• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » شغل هایی که کم کم در استهبان دارد خاموش می شود
  کد خبر : 2007849

  شغل هایی که کم کم در استهبان دارد خاموش می شود

  شغل هایی که کم کم در استهبان دارد خاموش می شودReviewed by on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از استهبانی ها ،با دورشدن جامعه و نسل جدید از آنچه درگذشته بود، هنوز هم هستند مردانی که دست از کار نکشیده‌اند و رزق و روزی خود…

  شغل هایی که کم کم در استهبان دارد خاموش می شودReviewed by on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از استهبانی ها ،با دورشدن جامعه و نسل جدید از آنچه درگذشته بود، هنوز هم هستند مردانی که دست از کار نکشیده‌اند و رزق و روزی خود را در کنار کوره‌های داغ آهنگری و مشاغل کم درآمد طلب می‌کنند.

  هنر آهنگری با وجود قدمت بسیار، این روزها به دلیل کهولت سن فعالان و عدم استقبال جوانان به این هنر، رو به‌ زوال و فراموشی است که در صورت نبود جایگزین نیروی جوان به‌جای استادکاران پیر و خسته، این حرفه به‌زودی از عرصه فعالیت خارج و به تاریخ صنایع‌دستی می‌پیوندد.

  هنوز هم هستند مشاغلی که شاید به قولی منسوخ و یا در حال زوال باشند، اما منبع درآمدی است برای عده‌ای که شاید درآمد اندکش به کار سختش نیرزد.

  بازار استهبان فارس این روزها کمتر شاهد فعالیت اینگونه مشاغل است، اما فراموش نکنیم که روزگاری آوازه‌ای داشتند و اینروزها تنها نامی باقی مانده است.

  درگذشته قسمتی از بازار استهبان به بازار آهنگران معروف و شغل بیشتر مردم بود، روزگاری مردم شاهد تلاش آهنگران بودند، اما دیگر خبری نیست و شغل های دیگر مانند ملکی دوزی،چرم دوزی ،نمد مالی و غیره هم چندان حال خوشی ندارند و این بار را پیرمردان به یدک می کشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.