• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هشدار درباره امکان ریزش بخش هایی از بازار تاریخی اراک
  کد خبر : 2007133

  هشدار درباره امکان ریزش بخش هایی از بازار تاریخی اراک

  هشدار درباره امکان ریزش بخش هایی از بازار تاریخی اراکReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید محمد حسینی صبح یکشنبه در نشستی که در رابطه با مشکلات بازار تاریخی اراک برگزار شد، اظهار داشت: طی بازدیدی که در روزهای اخیر از بازار تاریخی اراک داشتیم و با…

  هشدار درباره امکان ریزش بخش هایی از بازار تاریخی اراکReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید محمد حسینی صبح یکشنبه در نشستی که در رابطه با مشکلات بازار تاریخی اراک برگزار شد، اظهار داشت: طی بازدیدی که در روزهای اخیر از بازار تاریخی اراک داشتیم و با توجه به بارندگی های فصل، شرایط بسیار خطرناک و نامطلوبی بر بازار اراک حاکم است و با توجه به امکان بروز حادثه، درخواست تشکیل جلسه در معاونت عمرانی استانداری مرکزی را ارائه کردیم.

  وی افزود: در این موضوع دستگاه های مختلف و متعددی از جمله میراث فرهنگی، شهرداری، راه و شهرسازی، اوقاف و همچنین هیات امنای بنا مسئول و موظف هستند تا مرمت و بازسازی بازار را پیگیری کنند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان کرد: مرمت و بازسازی بازار از سوی میراث فرهنگی استان چند سال است که آغاز شده اما اعتبارات میراث فرهنگی برای این موضوع به هیچ وجه کافی نیست و دستگاه های دیگر نیز باید وظایف خود را در این زمینه به انجام برسانند.

  حسینی خاطرنشان ساخت: وضعیت بنای بازار تاریخی اراک در حال حاضر اصلا مطلوب نیست، احتمال بروز حادثه وجود دارد و با توجه به اینکه در حال نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش ترددهای مردم در بازار و همچنین در فصل بارندگی هستیم، باید استحکام بخشی و رفع خطر را در دستور کار قرار دهیم.

  وی تصریح کرد: همچنین هیات امنای بازار اراک باید در این زمینه نظارت داشته باشند و کسبه بازار از دخالت های غیرفنی و غیرمسئولانه در این بنا خودداری کنند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در رابطه با نقاطی که ارزیابی کنیم احتمال ریزش وجود دارد بلافاصله اقدام خواهیم کرد و با نصب داربست و ایمن سازی تلاش می کنیم از بروز حادثه جلوگیری شود، اما حقیقتا قابل پیش بینی نیست که در کدام بخش محتمل است چنین اتفاقی بیفتد و  مساله دیگر اینکه فرسودگی و نفوذ رطوبت در برخی نقاط ممکن است قابل مشاهده نباشد.

  حسینی افزود: طی سال جاری بسیاری از بخش های بازار اراک و سراهای این بازار مرمت شده و طرح سه ساله ای برای بازسازی بازار تاریخی اراک برنامه ریزی شده که اگر به انجام برسد هیچ خطری مردم و این بنای تاریخی را تهدید نمی کند.

  وی ادامه داد: مشکل آنجا است که برخی دستگاه های مسئول و مرتبط با این موضوع، خود را از مساله کنار کشیده اند در حالی که از عواید بازار استفاده می کنند و بخش هایی از بازار در مالکیت آنها است، اما خود را در این زمینه مسئول نمی دانند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اضافه کرد: شهرداری اراک هم با توجه به عوارضی که دریافت می کند در این زمینه مسئول است و رفع این مشکل نیازمند تعامل بین دستگاهی میان نهادهای مرتبط است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.