• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خلاء هاشمی و تراوشات تندروها در اتاق های تاریک
  کد خبر : 2007511

  خلاء هاشمی و تراوشات تندروها در اتاق های تاریک

  خلاء هاشمی و تراوشات تندروها در اتاق های تاریکReviewed by on Feb 13Rating: رخداد های ریز و درشت جامعه می توانند تاثیرات مهمی را در سیاست بجا بگذارند . در همین تاریخ معاصر خودمان بوده حوادثی که جریان طبیعی کشور را دستخوش تغییر نموده است.رحلت آقای هاشمی رفسنجانی و خالی شدن پشت عده ای که…

  خلاء هاشمی و تراوشات تندروها در اتاق های تاریکReviewed by on Feb 13Rating:

  رخداد های ریز و درشت جامعه می توانند تاثیرات مهمی را در سیاست بجا بگذارند . در همین تاریخ معاصر خودمان بوده حوادثی که جریان طبیعی کشور را دستخوش تغییر نموده است.رحلت آقای هاشمی رفسنجانی و خالی شدن پشت عده ای که خود را با وصله و پینه و البته هدفدار به او چسبانده بودند و خناسانی که سعی کردند او را در مقابل نظام قرار بدهند از جمله اتفاقاتی است که بطور طبیعی اثر وضعی خود را بر معادلات داخلی خواهد گذاشت.

  هاشمی و اطرافیانش چنین وانمود می کردند که رای روحانی در انتخابات سال ۹۲ متعلق به اوست و مخالفین هم هاشمی را پدر خوانده دولت روحانی می دانند.رئیس جمهور هم ارادت و علاقه خود را به هاشمی علنا اظهار کرده و گونه ای از رفتار سیاسی را از خود در این چهار سال به نمایش گذاشته است که از دولت وی با نام دولت سوم هاشمی یاد کنند.

  اما اصلاح طلبان که با کناره گیری عارف از میدان رقابت به نفع روحانی ، در پی امتیازات حداکثری بودند در این مدت دست پیش گرفته و همواره در نقش طلبکار و خسارت دیده ظاهر گشته اند.البته این به آن معنا نیست که حضور اصلاح طلبان در مصادر قدرت را نادیده بگیریم تا جائیکه تعداد قابل توجهی ازعناصری که در ستاد موسوی نقش راهبری و فرماندهی را داشته اند هم اینک در پست های کلیدی دولت یازدهم مشغول نقش آفرینی می باشند.

  سه ماه سرنوشت ساز تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در اردیبهشت ۹۶ در مقابل جریان های سیاسی کشور قرار دارد و هر کدام با توانائی های سیاسی و میدانی در پی برنامه ریزی جهت پیروزی در این عرصه مهم هستند. ظاهرا اتاق فکر اصلاح طلبان  روی ظرفیت های سیاسی احمدی نژاد جهت دوقطبی سازی فضای سیاسی کشور بطور جدی  حساب باز کرده و در تلاش بودند که ناکارآمدی دولت یازدهم را با آن پوشش داده و در یک انتخابات سیاست زده تمام عیارصفر و یک  ،چشم طرفداران خود را برضعف های دولت بسته و آنها را مجبور به انتخاب مجدد روحانی یا یک نامزد جایگزین نمایند.

  اینک که با درایت حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب و نهی دکتر احمدی نژاد از حضور در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آتی ،اتاق فکر تندروها خلع سلاح شده است در یک طراحی جدید سعی دارند از دو ابزار جدید بهره برداری نمایند.

  ابزار اول: این جماعت سعی دارند میراث مرحوم هاشمی را مصادره به مطلوب کرده و این موج سیاسی را تا آستانه انتخابات کش دهند . حضور پرنگ خانواده هاشمی در مراسمات و مناسبت ها ، برگزاری مراسم های زنجیره ای با عنوان بزرگداشت آقای هاشمی و پروژه مظلوم سازی از او  در این راستا ارزیابی می شود.که البته تا کنون از آن طرفی نبسته اند به همین خاطر بدنبال فعال سازی ابزار دوم هستند.

  ابزار دوم: رونمایی از داستان نخ نما شده حصری های فتنه ۸۸ اینبار با اسم رمز " آشتی ملی" با شیب ملایم به منظور اثر گذاری بر رای دهندگان و افزایش ضریب حساسیت حامیان برای حضور در صحنه و رای دادن به نامزد همراه.تند روها همچنان به فکر غیریت سازی بوده و می خواهند در انتخابات آینده با تند و تیز کردن فضای سیاسی کشور از آب گل آلود ماهی بگیرند. با رفتن هاشمی ،اصلاح طلبان تریبون مهمی را در عرصه عمومی از کف داده اند .لذا سعی در بازسازی سنگر از دست رفته دارند.

  در این میان البته هستند افرادی که معتقدند نبود هاشمی و حذف یکی از تکیه گاههای این گروه در اوقات فرصت طلبی ،ضربه ای را متوجه آنان کرده و ایشان  با طرح این موضوع می کوشند با فشار از پائین از نظام به زعم خویش امتیاز بگیرند.تا آسیب  خلاء پیش آمده را کاهش دهند.

  در این میان حتی خوشبین ترین طرفداران دولت نیز فهمیده اند که با عملکرد ضعیف دولت ،امید چندانی به رای آوری مجدد آن نیست. پس باید طرحی نو دراندازند.میراث خواری هاشمی ، طرح آشتی ملی یا رفع حصرو نزدیکی به رهبری از جمله برنامه های تندروها در این روزهاست .طرح موضوعاتی همچون وحدت ملی و اجماع نخبگان از سوی تندروهای اصلاح طلبان فریبی بیش نیست و باید مراقب فرصت طلبی آنان بود و اجازه نداد فضای سالم و عاقلانه کشور دستخوش هوا و هوس عده ای شود که می خواهند اینبار شیرینی حضور میلیونی مردم در راه پیمایی ۲۲ بهمن را با موضوعاتی دستمالی شده تلخ کنند.

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.