• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » جنبش عدم تعهد اقدامات آمریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کرد
  کد خبر : 2007988

  جنبش عدم تعهد اقدامات آمریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کرد

  جنبش عدم تعهد اقدامات آمریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کردReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جنبش عدم تعهد با اعلام همبستگی با ایران ، اقدامات یکجانبه امریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کرد.   دفتر هماهنگ کننده جنبش…

  جنبش عدم تعهد اقدامات آمریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کردReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جنبش عدم تعهد با اعلام همبستگی با ایران ، اقدامات یکجانبه امریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی را محکوم کرد.
   
  دفتر هماهنگ کننده جنبش عدم تعهد در نیویورک امروز با صدور بیانیه ای حمایت و همبستگی خود با جمهوری اسلامی ایران را در قبال اقدامات تحمیلی و یکجانبه امریکا به ویژه وضع تحریم های اخیر علیه چندین نهاد و شهروندان کشورمان اعلام کرد. در بیانیه رئیس دفتر این جنبش آمده است:

  ۱. جنبش عدم تعهد در راستای موضع اصولی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اعلام و یا وضع اقدامات تحمیلی یکجانبه علیه کشورهای عضو جنبش که بر خلاف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل صورت می گیرد، تصمیم اتخاذ شده از سوی دولت ایالات متحده در روز سوم فوریه (۱۵ بهمن ماه) در تحریم نمودن نهادها و اتباع جمهوری اسلامی ایران را مردود می داند.

  ۲. جنبش عدم تعهد ضمن محکومیت اقدام اخیر امریکا، حمایت قاطع خود از حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در راستای مصوبات اجلاس باندونگ اعلام می دارد. در این ارتباط دفتر هماهنگی جنبش بر لزوم احترام به حقوق بین الملل بویژه اصول و اهداف مصرحه در منشور ملل متحد و اعلامیه اصول حقوق بین الملل راجع به روابط و همکاری دوستانه بین کشورها بر اساس منشور تاکید می کند.

  ۳. جنبش عدم تعهد با اعلام حمایت و همبستگی با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در مردود دانستن این تحریم ها و در راستای مواضع اصولی خود از دولت ایالات متحده امریکا می خواهد از این چنین اقدامات تحمیلی که بر خلاف حقوق بین الملل بوده، دست کشیده و تحریم هایی را که برخلاف منشور ملل متحد و رویه ها و اصول حاکم بر روابط میان کشورها است و همچنین در تضاد آشکار با دیالوگ و فهم سیاسی میان ملتها است، لغو نماید.

  ۴. جنبش عدم تعهد به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اجرای کامل برجام ، که به تایید قطعنامه ۲۲۳۱  شورای امنیت رسیده است ، اذعان کرده و در این رابطه از کلیه  کشورها درخواست می کند که از اجرای برجام حمایت نموده و از انجام اقداماتی که اجرای تعهدات پذیرفته شده تحت برجام را تضعیف نماید، خودداری کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.