• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۱۹ پروژه شهری جدید در مشهد اجرا می شود
  کد خبر : 2007084

  ۱۹ پروژه شهری جدید در مشهد اجرا می شود

  ۱۹ پروژه شهری جدید در مشهد اجرا می شودReviewed by on Feb 12Rating: معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان بدهی اوراق مشارکت شهرداری مشهد به بانک‌ها در سال جاری تسویه می‌شود.به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا مزجی در نشست خبری…

  ۱۹ پروژه شهری جدید در مشهد اجرا می شودReviewed by on Feb 12Rating:

  معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان بدهی اوراق مشارکت شهرداری مشهد به بانک‌ها در سال جاری تسویه می‌شود.
  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا مزجی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت انتشار اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری مشهد امسال یکی از سرافرازترین شهرداری‌های کشور است زیرا توانسته است بیش از ۹۵ درصد بدهی‌های خود به سیستم بانکی را تسویه نماید.
  وی افزود: یکی از دلایلی که انتشار و فروش اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری مشهد به آخر سال کشیده شد لزوم تسویه حساب بدهی اوراق مشارکت سال‌های قبل توسط متقاضی انتشار اوراق جدید بوده است.
  تسویه ۱۵۰۰ میلیارد تومان بدهی اوراق مشارکت شهرداری به بانک‌ها در سال جاری
  معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه امروز آخرین موافقت وزارت اقتصاد و دارائی برای انتشار این اوراق صادر شد، تصریح کرد: در سال جاری توانسته‌ایم ۱۵۰۰ میلیارد تومان از بدهی مربوط به اوراق مشارکت سال‌های گذشته را تسویه کرده و مجوز انتشار اوراق مشارکت جدید را برای شهرداری مشهد دریافت نماییم.
  مزجی خاطرنشان کرد: در این تسویه حساب پولی پرداخت نشده است بلکه به صورت تهاتر بدهی‌ها با واگذاری زمین و پروانه اقدام شده است.
  ایجاد بستر سرمایه‌گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومانی برای شهر
  وی عنوان کرد: با این روش تسویه حساب، عملا یک بسته بزرگ سرمایه‌گذاری برای سال آینده مشهد به مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان ایجاد شده که با این جذب سرمایه، نشاط سرمایه‌گذاری شهر افزایش می‌یابد.
  معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد گفت: بودجه سال آینده معاونت اقتصادی به صورت تفصیلی و توضیحی و با ریز پروژه‌ها تدوین شده است و ما برای داشتن شهر آسمانی با اقتصاد آرمانی در سال ۹۴، شعار نظم، دقت و سرعت برای خدمت را برگزیده‌ایم.
  اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری با سود روزشمار ۲۲ درصد
  مزجی اظهار کرد: بستر مشارکت مردم در پایان سال جاری با انتشار اوراق مشارکت خط ۳ قطار شهری به عنوان یه پروژه ماندگار فراهم شده است که دارای سود ۲۲ درصد روزشمار با پرداخت در مقاطع ۳ ماهه می‌باشد.
  وی افزود: هیچ شبهه مذهبی در سود این اوراق وجود ندارد و مردم می‌توانند از طریق شعب بانک شهر نسبت به خرید حداقل برگه سهام ۱۰۰ هزار تومانی بدون محدودیت و با نام و همچنین با قابیلت واگذاری به غیر اقدام نمایند.
  پیش‌بینی فروش حداقل ۶۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت در سال جاری
  معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: در اوراق مشارکت خط ۳ قطارشهری مشهد بر خلاف دوره‌های گذشته، سود قطعی پایان دوره به همه دارندگان این اوراق به میزان در اختیار داشتن اوراق پرداخت می‌شود.
  وی از پیش‌بینی فروش حداقل ۶۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت خط ۳ قطارشهری در سال جاری صحبت به میان آورد و افزود: امکان خرید این اوراق از طریق سایت و به صورت اینترنتی هم فراهم می‌باشد تا همشهریان فارغ از ازدحام روزهای آخر بانک‌ها به خرید بپردازند؛ همچنین در سه ماهه اول سال آینده نیز امکان خرید و فروش این اوراق در تالار مبادلات فراهم می‌شود.
  ۴۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در سال آینده
  مزجی با اشاره به تحقق بیش از ۸۵ درصدی بودجه معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در سال جاری، بیان کرد: در حوزه مدیریت مشارکت‌ها ۱۰۰ درصد بودجه سال جاری یعنی معادل ۲۳۰۰ میلیارد تومان محقق شده و ۴۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیز برای سال آینده پیش‌بینی شده است. وی رویکرد معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در سال آینده را پروژه‌های زیرساختی معرفی کرد و عنوان کرد: آنچه در سال جاری به عنوان پروانه فروخته شده است طبق مصوبات قبل و بر اساس نیازهای شهر بوده است.
  استفاده از اوراق مشارکت برای تکمیل و توسعه نمایشگاه بین‌المللی مشهد در سال آینده
  معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد گفت: کفایت سرمایه اوراق مشارکت که بانک مرکزی آن را تضمین می‌کند مساوی ۱۰۰ درصد می‌باشد؛ به احتمال زیاد از اوراق مشارکت در سال آینده برای تکمیل نمایشگاه بین‌المللی استفاده می‌شود.
  مزجی ادامه داد: معاونت اقتصادی در سال آینده به پروژه‌های زیرساختی شامل پارکینگ‌های عمومی، تصفیه‌خانه‌، احداث پارک‌ها، ایستگاه‌های آتش‌نشانی وBRT ورود پیدا می‌کند و توافق با یکی از بانک‌ها برای صادرات محصولات کارخانجات سیمانش انجام شده است.
  وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های سال آینده در حاشیه شهر خواهد بود، تصریح کرد: تا کنون ۲۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری مشهد به مردم فروخته شده است که تمایل داریم پس از این با رواج خرید‌های خرد، شهرنشین‌ها را به شهروند تبدیل کنیم.
  پیش‌بینی اجرای ۱۹ پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری جدید در سال آینده
  رشید صحابی، مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ۲۰ پروژه فعال در سطح شهر در حال اجرا می باشد که ۳ پروژه از این تعداد در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
  وی افزود: در لایحه بودجه سال آینده نیز ۱۹ پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.