• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » کره‌ای‌ها سرعقل بیایند فاز جدید همکاری خودرویی آغاز می‌شود
  کد خبر : 2007384

  کره‌ای‌ها سرعقل بیایند فاز جدید همکاری خودرویی آغاز می‌شود

  وزیر صنعت با ابراز نارضایتی از خودداری کره ای ها از انتقال سرمایه و تکنولوژی خودرویی به کشور گفت: اگر آنها به حرف ما گوش کرده و سر عقل بیایند فاز جدید همکاری‌های ما با این کشور گسترش بیشتری خواهد یافت. به گزارش ایران ویج، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در همایش بین‌المللی صنعت خودرو با اعلام…

  ۱۳۶

  وزیر صنعت با ابراز نارضایتی از خودداری کره ای ها از انتقال سرمایه و تکنولوژی خودرویی به کشور گفت: اگر آنها به حرف ما گوش کرده و سر عقل بیایند فاز جدید همکاری‌های ما با این کشور گسترش بیشتری خواهد یافت.

  به گزارش ایران ویج، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در همایش بین‌المللی صنعت خودرو با اعلام این که در جلسه شب گذشته خود با مدیریت عامل سایپا، آنها اطمینان دادند که همه کارهای تفاهمنامه این شرکت با سیتروئن تمام شده است، اظهار داشت: بحث سرمایه‌گذاری خارجی با کشورهای اروپایی برای توسعه صنعت خودرو بسیار مناسب است و در این رابطه مذاکرات متعددی نیز با شرکت‌های خارجی انجام شده است. در حال حاضر تفاهمنامه رنو و ایدرو در مراحل نهایی قرار دارد.

  وی با اعلام این که قرار شده در جلسه‌ای بعد از همایش امروز موضوع قراردادهای خارجی به بحث برسد و مراحل آنها اعلام شود گفت: علاوه بر فرانسوی‌ها با آلمانی‌ها در خصوص خودروهای تجاری و سواری نیز مذاکراتی را نیز انجام داده‌ایم. در جلسه روز گذشته با نخست وزیر سوئد گسترش همکاری‌ها مطرح شد. حتی امروز سوئدی‌ها در حال بازدید از سایت خودرویی در قزوین هستند که با کلنگ‌زنی پروژه ای همکاری خود را با ایرانی‌ها افزایش دهند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه صحبت‌های خود با اعلام این که با کره جنوبی نیز صحبت‌هایی کرده‌ایم تا آنها متعهد به سرمایه‌گذاری در ایران شوند، تصریح کرد: من صریحاً به کره‌ای‌ها گفته‌ام اگر بازار ایران را می‌خواهید بیایید در ایران مانند سایر شرکت‌های فرانسوی سرمایه‌گذاری کنید. البته اخیراً کره‌ای ها با کرمان موتور همکاری خود را گسترش داده‌اند که این موضوع برای من رضایت کننده نیست و آنها نیز به سمت انتقال سرمایه و تکنولوژی حرکت کنند.

  نعمت‌زاده با اعلام این که ما با این همه جوان تحصیل‌کرده نباید در رشد اقتصادی خود با مشکلاتی همراه شویم، افزود: مقامات سوئدی می‌گویند ۳۰ درصد از جمعیت این کشور را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند و حتی یکی از وزرای سوئد ایرانی است. این موضوع نشان می‌دهد که ایرانی‌ها دارای توانمندی بسیاری هستند و باید از توانایی‌های خود به نحو احسن استفاده کنند.

  وی با اشاره به این که چرا کره‌ای‌ها مراکز تحقیقاتی خود را به ایران نمی‌آورند، تصریح کرد: اگر آنها به حرف ما گوش کرده و سر عقل بیایند فاز جدید همکاری‌های ما با این کشور گسترش بیشتری خواهد یافت.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که از همان روز‌هایی که به وزارت صنعت آمدم صحبت‌هایی بر ضد صنعت خودرو مطرح بود اظهار داشت: درست است صنعت خودروی کشور مشکلات زیادی دارد اما استحقاق این همه کم لطفی را هم ندارد.

  وی با انتقاد از این که چرا خودرو سازان کشور در حوزه خدمات پس از فروش مناسب عمل نمی‌کنند، گفت: بعضاً دیده شده مردم را در صف‌های مراکز پس از فروش نگه می‌دارند که این موضوع برای من بسیار ناراحت کننده است.

