• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » سفير جديد اسرائيل وارد مصر شد
  کد خبر : 200767

  سفير جديد اسرائيل وارد مصر شد

  سفير جديد اسرائيل وارد مصر شدReviewed by Aryan on Dec 13Rating: سفير جديد رژيم اسرائيل در بحبوحه تنش‌ها بين قاهره و تل‌آويو به خاطر ادامه درخواست انقلابيون مصر براي قطع تمام مناسبات با “رژيم صهيونيستي” وارد پايتخت مصر شده است. يعقوب اميتاي روز دوشنبه (۲۱ آذر، ۱۲ دسامبر) سه ماه پس از آن که مردم…

  سفير جديد اسرائيل وارد مصر شدReviewed by Aryan on Dec 13Rating:

  سفير جديد رژيم اسرائيل در بحبوحه تنش‌ها بين قاهره و تل‌آويو به خاطر ادامه درخواست انقلابيون مصر براي قطع تمام مناسبات با “رژيم صهيونيستي” وارد پايتخت مصر شده است.

  يعقوب اميتاي روز دوشنبه (۲۱ آذر، ۱۲ دسامبر) سه ماه پس از آن که مردم مصر در پي کشته شدن شش سرباز اين کشور به دست نيروهاي رژيم اسرائيل در نزديکي مرز با مصر، خواستار بسته‌شدن دفتر اين سفارت شدند، به عنوان سفير رژيم اسرائيل به قاهره بازگشت.
  مردم مصر همچنين ابطال پيمان صلح اين کشور با رژيم اسرائيل را خواستار شده‌اند. حاکمان نظامي مصر نيز با وجود مخالفت معترضان حمايت خود را از اين پيمان اعلام کرده‌اند.
  در پي کشته شدن شش سرباز مصري در ماه اوت، مردم اين کشور در برابر سفارت رژيم اسرائيل در قاهره تجمع و اعتراض خود را به اين حمله مرزي اعلام کردند. معترضان، اسحاق لوانون سفير، و بيشتر ديپلمات‌هاي رژيم اسرائيل را ناچار کردند همراه با اعضا خانواده خود خاک آن کشور را ترک کنند.

  در درگيرهاي مقابل سفارت رژيم اسرائيل در قاهره دست‌کم سه تن کشته و بيش از ۱۰۰۰ نفر مجروح شدند.

  اين در حالي است که مقامات رژيم اسرائيل نگراني خود را از پيروزي احزاب اسلامي در نخستين مرحله انتخابات پارلماني مصر اعلام کرده‌اند.

  مصر نخستين کشور عربي بود که در سال ۱۹۷۹ پيمان صلح با رژيم اسرائيل را امضا کرد اما شرايط در پي پيروزي انقلاب مردمي مصر و سرنگوني رژيم حسني مبارک رئيس جمهوري مخلوع اين کشور، دستخوش تغيير شد.

  در دوران رژيم مبارک که از حمايت امريکا برخوردار بود، مصر همواره با کمک به رژيم اسرائيل در جريان حصر نوار غره که از سال ۲۰۰۷ آغاز و تا به اين زمان ادامه دارد، در خدمت منافع و اهداف رژيم اسرائيل بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.