• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/ تعطیلی ۹۰ درصد از غرفه‌ها و بی‌توجهی مسؤولان +تصاویر
  کد خبر : 2007847

  اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/ تعطیلی ۹۰ درصد از غرفه‌ها و بی‌توجهی مسؤولان +تصاویر

  اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/ تعطیلی ۹۰ درصد از غرفه‌ها و بی‌توجهی مسؤولان +تصاویرReviewed by on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، بازار روز امام رضا(ع) نکا، تنها بازار میوه و تره‌بار این شهرستان است که نزدیک به ۹ سال از عمر…

  اوضاع نابه‌سامان تنها بازار روز نکا/ تعطیلی ۹۰ درصد از غرفه‌ها و بی‌توجهی مسؤولان +تصاویرReviewed by on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، بازار روز امام رضا(ع) نکا، تنها بازار میوه و تره‌بار این شهرستان است که نزدیک به ۹ سال از عمر فعالیت آن می‌گذرد.

  با وجود نزدیک به عمر یک دهه‌ای بازار روز نکا، این بازار با رکود و تعطیلی بیش از ۹۰ درصد از غرفه‌های آن مواجه شده است.

  بی‌توجهی مسؤولان، عدم جانمایی مناسب بازار در شهر، فعالیت گسترده دستفروشان در نقاط مرکزی شهر، مجاورت بازار با نکارود و اثرات سوء حشرات و حیوانات موزی، عدم امکانات رفاهی و بهداشتی، عدم پوشش و حصار غرفه‌ها و در نتیجه مشکلات سرما و گرما برای کسبه و همچنین حفاظت میوه و تره‌بار، از عمده‌ترین موضوعات نابه‌سامانی و رکود این بازار است.

  بی‌تردید با نگاهی گذرا به این بازار تایید خواهید کرد که بازار روز نکا در وضعیتی بسیار نامطلوب قرار دارد و این اوضاع، این بازار را در صدر ضعیف‌ترین بازار روزهای استان مازندران قرار داده است که نفس‌های بقای آن را به شماره انداخته است.

  باید اذعان کنیم که در حال حاضر از ظرفیت ۱۲۰ غرفه این بازار تنها نزدیک به ۱۰ غرفه آن فعال است که این تعداد از کسبه نیز، با ابراز گلایه از مسؤولان شهری، مجبور به ادامه فعالیت هستند.

  یکی از کسبه این بازار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما گفت: در طول این چند سال حتی یک مسؤول شهری نیز، سری به این بازار نزده است و از نزدیک در جریان فعالیت و مشکلات این بازار قرار نگرفته است.

  وی افزود: واقعا به‌دلیل عدم دیوار چین بودن غرفه‌ها در تابستان از گرما، در زمستان از سرما و در ساعات تعطیلی بازار از اضطراب امنیت اقلام در غرفه‌ها سخت در حال رنج هستیم و مجبوریم برای حفظ امنیت، با استخدام نگهبان شب، علی‌رغم رکود بازار، متقبل هزینه‌های مضاعف نیز شویم.

  کسبه دیگری به خبرنگار ما گفت: متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های گسترده، کسی صدای ما را نمی‌شود و ما سخت از مسئولان انتظار داریم که نسبت به ساماندهی تنها بازار روز نکا اقدام کنند.

  یکی از کسبه‌های خانم ضمن گلایه از وضعیت نامطلوب این بازار، اظهار کرد: متاسفانه مجاورت این بازار با نکارود و اثرات سوء حشرات و حیوانات موزی آن، جدای مشکلات فراوان برای کسبه و میوه و تره‌بار، موجب بی‌رغبتی مردم طی گذر زمان شده است و این امر نیز بر عوامل رکود این بازار افزوده شد.

  وی خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت بسیار نامطلوب سرویس‌های بهداشتی، آب آشامیدنی، نمازخانه و کلیه امکانات اولیه نیز از معضلات جدی این بازار است که بی‌توجهی مسؤولان به این موضوع، واقعا جای گلایه و تاسف دارد.

  یکی از پیشکسوتان این بازار با ابراز تاسف از وضعیت در حال کما و رو به تعطیلی تنها بازار روز نکا، اذعان کرد: متاسفانه بی‌توجهی مسؤولان و عدم حمایت از کسبه این بازار، موجب تعطیلی بسیاری از کسبه، بیکاری آنان، افزایش ذستفروشان غیربومی و ضرر و زیان کسبه بازار شده است که با ادامه این روند، شاهد تعطیلی این بازار خواهیم بود.

  در پایان این گزارش، نظر شما مخاطبان گرامی را به گزارش ایران ویج به نقل از تصویری از رکود و نابه‌سامانی این بازار جلب می‌کنیم که خود به وضوح گویای اوضاع اسف‌بار این بازار است. باشد که شاهد تلنگر و بیداری مسؤولان شهری این شهرستان برای احیای این بازار باشیم.  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.