• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » کارگردان آباجان سیمرغش را به فاطمه معتمدآریا تقدیم کرد!
  کد خبر : 2008314

  کارگردان آباجان سیمرغش را به فاطمه معتمدآریا تقدیم کرد!

  علیمردانی سیمرغ جشنواره را به فاطمه معتمدآریا بازیگر این فیلم تقدیم کرد کارگردان فیلم «آباجان» در خصوص برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و حاشیه های آن به بانی فیلم گفت: من از داوری های امسال به شدت حیرت زده هستم اما به نظر هیأت داوران احترام می گذارم چرا که زمانی که وارد…

  ۵۴

  علیمردانی سیمرغ جشنواره را به فاطمه معتمدآریا بازیگر این فیلم تقدیم کرد

  کارگردان فیلم «آباجان» در خصوص برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و حاشیه های آن به بانی فیلم گفت:

  من از داوری های امسال به شدت حیرت زده هستم اما به نظر هیأت داوران احترام می گذارم چرا که زمانی که وارد جشنواره ای میشوی باید به چهارچوبهای آنهم احترام بگذاری !

  وی در خصوص برگزاری جشنواره امسال افزود:
  به نظرم جشنواره سال گذشته بهتر برگزار شد و نظم بیشتری نسبت به امسال داشت همان طور که دیروز هنگام دریافت دیپلم افتخار گفتم استفاده از مشاورانی مانند علی معلم و محمد احسانی که اشراف کافی به مسائل جشنواره دارند میتوانست بسیاری از این حاشیه ها و جنجالها را مدیریت کند .

  کارگردان فیلم سینمایی «کوچه بی نام» ادامه داد:
  همه فیلمسازان زمانی که فیلمشان به پایان میرسد فکر می کنند بهترین فیلم را ساخته اند اما واقعیت این است که در زمان جشنواره معلوم میشود کدامشان مورد توجه قرار میگیرند و سلیقه داوران به کدام فیلم نزدیکتر است با این اوصاف من به شدت به این مسئله اعتراض دارم که برخی از کارگردانان فیلم اول یا دومی از کاندیداتوری انصراف داده و کل جشنواره و سیمرغ را زیر سوال برده اند. من هفت دوره پیاپی در جشنواره فیلم فجر حضور داشته ام و بیشترین اجحاف هم در مورد فیلمهای من بوده است. وقتی کسی می بیند که هیأت داوران را دوست ندارد باید فیلمش را از جشنواره خارج کند، چرا منتظر می شوند نتایج اعلام شود و بعد نظرشان را می گویند ؟

  وی همچنین با بیان اینکه به شدت از این رفتارهای غیرحرفه ای ناراحت است گفت:
  به نسل جوان که وارد عرصه فیلمسازی میشوند توصیه کرد تحمل و بردباری و احترام به پیشکسوت را در اولویت کاری خود قرار دهند و کمی صبر و حوصله پیشه کنند. او گفت سعه صدر مهمترین ویژگی یک سینماگر است ،به جای اعتراض می توان سال بعد فیلم بهتری ساخت که هیات داوران بعدی را مجاب کند.

  کارگردان فیلم «هفت ماهگی» عنوان کرد با این روند و با این شکل اعتراضات سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. جشنواره فیلم فجر بزرگ ترین دارایی ماست و باید بزرگ بماند.

   

  منبع: cinematicket
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.