  نعمت‌زاده اضافه کرد: اولین کاری که در اوایل سال ۹۲ برای صنعت خودرو انجام دادم برنامه راهبردی ۱۰ ساله صنعت خودرو بود. سپس به موضوع جذب سرمایه‌گذاری و ارتقاع کیفیت متمرکز شدیم اما امروز رعایت حقوق مشتریان و ارائه خدمات مناسب از اولویت‌های بعدی ما به شمار می‌آید. امروز مشتری چیزی را که خود قضاوت می‌کند می‌بیند نه این که برداشت خودروساز را ملاک تصمیم‌گیری خود قرار دهد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به خودروسازان حاضر در همایش، اظهار داشت: کاری کنید تا سال آینده مردم شما را تشویق کنند. من که قرار است بازنشسته‌ شوم و کارها را به دوستان جوان بدهم. اما باید توجه به توسعه صنعت خودرو مورد ملاک مسئولین قرار گیرد.

  وی با اعلام این که بحث مشتریان که صاحبان اصلی فعالیت‌های اقتصادی به شمار می‌آیند، بسیار مهم است، تصریح کرد: در گزارشی که به من ارائه شده ۲۵ درصد از شکایت مردم به کمبود قطعات اختصاص دارد. آیا کمبود قطعه مشکلی است که قابل حل نباشد؟ قطعه را بخرید تا مردم انقدر گله‌مند نباشند.

  نعمت‌زاده با تاکید بر این که بیایید همت کنیم تا مسائل و مشکلات امروز مردم با صنعت خودرو بطرف شود، افزود: یک سقف ماهانه‌ای را برای خود تعریف کنید تا بعد از آن نارضایتی مردم را کاهش داده باشید.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت به آئین‌نامه قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان که مورد تصویب دولت قرار گرفته است اشاره کرد و افزود: در این آئین‌نامه من یادم هست ماده‌ای عنوان شده که اگر عیوب فنی یک خودرو خیلی زیاد باشد خودروساز باید خودرو معیوب را پس گرفته و یک خودروی جدید را به مشتری تحویل دهد.

  وی خطاب به خودروسازان حاضر در این همایش، تاکید کرد: خجالت نکشید اگر محصول شما ایرادات فنی‌ دارد آن را اعلام کنید و آن را در اسرع وقت قطعات بی‌کفیت را تعویض نمایید. بنده به خاطر دارم زمانی که استاندارد سوخت از یورو ۲ به یورو ۴ ارتقاع پیدا کرد بر اساس محاسبات یک میلیون تن آلایندگی در سطح کشور کاهش پیدا کرد. این موضوع نشان می‌دهد با تغییرات مناسب و تولید قطعات با کیفیت می‌توانیم مانع نارضایتی مصرف کننده شویم.

  نعمت‌زاده به پرداخت سود ۴ هزار میلیاردی خودروسازان به بانک‌ها اشاره کرد و تصریح کرد: اگر خودورسازان تلاش کنند این رقم را کاهش دهند، بسیاری از هزینه‌های آنها کاهش پیدا می‌کند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که نباید خودروسازان به اموری غیر از امور تولید بپردازند، گفت: اگر می‌بینید هزینه‌ای که ارتباطی با موضوع تولید ندارد به شما تحمیل می‌شود آن را کاهش دهید به عنوان نمونه، ایرانخودرو سهمی در یک بانک دارد، که ربطی به تولید ندارد و به نظر می‌رسد باید در این رابطه تصمیم مناسبی اتخاذ کند.

  وی با اشاره به این که باید خودروساز قطعه با کیفیت متناسب با استانداردها در محصولات استفاده کند، اظهار داشت: به قطعه سازان هم توصیه می‌کنم در طراحی و مهندسی قطعات به روز عمل کنند قرار نیست یک قطعه ۲۰ سال مدام تولید شود . باید قطعه‌سازان نیز برای توسعه محصولات خود اقدامات لازم را انجام دهند.

  نعمت‌زاده در ادامه صحبت‌های خود به کمپین خودرو نخرید که در سال گذشته به وجود آمده بود، اشاره کرد و افزود: من در آن مقطع چندین بار به مجلس رفتم، آنها به خودروسازان می‌گفتند چقدر خودروهای آشغال تولید می‌کند من در آن جلسه گفتم اگر آشغال هست در ماههای گذشته هم همین محصول تولید می‌شد اما چرا الان این کمپین تصمیم به نخریدن خودروهای داخلی گرفته است.

  وی اضافه کرد: آنقدر کمپین خودرو نخرید را پیگیری کردم تا خائنین این قضیه را پیدا کرده و آنها را به مراجع مربوطه معرفی کردم. این افراد فهمیده بودند که خودور عامل توسعه اقتصاد است و فکر می‌کردند قبل از انتخابات با شلوغ بازی اهداف خود را اجرایی کنند. البته در آن مقطع به من اعلام شد نعمت‌زاده رانتی عمل می‌کند ولی من به دور از این موضوعات وظایف خود را انجام دادم.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.