• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » صادرات استان سمنان در سال۹۵ روند مطلوبی داشته است
  کد خبر : 2007831

  صادرات استان سمنان در سال۹۵ روند مطلوبی داشته است

  صادرات استان سمنان در سال۹۵ روند مطلوبی داشته استReviewed by on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اتاق بارزگانی استان سمنان، سعید ترکمان در کمیسیون بازرگانی و حمل نقل اتاق سمنان با اشاره به ثبت رسمی صادرات محصولات کشاورزی در گمرک استان، ابراز داشت: طی آمار…

  صادرات استان سمنان در سال۹۵ روند مطلوبی داشته استReviewed by on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اتاق بارزگانی استان سمنان، سعید ترکمان در کمیسیون بازرگانی و حمل نقل اتاق سمنان با اشاره به ثبت رسمی صادرات محصولات کشاورزی در گمرک استان، ابراز داشت: طی آمار ارائه شده، خام فروشی در استان به شدت کاهش یافته و محصولات کشاورزی برای اولین بار جای خود را در آمار رسمی گمرک باز کرده است.

  وی از روند افزایشی صادرات صنایع پتروشیمی استان سمنان خبرداد و اظهار داشت: صادرات «محصولات صنایع پتروشیمی، پودر لباسشویی و هیدرو کربن سبک» شاخصه های ثابت صادرات استان سمنان هستند.

  رئیس کمیسیون بازرگانی و حمل نقل اتاق سمنان، کاهش صادرات سیمان نسبت به سال قبل را چشمگیر خواند و اضافه کرد: صادر کننده کالا با موارد مختلفی روبرو است و بعضا  موانعی همانند نرخ تعرفه ها  و مشکلات حمل و نقل در امر صادرات تاثیر گذار هستند.

  ترکمان سهم صادرات کشورهای هدف را به ترتیب عراق ۳۸ درصد، افغانستان ۲۱ درصد، کره هفت درصد و پاکستان هشت درصد اعلام کرد و گفت:  پاکستان بازار هدفی است که جدیداً در فهرست کشورهای مد نظر صادرکنندگان استان قرار گرفته و همچنین باید گفت طی بررسی و رصد کارشناسی این امر مسجل است که صنایع  استان نسبت به قبل کارایی و ثبات بهتری پیدا کرده اند.

  وی با انتقاد به بسته پیشنهادی «تکمیل و رقابت پذیر بودن زنجیره ارزش»، افزود: متاسفانه در تدوین این بسته بیشترین توجه به صنایع پتروشیمی بوده و دیگر صنایع مغفول مانده اند.

  دیگر عضو کمیسیون بازرگانی اتاق سمنان نیز در این نشست، دستور العمل جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت را در خصوص منع مواد معدنی در خام فروشی را بهت انگیز خواند و گفت: کشوری مانند استرالیا تمرکز خود را بر خام فروشی قرار داده که با این روش  بیشترین سود و ارزش افزوده را کسب می کند حال آنکه کارشناسان وزرات صنعت، معدن و تجارت باید این موضوع را بدانند زمانی مواد معدنی مشمول ارزش افزوده میشود که سرمایه گذاری کلانی اتفاق بیافتد، ورود تکنولوژی و تخصص نیاز به منابع مالی دارد آیا این رویکرد و فرهنگ تبین شده است.

  حمید علوی ضمن بیان اینکه با اعمال این دستورالعمل بسیاری از واحدهای معدنی به بحران و رکود نزدیک می شوند، ابراز داشت: دوگانگی سیستم های نظارتی و توزیعی در کشور جای گله دارد امروز مواد پتروشیمی در بورس عرضه می شود ولی متاسفانه محصولات پتروشیمی توسط شرکت های وابسته خریداری و در بازار عرضه می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.