• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سبک زندگی » آیا زندگی مشترک رئیس لازم دارد؟
  کد خبر : 2007240

  آیا زندگی مشترک رئیس لازم دارد؟

  مصطفی افشار کارشناس ارشد مشاور خانواده  گفت: در نظر گرفتن نقش ریاست در یک مجموعه‌ای به نام خانواده یک بار روانی منفی برای نظام خانواده به همراه دارد. وی اظهار داشت: ریاست در سازمان‌های خصوصی و دولتی مطرح می‌شود و خانواده نیاز به زن یا شوهر به عنوان رئیس ندارد. این کارشناس ارشد مشاور خانواده…

  ۸۱

  مصطفی افشار کارشناس ارشد مشاور خانواده  گفت: در نظر گرفتن نقش ریاست در یک مجموعه‌ای به نام خانواده یک بار روانی منفی برای نظام خانواده به همراه دارد.
  وی اظهار داشت: ریاست در سازمان‌های خصوصی و دولتی مطرح می‌شود و خانواده نیاز به زن یا شوهر به عنوان رئیس ندارد.
  این کارشناس ارشد مشاور خانواده عنوان کرد: خانواده احتیاج به مسئول یا سرپرست دارد، البته باید توجه داشت اشخاصی که مسئولیت امری را عهده دار می‌شوند باید پاسخگوی آن نیز باشند.
  افشار با بیان اینکه دین اسلام مسئولیت خانواده را بر دوش مرد گذاشته است، تأکید کرد: مسئول بودن به معنای اطاعت بی قید و شرط از مرد نیست بلکه نوعی تقسیم وظایف را در محیط خانه به وجود می‌آورد به این صورت که وظیفه تأمین هزینه ، مخارج و امرار معاش خانواده بر عهده مرد و مسئولیت پرورش و تربیت فرزندان به دوش زن است.
  وی تصریح کرد: داشتن مسئولیت هیچ برتری و امتیازی را به همراه ندارد بلکه زن و مرد هر کدام وظایف مخصوصی را بر عهده دارند که باید تلاش کنند به خوبی آنها را انجام دهند.
  این کارشناس ارشد مشاور خانواده افزود: در نظام خانواده تمام تصمیم گیری‌ها با مشورت صورت می‌گیرد و در واقع خانواده یک نظام دموکراسی است که تمام افراد خانواده در آن حق رأی دارند اما اغلب اوقات تصمیم نهایی را مرد خانواده می‌گیرد.
  افشار یادآور شد: آموزش اقتدار و اعتماد به نفس بر عهده پدر خانواده و همدلی کردن، دست گیری از دیگران، مهربانی و صمیمیت که از جنس احساسات و عواطف است بر عهده مادر خانواده است. پدر باید به سایر افراد خانواده دلگرمی بدهد و مأمن آرامش برای اعضای خانواده باشد و مادر خانواده به علت ساعات حضور بیشتر در خانه می تواند در مسائل تربیتی فرزند و دادن آگاهی به کودک نقش موثر داشته باشد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.