• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تولید ۳۱ میلیارد دلار قطعات خودرو تا سال ۱۴۰۴
  کد خبر : 2007111

  تولید ۳۱ میلیارد دلار قطعات خودرو تا سال ۱۴۰۴

  تولید ۳۱ میلیارد دلار قطعات خودرو تا سال ۱۴۰۴Reviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رضا رضایی در چهارمین همایش بین المللی خودرو ایران اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۴ ارزش تولید صنعت قطعه سازی ایران به ۳۱ میلیارد دلار خواهد رسید که ۲۵ میلیارد دلار به…

  تولید ۳۱ میلیارد دلار قطعات خودرو تا سال ۱۴۰۴Reviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رضا رضایی در چهارمین همایش بین المللی خودرو ایران اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۴ ارزش تولید صنعت قطعه سازی ایران به ۳۱ میلیارد دلار خواهد رسید که ۲۵ میلیارد دلار به صنعت داخلی و ۶ میلیارد دلار به صادرات اختصاص خواهد داشت.
  وی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۸۰ میلیون دلار صادرات قطعات خودرو از ایران صورت گرفته که در سال ۱۴۰۴ به ۶ میلیارد دلار خواهد رسید.

  به گفته رضایی رتبه صنعت قطعه سازی ایران بین سالهای ۲۰۲۵ تا ۲۰۱۷ حدود ۴ مرتبه توسعه خواهد یافت.

  وی با اشاره به وجود ۱۲۰۰ قطعه ساز در ایران، اظهار داشت: در این صنعت ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری ثابت انجام شده و حجم سرمایه در گردش این صنعت به ۵ میلیارد دلار می رسد.
  وی با بیان اینکه سالانه حدود ۵.۲ میلیارد دلار واردات قطعه به ایران صورت می گیرد، گفت: سهم صنعت خودروسازی ایران در GDP تا سال ۱۴۰۴ به ۴ درصد خواهد رسید و حدود ۳ میلیون دستگاه خودرو در کشور به تولید خواهد رسید.

  رییس انجمن قطعه سازان افزود: از این میزان تولید، ۳ میلیون دستگاه سواری در کشور مصرف خواهد شد و یک میلیون دستگاه هم صادرات خواهیم داشت.
  به گفته وی نیمی از خودروهای تولیدی با برند داخلی تولید خواهند شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.