• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار خودرو , حوادث , حوادث » ترافیک پشت ترافیک در هسته مرکزی شهر
  کد خبر : 2008086

  ترافیک پشت ترافیک در هسته مرکزی شهر

  ترافیک پشت ترافیک در هسته مرکزی شهرReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از  سپهرآیین، هرچند اسفراین قریب به یک سالی است شاهد نصب تابلوهای هدایت ترافیکی موشکی برای شهروندان و مسافران است، اکنون هم چنان از تمرکز ترافیک در هسته مرکزی…

  ترافیک پشت ترافیک در هسته مرکزی شهرReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از  سپهرآیین، هرچند اسفراین قریب به یک سالی است شاهد نصب تابلوهای هدایت ترافیکی موشکی برای شهروندان و مسافران است، اکنون هم چنان از تمرکز ترافیک در هسته مرکزی شهر بخصوص در ساعاتی خاصی از شبانه روز مضاعف رنج می بارد و این در حالی است که یکی از رسالت های تابلوهای هدایت ترافیک موشکی، هدایت شهروندان و مسافران به نقطه هدف از مسیر های موازی بدون گذر از هسته مرکزی شهر است، نبود تناسب بین شمار خودروهای سواری شخصی و معابر شهر هم چنان به عنوان یک دغدغه مورد توجه شهروندان است.

  یکی از شهروندان اسفراینی می گوید: اسفراین، سال هاست در حوزه معابر شهری آن چنان که شایسته است، تغییر زیادی نکرده است. «حسینی» با اشاره به افزایش شمار وسائط نقلیه در سطح شهر توام با افزایش رغبت مردم به بهره مندی از خودروهای سواری شخصی می افزاید: افزایش شمار خودروهای سواری شخصی به خصوص با تردد در معابر هسته مرکزی شهر به صورت تک سرنشین باعث تولد ترافیک یا سختی تردد می شوند. وی خاطر نشان می کند: اسفراین نیازمند بازنگری در طرح های ترافیکی است. وی اظهار می دارد: اکنون با برخی مصوبات شورای ترافیک در شهر اسفراین حجم ترافیک در برخی معابر کم عرض چند برابر شده است که مشکلاتی را بوجود آورده است. دیگر شهروند اسفراینی با گله مندی از مدیریت شهری برای نبود تدبیر مناسب با هدف مدیریت ترافیک می گوید: انتظار می رود مدیریت شهری با هدایت ترافیک به مسیر های موازی، هسته مرکزی شهر را تمرکز ترافیک نجات دهد. «محمدزاده» می افزاید: اسفراین هم چنان از نابسامانی کار مطالعاتی در حوزه ترافیک رنج می برد. وی خاطر نشان می کند: هرچند پروژه هایی با هدف کاهش ترافیک شهری از سال های گذشته آغاز شده است، اما هم چنان تعلل در بهره برداری این پروژه ها، درمان درد ترافیک نشده است. یکی دیگر از شهروندان اسفراینی با بیان اینکه با آغاز فصل مدارس، مشکل ترافیک در ساعات گشایش یا تعطیلی مدارس چند برابر می شود، می گوید: نبود عرض مناسب معابر شهری متناسب با شمار خودروهای سواری، تردد خودرو های تک سرنشین، نبود فرهنگ مناسب برای بهره مندی از حمل و نقل همگانی، نبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر از عوامل تشدید ترافیک در هسته مرکزی شهر هستند. «عابدی» می افزاید: اسفراینی ها باید برای مدیریت ترافیک کار مطالعاتی را در دستور کار قرار دهند. وی خاطر نشان می کند: تصمیم سازی های بدون مطالعه مقطعی پاسخ می دهد و بدون شک مدیریت شهری با تکیه بر پشتوانه شورای ترافیک باید به سمت و سوی کار مطالعاتی بروند. نایب رییس شورای اسلامی شهر می گوید: اسفراین در هسته مرکزی شهر با چالش ترافیک مواجه است. مهندس «ابراهیم بابایی» می افزاید: شورای اسلامی شهر با پشتوانه شورای ترافیک اعتباری را برای مطالعات طرح های گرافیکی مصوب کرده است تا مدیریت شهری با فراغ بال به اهتمام در عرصه مدیریت ترافیک بپردازد. وی کار جدا از جریان مطالعاتی و پژوهشی را یک پدیده ناقص می داند و می گوید: با هدف یاری به مدیریت ترافیک نوروز ۹۵ شهرداری اسفراین، اقدام به نصب تابلوهای هدایت ترافیک نمود. وی با بیان اینکه پروژه های مدیریت شهری در صورت تکمیل یاور مدیریت ترافیک خواهند بود، خاطر نشان می کند: امیدواریم در آینده نزدیک در صورت تامین اعتبار شاهد گشایش پروژه کمربندی شمالی شهر یا آغاز فرآیند  احداث دیگر پروژه های تسهیلگر ترافیک باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.