• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ طرح هادی روستایی در استان کرمانشاه
  کد خبر : 2007107

  افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ طرح هادی روستایی در استان کرمانشاه

  افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ طرح هادی روستایی در استان کرمانشاهReviewed by on Feb 12Rating: بابک عاطفی در گفتگو با خبرنگار مهر، از افتتاح ۷ طرح و ۴ مورد گلنگ زنی طرح هادی روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه خبر داد. عاطفی با بیان اینکه طرح های مذکور طی دهه فجر به بهره برداری…

  افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ طرح هادی روستایی در استان کرمانشاهReviewed by on Feb 12Rating:

  بابک عاطفی در گفتگو با خبرنگار مهر، از افتتاح ۷ طرح و ۴ مورد گلنگ زنی طرح هادی روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه خبر داد.

  عاطفی با بیان اینکه طرح های مذکور طی دهه فجر به بهره برداری رسیده و کلنگ زنی شده اند، افزود: در این مدت سه هزارمین واحد مقاوم سازی شده در شهرستان صحنه استان کرمانشاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه، بر مقاوم سازی مساکن روستایی به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و گفت: طرح ویژه مقاوم سازی یک فرصت طلایی برای واحد های فرسوده روستایی است تا از این طریق آنها را نوسازی کرده و خطرات ناشی از این موضوع به حداقل کاهش یابد.

  وی اجرای طرح مقاوم سازی مساکن روستایی را در کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها نیز بسیار موثر دانست.

  عاطفی هم چنین از افتتاح پروژه طرح هادی روستای «دولتا» شهرستان جوانرود طی روزهای اخیر به عنوان دیگر پروژه افتتاحی خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه در مسیری به طول ۲۶۰ متر انجام شده است.

  وی انجام ۳ هزار و ۱۷۲ متر مربع زیرسازی، ۱۴۵ متر اجرای جدول، ۵۵۰مترمربع اجرای سنگ فرش، ۳۶۶متر مربع اجرای بتن و۲۶۰متر مکعب اجرای دیوار حائل طی پروژه مذکور خبر داد و گفت: این پروژه از اعتبارات مناطق مرزی ساخته شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، از افتتاح اجرای طرح هادی روستای «چشمه سفید» شهرستان کرمانشاه نیز به عنوان دیگر پروژه یاد کرد و گفت: اجرای این طرح سال۹۵ آغاز شده و هم اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است.

  وی جمعیت برخوردار از این طرح را ۸۳۵ نفر عنوان کرد و گفت: مجموع اعتبار هزینه شده در این طرح ۲۹۹میلیون تومان بوده است.

  عاطفی تصریح کرد: ۲۳۶ میلیون تومان از مبلغ فوق توسط بنیاد مسکن  و ۶۳ میلیون تومان آن نیز توسط دهیاری هزینه شده است.

  وی اشاره ای به دیگر طرح های افتتاحی بنیاد مسکن طی این دهه فجر داشت و گفت: از دیگر طرح ها می توان به علاوه بر موارد فوق می توان به افتتاح طرح هادی روستایی در روستای «میرآباد» ثلاث باباجانی با  اعتبار ۶۰ میلیون تومان با تعهد اجرای خاکبرداری وخاکریزی لایه مصالح زیر اساس اشاره کرد.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، افتتاح طرح هادی روستایی روستای «تپه خرگوشان» ثلاث باباجانی با اعتبار ۴۴ میلیون تومان و تعهد اجرای خاکبرداری وخاکریزی لایه مصالح زیر اساس و همچنین افتتاح طرح هادی روستایی در روستای «نیرژ» ثلاث باباجانی با اعتبار ۴۶ میلیون تومان و با تعهد اجرای خاکبرداری خاکریزی لایه مصالح زیر اساس وتخریب تعریض معابر اشاره کرد.

  وی اشاره ای نیز به گلنگ زنی های صرت گرفته توسط بنیاد مسکن طی دهه فجر داشت و گفت: کلنگ زنی فاز اول طرح هادی روستای «سراب برد زنجیر سفلی» از جمله این طرح ها بوده  است.

  عاطفی توسعه روستایی را از اولویت های دولت برشمرد و بر مشارکت روستاییان در این امر تاکید کرد.

  وی در خصوص پروژه مذکور نیز گفت: فاز اول این طرح شامل  خاکبرداری، خاکریزی و زیراساس به مساحت یک هزارو ۴۴۸ مترمربع، اجرای ۳۶۲ مترمربع بتن و۶۰۰ مترمربع سنگ فرش است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح مذکور را یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: روستای سراب برد زنجیر سفلی دارای۳۵ خانوار و جمعیتی در حدود ۱۴۷نفر است و اجرای این طرح می تواند کمک زیادی به بهبود زندگی این افراد و خانوارها باشد.

  وی کلنگ زنی فاز پنجم طرح هادی روستای «زلان» را از دیگر موارد برشمرد و گفت: هم چنین فاز چهارم این طرح نیز در روستای مذکور افتتاح و به بهره بردرای رسید.

  عاطفی اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز پنجم طرح هادی روستایی در روستای مذکور را ۲ میلیارد ریال عنوان و خاطر نشان کرد: تاکنون در۳۱ روستای شهرستان جوانرود طرح هادی در فازهای مختلف اجرا شده است.

  وی تصریح کرد: دهستان زلان در ۲۵ کیلومتری شهرستان جوانرود واقع شده و دارای ۳۵۰ خانوار و جمعیتی در حدود یک هزار و ۵۰ نفر است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه اشاره ای نیز به مقاوم سازی مساکن روستایی در این شهرستان داشت و گفت:  از۴ هزار مسکن روستایی این شهرستان تاکنون  یک هزار و  ۵۳۳واحد مقاوم سازی شده است.

  وی، هم چنین از صدور سند روستایی برای ۴ هزار و ۱۲۶ روستای شهرستان جوانرود خبر داد.

  عاطفی از کلنگ زنی طرح هادی روستایی در روستای «قلقله» با اعتباری بالغ بر ۱۷۱ میلیون تومان و تعهد  خاکبرداری، خاکریزی لایه مصالح زیر اساس بتن، تخریب جداره کانیوسنگفرش وسنگ کاری به عنوان دیگر طرح کلنگ زنی شده در این دهه یاد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.