• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » تشدید بحران صندوق بازنشستگی با مصوبه بازنشستگی پیش ازموعد زنان
  کد خبر : 2007283

  تشدید بحران صندوق بازنشستگی با مصوبه بازنشستگی پیش ازموعد زنان

  محمود اسلامیان ، در رابطه با مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه گفت: صندوق‌های بازنشستگی یکی از مشکلات جدی کشور ماست البته فقط مختص به ما نیست بلکه در کشورهایی که درست مسائل صندوق‌ را تبیین نکرده‌اند صندوق‌ها به یک بحران در کشور تبدیل شده‌اند. وی ادامه داد:‌ تصویب مصوبه بازنشستگی پیش از موعد…

  ۹۸

  محمود اسلامیان ، در رابطه با مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه گفت: صندوق‌های بازنشستگی یکی از مشکلات جدی کشور ماست البته فقط مختص به ما نیست بلکه در کشورهایی که درست مسائل صندوق‌ را تبیین نکرده‌اند صندوق‌ها به یک بحران در کشور تبدیل شده‌اند.

  وی ادامه داد:‌ تصویب مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان نیز به این بحران می‌افزاید مانند کشتی که چندین سوراخ دارد و به جای پوشاندن آن سوراخ دیگری ایجاد می‌کنیم بنده از مجلس و نمایندگان تقاضا دارم برای اینگونه تصمیم‌گیری‌ها تیم‌های کارشناسی وجود داشته باشد.

  اسلامیان ادامه داد:‌ ما در صندوق با هیچ مصوبه‌ای مخالفت نداریم اما یک حرف را می‌زنیم این مصوبه هزینه دارد آن را حساب کنید در این صورت ما مشکلی برای اجرای آن نداریم و کاری به این نداریم که این سیاست غلط است یا درست، این را باید بزرگان تشخیص دهند و ما فقط مجری هستیم.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، گفت: از شورای نگهبان خواسته‌ایم به دقت این مصوبه را بررسی کنند چرا که از نظر من این مصوبه بی‌احترامی به جمعیت زنان است در حال حاضر درصد زیادی از زنان در دانشگاه‌ها، حوزه ورزش و بسیاری از زمینه‌های دیگر خود را نشان داده‌اند و چه دلیل دارد که یک زن با ۲۰ سال سابقه در اوج پختگی دز منزل بنشیند این کمک به زنان نیست.

  وی افزود: اگر روی گنج نشسته بودیم و از این بذل و بخشش‌ها می‌کردیم ایرادی نداشت اما وقتی در این فشارها هستیم و یک بازنشسته حقوق ۱ میلیون و ۴۵۰ تومانی دارد که عمرش را صرف ما کرده ما باید این را اولویت قرار دهیم نه اینکه هزینه جدید دیگری را تحمیل کنیم.

  بازنشستگی پیش از موعد را نتوانستیم اجرا کنیم

  وی در رابطه با جبران هزینه احتمالی از اجرای مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه گفت: ما منبع نمی‌سازیم هر طرحی که اعتبار داشته باشد را اجرا می‌کنیم در رابطه با بازنشستگی پیش از موعد که سال گذشته تصویب شد ما نتوانستیم ان را اجرا کنیم چون عدد و رقم و هزینه‌اش را درآوردیم و آن را اعلام کردیم و به مسئولان گفتیم اگر می‌خواهید اجرا شود، بودجه‌اش را تأمین کنید.

  اسلامیان گفت:‌به اعتقاد ما این مصوبه بحران صندوق بازنشستگی را تشدید می‌کند ما وظیفه داریم هر قانونی را اجرا کنیم مشروط به اینکه منابعش را به ما بدهند.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.