• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بهره‌برداری از نخستین دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی
  کد خبر : 2008095

  بهره‌برداری از نخستین دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطی

  بهره‌برداری از نخستین دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطیReviewed by on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم بهره برداری رسمی از این دستگاه گفت: امروز در ایّام الله دهه مبارک فجر گام دیگری در جریان درمان…

  بهره‌برداری از نخستین دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده خطیReviewed by on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم بهره برداری رسمی از این دستگاه گفت: امروز در ایّام الله دهه مبارک فجر گام دیگری در جریان درمان بیماران سرطانی برداشته می شود و شاهد خواهیم بود جهت درمان و رفع آلام بیمه شدگان قدم هایی برداشته می شود.

  نوربخش افزود: اگر سالانه ٩٠ هزار نفر به بیماران سرطانی کشور افزوده شود، حدود نیمی از آنها بیمه شده تامین اجتماعی هستند که حدود ۴٠ هزار نفر می شوند.

  وی ادامه داد: به همین دلیل سالانه حدود ٢٠ هزار نفر نیازمند دستگاه رادیوتراپی هستند که ١٠ درصد خدمات آنها توسط این دستگاه جدید انجام می شود.

  نوربخش با اشاره به تحریم های سابق و جدید آمریکا علیه ملت ایران که با هدف اخلال در ارائه خدمات درمانی صورت می گیرد، گفت: این تحریم ها چهره واقعی حقوق بشر آمریکایی را نشان داد و حتی از تحویل کبالت برای رادیوگرافی بیماران سرطانی جلوگیری کردند و اخیراً ورود دستگاههای تصویر برداری را ممنوع کرده اند.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اما در سه تا چهار سال اخیر به برکت برجام برای تجهیز مراکز درمانی اقدامات گسترده ای انجام شده است.

  وی اضافه کرد: ما با کشورهای اروپایی مراودات خوبی داریم و این تحریم های اخیر آمریکا خللی در خدمات تشخیصی و درمانی بیماران به وجود نمی آورد.

  نوربخش در عین حال گفت که رادیوتراپی یکی از اجزای مغفول برای بیماران سرطانی است که گسترش زیادی در کشور ندارد اما به برکت انقلاب اسلامی در یکی از بیمارستان های تهران این دستگاه فعالیت دارد.

  وی اظهار داشت: اما امکان گسترش آن تاکنون وجود نداشت و امروز یکی از پیشرفته ترین دستگاه ها در این بیمارستان به بهره برداری رسید.

  نوربخش در ادامه به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح هزینه از جیب مردم کاهش یافت و هم سطح ارتقای نظام خدمات درمانی افزایش یافت.

  وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی نیز با این طرح همراهی کرد و به عنوان اصلی ترین منابع تامین کننده طرح است.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان بیش از پنج هزار میلیارد تومان در ماه بابت تعهداتش پرداخت می کند و یک سوم کل بودجه کشور است البته سازمان باری بر دولت نیست و یک ریال از بودجه عمومی را دریافت نمی کند.

  نوربخش ادامه داد: در شرایط تحریم که فضای کسب و کار تحت تأثیر است، سازمان تامین اجتماعی خدمات خودش را ارائه می دهد.

  وی اضافه کرد: بیمارستان فیاض بخش در غرب تهران وظیفه مهمی را به عهده دارد و در غرب تهران چنین بیمارستانی با تجهیزات و امکانات مناسب برای ارائه خدمات به بیماران در این منطقه وجود ندارد.

  وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات درمانی مطلوب، بازسازی بیمارستان هدایت بعد از ۵٠ سال و بیمارستان فیاض بخش بعد از ٧٠ سال انجام شده است.

  نوربخش گفت: البته در سراسر کشور اقدامات درمانی را داریم و در ١٨ استان کشور طرح حذف دفترچه درمانی در حال انجام است و این اقدام خیلی خوبی است و تا یکسال آینده این اتفاق در کل کشور انجام می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.