• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » کشتارنيروهاي‏ سوري به‎دست گروه‎هاي‎مسلح
  کد خبر : 200755

  کشتارنيروهاي‏ سوري به‎دست گروه‎هاي‎مسلح

  کشتارنيروهاي‏ سوري به‎دست گروه‎هاي‎مسلحReviewed by Aryan on Dec 13Rating: به گزارش پرس تي‌وي ، تصاويري که به تازگي منتشر شده‎اند، از شليک اعضاي باندهاي مسلح به سوي نيروهاي امنيتي سوريه خبر مي‌دهد. بر اساس اين تصاوير، اجساد نيروهاي امنيتي سوري که در جريان درگيري‌ها کشته شده بودند روي هم انباشته شده و مورد بي‌حرمتي قرار…

  کشتارنيروهاي‏ سوري به‎دست گروه‎هاي‎مسلحReviewed by Aryan on Dec 13Rating:

  به گزارش پرس تي‌وي ، تصاويري که به تازگي منتشر شده‎اند، از شليک اعضاي باندهاي مسلح به سوي نيروهاي امنيتي سوريه خبر مي‌دهد.

  بر اساس اين تصاوير، اجساد نيروهاي امنيتي سوري که در جريان درگيري‌ها کشته شده بودند روي هم انباشته شده و مورد بي‌حرمتي قرار مي‌گيرد.

  بر اساس گزارش‎هاي موجود، يک فرد مسلح نيز روز شنبه (۱۰ دسامبر، ۱۹ آذر) در جريان حمله‌اي در شهر حمص در غرب سوريه، تعدادي از نيروهاي سوري را کشت.

  اعتراف‌ تعدادي از اعضاي وابسته به گروه‎هاي مسلح در سوريه مبني بر وجود طرح‌هايي با حمايت عناصر خارجي براي انجام عمليات مسلحانه در اين کشور، کشتار مردم عادي و همچنين نيروهاي امنيتي نشان مي‌دهد که تحولات اخير در سوريه بخشي از تلاش‌‌ها براي ايجاد ناآرامي با هدف براندازي دولت کنوني و جايگزيني آن با رژيمي تحت حمايت امريکاست.

  در همين حال، نيروهاي امنيتي سوريه روز يک‌شنبه (۱۱ دسامبر، ۲۰ آذر) با حمله به پناهگاه افراد مسلح در شهر حمص واقع در غرب اين کشور، يکي از آن‌ها را کشته و ضمن دستگيري چند نفر ديگر، تسليحات کشف شده در اين پايگاه را نيز مصادره کردند.

  همزمان با انجام اين عمليات از سوي نيروهاي امنيتي در روستاي عرده، پيکر ۱۳ مامور سوري که در حومه دمشق و حمص به‌دست گروه‌هاي تروريستي مسلح کشته شده بودند نيز به خاک سپرده شد.

  يک گروه تروريستي نيز روز يک‌شنبه (۱۱ دسامبر، ۲۰ آذر)، مدير پمپ بنزين “ابو رابه” در حمص را که در حال رانندگي به سوي محل کارش بود، مورد هدف قرار داد و کشت.

  يک منبع رسمي اداره گاز سوريه در اين خصوص به خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) گفت، تروريست‌ها پس از شليک به سوي خودروي مدير اين پمپ بنزين و کشتن وي، با سرقت وسيله نقليه‌اش از محل گريختند.

  در بحبوحه نا‌آرامي‌ها در سوريه و جاروجنجال رسانه‌اي مربوط به حوادث اين کشور، ايهود باراک وزير دفاع رژيم اسرائيل نيز روز يک‌شنبه (۱۱ دسامبر، ۲۰ آذر) در خصوص اوضاع سوريه، سخناني جنجالي مطرح کرد.

  باراک که در آخرين روز “کنفرانس سياست جهاني” در وين سخن مي‌گفت، پيش‌بيني کرد که دولت بشار اسد رئيس جمهوري سوريه طي چند هفته آينده سرنگون مي‌شود.

  خبرگزاري فرانسه روز يک‌شنبه گزارش داد، باراک همچنين سقوط دولت بشار اسد را براي خاورميانه موجب “خير و برکت” دانست.

  سوريه از اواسط ماه مارس صحنه ناآرامي ‌و تظاهرات، هم در حمايت و هم عليه بشار اسد رئيس جمهور اين کشور، بوده است.

  صدها تن از جمله اعضاي نيروهاي امنيتي در اين ناآرامي‌ها کشته شده‌اند.

  مخالفان سوريه و کشورهاي غربي، نيروهاي امنيتي را به کشتار غيرنظاميان متهم مي ‌کنند اما دمشق خرابکاران و گروه‌‎هاي تروريستي مسلح را عامل اصلي اين کشتارها مي‎‌داند و معتقد است که اين ناآرامي ‌ها از سوي کشورهاي غربي هدايت مي‌شوند.

  سوريه که معتقد است نا آرامي‎هاي اين کشور از خارج هدايت مي ‌شود، به نيروهاي امنيتي دستور داده تا به غيرنظاميان آسيبي وارد نکنند.

  اعضاي گروه‌هاي مخالف دولت سوريه در مصاحبه‌هاي‌ خود با رسانه‌هاي خبري رژيم اسرائيل طي ماه‌هاي گذشته به وضوح از ديدگاه‌اشان براي آينده سوريه و علاقمندي‌به برقراري روابط با تل‌آويو خبر داده‌اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.