• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » رنج مردم روستای “کلاته سهراب”دور از چشم مسئولان / «محرومیت» در این روستا، «مطلق» است
  کد خبر : 2007965

  رنج مردم روستای “کلاته سهراب”دور از چشم مسئولان / «محرومیت» در این روستا، «مطلق» است

  رنج مردم روستای “کلاته سهراب”دور از چشم مسئولان / «محرومیت» در این روستا، «مطلق» استReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بجنا؛ روستایی کلاته سهراب در ۵۵ کیلومتری شهرستان بجنورد قرار دارد و از روستاهای کوهستانی و سرد می باشد، مردم…

  رنج مردم روستای "کلاته سهراب"دور از چشم مسئولان / «محرومیت» در این روستا، «مطلق» استReviewed by Aryan♥ on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بجنا؛ روستایی کلاته سهراب در ۵۵ کیلومتری شهرستان بجنورد قرار دارد و از روستاهای کوهستانی و سرد می باشد، مردم این روستا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

  مردم این روستا از نعمت گاز با توجه به سرد بودن این منطقه برخوردار نیستند و مشکلات زیاد دیگری که از چشم مسئولان استان به دور مانده است.

  بدون شک در سال های پس از انقلاب خدمات رسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی سبب عمران و آبادانی بسیاری از مناطق روستایی کشورمان شد اما به دلیل عمق محرومیت بسیاری از روستاهای خراسان شمالی همچنان با دیو محرومیت و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

  روستای کلاته سهراب به دور از چشمان مسئولان شهرستان بجنورد مانده است و مردم این روستا چشم انتظار نگاه مسئولان به این روستا هستند.

  مشکل اصلی این روستا عدم گازرسانی با توجه به کوهستانی بودن است

  احمد ایزانلو دهیار این روستا در گفتگو با خبرنگار بجنا؛ گفت: روستای کلاته سهراب در ۵۵ کیلومتری بجنورد قرار دارد و این روستا با مشکلات زیرساختی زیادی روبه رو است.

  وی با اشاره به جمعیت این روستا ،افزود: در هفت ماه نخست سال تعداد خانوار آن به بیش از ۳۰۰ خانوار می رسد و در ماه سرد سال تعداد خانوار این روستا ۱۵۰ خانوار می شود.

  وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات این روستا جاده خاکی کلاته سهراب است که پیگیری های زیادی انجام دادیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم و هر موقع به فرمانداری و اداره راه و شهرسازی مراجعه می کنیم با پاسخ نبود بودجه روبه رو می شویم.

  ایزانلو در ادامه بیان داشت : این روستا دارای یک مدارسه چهار کلاسه است که فرزندان ما فقط تا ابتدایی می توانند اینجا درس بخوانند و باید برای ادامه تحصیل به بجنورد بیایند و بسیاری بدلیل مشکلات مالی ترک تحصیل می کنند.

   

  وی در گفتگو با خبرنگار بجنا از نبود آنتن تلفن همراه و شبکه تلویزیونی در این روستا گلایه کرد و گفت: با وجود پیگیری های زیاد سازمان صدا و سیمای خراسان شمالی قول پوشش شبکه های سیما به این روستا را برای سال ۹۵ داد ولی تا کنون این کار انجام نشده است.

  وی با بیان اینکه مشکل اصلی این روستا عدم گازرسانی با توجه به کوهستانی بودن است، گفت: روستایی با این جمعیت و کوهستانی بودن چرا باید گازکشی نشود، مردم این روستا در فصل سرما با مشکلات زیادی رو به رو هستند و برای گازرسانی به کلاته سهراب هم پیگیری های زیادی انجام دادیم این موضوع هم به نتیجه ای نرسیده است.

  معلمین حاظر به تدریس در این روستا نیستند

  سعید ایزانلو معلم روستای کلاته سهراب در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: از جمله مشکلات روستا می توان به نبود راه آسفالت، عدم آبرسانی صحیح، عدم گازرسانی، آنتن موبایل، شبکه دیجیتال تلویزیون و … اشاره کرد.

  وی افزود: به دلیل عدم گازرسانی به روستا سبب شده است تا دانش آموزان به سبب کوچ فصلی والدین به شهر یا روستاهای دیگر نتوانند به صورت دائمی در مدرسه به تحصیل بپردازند.

  وی اظهار داشت: همچنین این روستا با وجود تعداد دانش آموزان فراوان در مقاطع متوسطه و عدم وجود این مقطع در روستا مجبور به ترک تحصیل شده اند چرا که مهاجرت از روستا به شهر نیز برای آن ها میسر نیست.

  ایزانلو با بیان اینکه معلمین حاظر به تدریس در این روستا نیستند ، گفت: به دلیل نبود راه آسفالته با ذکر این نکته که فاصله روستا تا شهر فقط ۵۰ کیلومتر است، معلمین حاظر به تدریس در این روستا نیستند و مدرسه هر سال با مشکل معلم رو به است.

