• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دانشگاههای استان قزوین می توانند به توسعه استان شتاب دهند
  کد خبر : 2007675

  دانشگاههای استان قزوین می توانند به توسعه استان شتاب دهند

  دانشگاههای استان قزوین می توانند به توسعه استان شتاب دهندReviewed by on Feb 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی یکشنبه شب در جلسه کارگروه پژوهش استان که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مسیر توسعه استان باید از مراکز علمی و دانشگاهی عبور کند تا توسعه پایدار شکل بگیرد و…

  دانشگاههای استان قزوین می توانند به توسعه استان شتاب دهندReviewed by on Feb 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی یکشنبه شب در جلسه کارگروه پژوهش استان که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مسیر توسعه استان باید از مراکز علمی و دانشگاهی عبور کند تا توسعه پایدار شکل بگیرد و در این راستا لازم است فعالیت های پژوهشی به صورت زیربنایی از طریق نخبگان دانشگاهی در استان نهادینه شود.

  حبیبی تصریح کرد:فعالیت‌های پژوهشی ضرورتی است که دانشگاه‌های ما باید به سمت آن حرکت کنند و اگر ایده های پژوهشی از دانشگاه به جامعه هدایت شود به نتایج ارزشمندی دست خواهیم یافت.

  وی تأکید کرد: با شناسایی نیازهای استان و استفاده مطلوب از ایده های پژوهشی می توانیم به نیازها پاسخ دهیم و در این راستا بسیاری از اساتید دانشگاهی استان که عضو کارگروه پژوهش استان هستند می توانند در خلق ایده ها مفید و موثر باشند و استان نیز باید از ظرفیت این اساتید استفاده کند.

  حبیبی بر سرمایه‌گذاری و ارزش نهادن به بخش پژوهش تأکید کرد و گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان بودن و پژوهش محور بودن فعالیت‌ هاست که باید در کارگروه پژوهش به آن توجه ویژه شود.

  معاون اقتصادی استاندار یادآورشد: باید ایده ها در درون کارگروه شکل گرفته و ضمن شناسایی چالشها و ظرفیت های استان، نسبت به نقد و آسیب شناسی مشکلات استان اقدام عملی صورت گیرد.

  حبیبی گفت: دستگاه های اجرایی استان باید در زمینه کارهای پژوهشی فعال عمل کنند زیرا امروز دیگر زمان پذیرش خطا و اشتباه نیست و باید برنامه ها و فعالیت ها، بصورت علمی و کارشناسی باشد.

  وی اضافه کرد: باید دانایی محوری اساس کار دستگاه های اجرایی باشد تا به نتایج بهتری برسیم.

  حبیبی اظهارداشت: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آبیاری تحت فشارتصویب شد و در حال اجرای آن هستیم، ولی با برنامه ریزی علمی و پژوهش محور آسیب ها و فرایندهای مثبت و منفی این طرح  را ارزیابی کنیم.

  معاون اقتصادی استاندار در ادامه گفت: اگر این موارد به چالش کشیده شده و با دقت مورد ارزیابی قرار گیرد، دستگاه های متولی طرح های بزرگ استان متوجه خواهند شد که در معرض ارزیابی و نقد هستند و کارها به سمت علمی شدن پیش می رود.

  وی افزود: در دانشگاه ها باید آموزش و پژوهش همپای هم حرکت کند تا به حل مشکلات جامعه کمک شود.

  حبیبی ارتباط دانشگاه، صنعت و کشاورزی را مهم دانست و گفت: با این ارتباط باید چالش های استان، آسیب های جامعه و حتی قابلیت های استان مورد نقد و بررسی جدی قرار گیرد و پیشنهادهای مصوب در کارگروه در رفع مشکلات اساسی استان به کار گرفته شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.