذهبی و پایگاه‌های بسیج رقم بخورد به‌طورقطع رونق سالن‌ها و باشگاه‌ها را در پی خواهد داشت.

  رئیس کمیسیون گردشگری شورا در این زمینه گفت: باید مشخص شود هدف از برون‌سپاری انتفاع است یا افزایش مشارکت که در شرایط فعلی با این ارقام موجود هم مردم گلایه دارند و اگر این سالن‌ها اجاره داده شود هزینه استفاده از سالن‌های ورزشی بالاتر خواهد رفت و رکود ورزش را در پی دارد.

  علی راستگو افزود: عموم برون‌سپاری‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شود که از کیفیت کار می‌کاهد چنانکه تعمیر و نگهداری اماکن رها می‌شود و اگر بنا به این کار باشد باید از یاوران شورا برای نظارت استفاده کرد.

  وی تصریح کرد: می‌توان در گام نخست یک یا دو سالن را برون‌سپاری کرد و پس از چند ماه یا یک سال نتیجه را بررسی و در صورت موفقیت آن را به سایر اماکن تعمیم داد.

  سید کمال پاک‌فطرت دیگر عضو شورا در این زمینه گفت: یک ماه قبل بدون هماهنگی با شورا یا معاونت فرهنگی ورزشی شهرداری تابلو‌هایی در برخی از اماکن ورزشی مبنی بر اجاره اماکن ورزشی نصب‌شده بود که از آن جلوگیری شد.

  وی افزود: اماکنی که اداره ورزش و جوانان در قالب ماده ۸۸ واگذار کرده دچار مشکلات بسیار شده و از این‌ رو واگذاری باید تدریجی باشد و یک یا دو سالن به‌صورت آزمایشی به هیئت‌های ورزشی واگذار شود چراکه اشخاص حقیقی دلسوز نیستند اما هیئت‌های ورزشی فعال و متخصص این حوزه هستند.

  بیژن زارعی عضو شورا در این مورد اظهار داشت: اگر بنا باشد واگذاری صورت بگیرد باید تکلیف کارکنان شهرداری که در این سالن‌های ورزشی مشغول به کار هستند مشخص شود و همچنین قیمت‌ها و تعرفه‌ها پس از واگذاری باید همچنان توسط شورا تعیین شود.

  ۲۰ زمین چمن مصنوعی شیراز در حال تخریب است

  محمود طالبان نایب‌رئیس شورا خواستار تفکیک سالن‌های ورزشی درآمدزا و غیر درآمدزا شد و خواستار آن شد که ورزشگاه‌های درآمدزا از طریق مزایده و ورزشگاه‌های غیر درآمدزا بنابر ضوابط ابلاغی به‌صورت محلی واگذار شود که رئیس کمیسیون عمران شورا در این مورد پاسخ داد و گفت: در حال حاضر ۳۴ زمین چمن مصنوعی و ۱۲ مورد در حال ساخت داریم که در مجموع ۴۶ زمین چمن در شیراز احداث‌شده است و ۱۲ سالن ورزشی شهرداری نیز به اتمام رسیده و سه تا چهار سالن در مرحله اتمام است و اگر بنا باشد این‌ها را تفکیک و برای شهرداری تعیین تکلیف کنیم دخالت در امور اجرایی است.

  وی متذکر شد: هر سال چند سالن اضافه می‌شود اما بیش از ۲۰ زمین چمن مصنوعی شهر شیراز صاحب ندارد و در حال تخریب است و درآمدزایی هم ندارد و شهرداری در اداره آن‌ها مستأصل شده است و باید در تعیین تکلیف آن‌ها تسریع شود.

  سید محمدکاظم دستغیب یادآور شد که این طرح از شورای دوم کلید خورده و هدف آن افزایش سرانه ورزشی و استفاده بخش محروم جامعه از اماکن ورزشی بوده است.

  زین‌العابدین عرب عضو شورا عنوان کرد که بهترین سالن‌های ورزشی را کارمندان شهرداری استفاده می‌کنند که این سخن مورد اعتراض جدی سید کمال پاک‌فطرت و عباس افراسیابی کشکولی قرار گرفت مبنی بر این‌که کارمندان شهرداری حق دارند در اماکن مجموعه خود سهم داشته باشند.

  در ادامه جلسه برخی از مفاد و جزییات این طرح از سوی اعضای مخالف شورا مورد پرسش و ابهام واقع شد که رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در واکنش به این اعتراضات، اختلافات ایجادشده را به سبب تحریکات فتنه‌گران خارج از شورا دانست و خواستار بازگشت طرح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا شد که این درخواست وی با اعتراض زهرا یقطین دیگر عضو شورای شهر شیراز مواجه شد مبنی بر این‌که طرحی که سه سال معطل‌مانده نباید به سبب سخنان طبیعی و مخالفت‌هایی که حق اعضای شورا است بار دیگر به محاق فرو رود و این درخواست رئیس کمیسیون به سبب فشار و رایزنی بوده است.

  سرانجام با بازگشت طرح واگذاری و برون‌سپاری اماکن ورزشی شهرداری به کمیسیون تکلیف این موضوع به جلسات آتی موکول شد و همچنین در این جلسه سفر شهردار شیراز به‌ اتفاق مظفر مختاری به کیوتوی ژاپن برای شرکت در اتحادیه شهرهای تاریخی جهان به تصویب رسید.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، شیراز کاندیدای میزبانی اجلاس شانزدهم شهرهای تاریخی جهان در سال ۱۳۹۷ است که باید به تائید اعضای این اجلاسیه برسد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.