  با هر بار روشن شدن بخاری های نفتی مدرسه خاطرات مدرسه شین آباد در خاطر معلمین مرور می شود

  وی ادامه داد:  این مشکل حتی برای معلمین فعلی نیز مشکل ساز شده است به صورتی که در فصل سرد سال به دلیل بارش برف یا باران امکان تردد تقریبا غیر ممکن است و معلمین مجبور به بیتوته در روستا هستند.

  وی خاطر نشان کرد: البته این تمام مشکل نیست چرا که عدم تردد گاهی باعث ایجاد مشکلات بنیادین میشود به طور مثال در چند هفته ی گذشته یکی از معلمین روستا به علت بیماری و مسدود بودن مسیر رفتن به شهر با مشکلات بسیاری مواجه شد و حتی ممکن بود باعث اتفاقات ناگواری نیز شود.

  ایزانلو معلم روستای کلاته سهراب با بیان اینکه مدرسه این روستا با کمبود امکانات فراوان مواجه است ، افزود: ساختمان قدیمی دبستان در سال های اخیر تخریب شده است و مدرسه ای جدید احداث شده که به دلیل عدم پیگیری و … با کمبود امکانات فراوان مواجه است و حتی لوله کشی آب هم در مدرسه به درستی وجود ندارد.

  وی گفت: در کلاس های درس با توجه به اینکه روستا گازرسانی نشده است هنوز از بخاری های قدیمی نفتی استفاده می شود و با هر بار روشن شدن این بخاری ها خاطرات مدرسه شین آباد در خاطر معلمین مرور می شود.

  وی در ادامه بیان داشت: در سال های اخیر با توجه به پیشرفت های روز افزون تکنولوژی و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور اما هنوز روستا از وجود آنتن تلفن همراه بی بهره است و روستاییان فقط از طریق تلفن ثابت با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند که آن هم به دلیل قدیمی بودن خطوط عموما با قطع و وصلی های فراوانی مواجه است.

  ایزانلو در پایان گفت: سرگرمی بخش مهمی از زندگی ما انسان ها را تشکیل میدهد و نقش اساسی را در زندگی ما ایفا میکند و شبکه های تلویزیونی نیز گاها اوقات فراغت ما را پر میکنند اما در روستای کلاته سهراب به دلیل عدم وجود شبکه های تلویزیونی دیجیتال فقط سه شبکه اول سیما قابل دریافت است.

  مشکلات مردم روستای کلاته سهراب را به گوش مسولین برسانید

  یزدانی یکی از اهالی این روستا در در گفتگو با با خبرنگار ما، گفت:  روستای کلاته سهراب در چهار کیلومتری روستای اسفیدان قرار دارد ولی نه گاز رسانی شده وحتی موبایل آنجا آنتن ندارد.

  وی افزود: زندگی مردم این روستا به سختی می گذره در حالی که روستای اسفیدان همه ی امکانات مثل راه،گاز،آنتن ،موبایل وتلویزیون رو دارد اما مردم کلاته سهراب با بیشترین کمبود امکانات رو به رو هستند.

  یزدانی با بیان اینکه اینجا امکانات درحدصفر است ، اظهار داشت: نزدیک به پنجاه دانش آموز این روستا در بدترین شرایط در کلاس حاضر می شوند و حتی یکی از معلمین این روستا ،خانم باردای در این راه فوت شده وهمچنین نوزاد شون از دست رفت.

  وی در پایان گفت: مشکلات مردم روستای کلاته سهراب را به گوش مسولین برسانید شاید کاری برای این روستای محروم کردند.

  آسفالت جاده روستای کلاته سهراب ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

  علی اصغر بدیعی مقدم سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار بجنا، در رابطه با جاده روستای کلاته سهراب، گفت:  کل پروژه ۱۱ کیلومتر که ۳ کیلومتر داخل رودخانه است که هم باید تملک شود و هم جهت جلوگیری از سیلاب دیوار ساحلی کشیده شود که مسائل و مشکلات خاص دارد و اعتبار زیادی می طلبد.

  وی افزود: این ۱۱ کیلومتر ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که هنوز قطعی نشده و سرفصلی برای این کار بسته نشده است.

  بدیعی مقدم  در ادامه بیان داشت: به محض تایید منابع مالی ظرف ۲ الی ۳ سال این محور ساخته خواهد شد.

  مجوزات مربوط به گازرسانی به دو روستای کلاته سهراب و پاکتل اخذ شده است

  حسن رضا میربلوکی، مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار بجنا، در رابطه با عدم گاز رسانی به روستای کلاته سهراب ،گفت:مجوزات مربوط به گازرسانی به دو روستای کلاته سهراب و پاکتل اخذ شده است .

  وی اظهار داشت: هم اکنون در حال تهیه پکیج مناقصه جهت انتخاب پیمانکار هستیم و مشخص شدن پیمانکار عملیات گازرسانی به این دو روستا آغاز خواهد شد.
  انتهای پیام /

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.