• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دستور وزیر راه برای مطالعه مجدد راه آهن خرم آباد به پلدختر/نگرانی مردم پلدختر و معمولان از سد معشوره/حضور۱۱ سرمایه گذار برای پالایشگاه نفت پلدختر
  کد خبر : 2007082

  دستور وزیر راه برای مطالعه مجدد راه آهن خرم آباد به پلدختر/نگرانی مردم پلدختر و معمولان از سد معشوره/حضور۱۱ سرمایه گذار برای پالایشگاه نفت پلدختر

  دستور وزیر راه برای مطالعه مجدد راه آهن خرم آباد به پلدختر/نگرانی مردم پلدختر و معمولان از سد معشوره/حضور۱۱ سرمایه گذار برای پالایشگاه نفت پلدخترReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛،سید حمید رضا کاظمی در حاشیه دومین نشست فصلی خود با اصحاب رسانه ومطبوعات در…

  دستور وزیر راه برای مطالعه مجدد راه آهن خرم آباد به پلدختر/نگرانی مردم پلدختر و معمولان از سد معشوره/حضور۱۱ سرمایه گذار برای پالایشگاه نفت پلدخترReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛،سید حمید رضا کاظمی در حاشیه دومین نشست فصلی خود با اصحاب رسانه ومطبوعات در گفتگوی تفصیلی با خبرنگاربیان روز ، با بیان اینکه در ادوار گذشته کار زیربنایی برای  اشتغالزایی در شهرستان انجام نشده است اظهار داشت:با توجه به محدودیت های مالی که دولت دارد ووجود تحریم ها،تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه گذار در جهت فعال سازی ظرفیت های خوابیده شهرستان به کار گرفته ایم به عنوان وکیل مردم در بهارستان پیگیر مطالبات مردم پلدختر ومعمولان هستم و از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد اگر شده برای یک کاری که گره از معضل بیکاری این شهرستان بازکند، یازده بار هم شده به وزارتخانه و متولیان امور مراجعه خواهم کرد و نا امید نمی شوم.

  بیان روز:اشتغالزایی از وعده های انتخاباتی شما بوده تاکنون چه اقداماتی برای این مسئله انجام داده اید؟

  وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی از اولویت های کاری ما است و در این راستا سرمایه گذاری برای تولید بنزین و مشتقات آن از ضایعات پتروشیمی در پلدختر پیدا کرده ایم اضافه کرد:اقداماتی در راستای اشتغالزایی جوانان از قبیل تولید کاغذ سنگ هیدراته پیگیر هستیم ولی تا این اقدامات به نتیجه ای نرسند از بیان دیگر جزئیات خودداری می کنم تا در نشست های خبری دیگری اطلاعات بیشتری  در خصوص این مسائل به مردم می دهیم.

  کاظمی نماینده پلدختر

  بیان روز:پروژه پمپاژ واشیان که به فراموشی سپرده شد،احیا می شود؟

  کاظمی با انتقاد  از چگونگی احداث پمپاژ های کشاورزی شهرستان پلدختر تصریح کرد:به دلیل حب وبغض پمپاژ  واشیان به فراموشی سپرده شد و به دلیل سهل انگاری تجهیزات این پمپاژ در بند عباس جز کالاهای متروکه قرار گرفت.

  اختصاص ۱۵میلیارد ریال برای آزاد سازی تجهیزات متزوکه پمپاژ واشیان از گمرک بندر عباس

  وی ادامه داد:با پیگیری ها و مساعدت استاندار لرستان اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال برای آزاد سازی این تجهیزات از طریق ستاد تسهیل استان مصوب شده که تاکنون تخصیص پیدا نکرده است.

  بیان روز:با توجه به نگرانی مردم پلدختر ومعمولان از احداث معشوره،پیگیری های شما به کجا رسید؟

  کاظمی:در خصوص معشوره تابع نظر کارشناسی وزارت نیرو هستیم

  نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به نگرانی مردم پلدختر ومعمولان در خصوص سد معشوره گفت:سد معشوره در دولت گذشته با حضور نماینده سابق مردم پلدختر ومعمولان در مجلس کلنگ زنی شد.

  معشوره کوهدشت

  با میزان ذخیره سازی ۲۷۳میلیون مترمکعب آب سد معشوره مخالف هستیم

  وی با بیان اینکه سد معشوره برای لرستان نعمت ولی برای مردم پلدختر ضرر است ادامه داد:در این خصوص ملاقات با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ،ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و سه بار هم با وزیر نیرو ملاقات های جداگانه ای داشته ایم و در نامه مکتوب هم به آنها دغدغه ونگرانی مردم پلدختر ومعمولان نسبت به اجرای سد معشوره با میزان ۲۷۳میلیون مترمکعب بیان کرده ایم.

  کاظمی عنوان کرد:ما نظر کارشناسی وزارت نیرو که همان۵۳میلیون مترمکعب برای مصارف آب شرب وکشت گلخانه ای قبول داریم و در خصوص فشارهای سیاسی برای اقدامی بر خلاف دغدغه مردم پلدختر گوشزدهای لازم را داشته ایم.

  شروط نماینده پلدختر برای وزیر نیرو در قبال معشوره

  وی با اشاره به اینکه حوزه آبریز پلدختر ومعمولان از ابتدا تا انتها۱۶۰کیلومتر است گفت:با وزیر نیرو در خصوص سد معشوره اتمام حجت کرده ایم که در صورت اجرا شدن سد معشوره منهای نظر کارشناسی وزارت نیرو،شروطی از قبیل اجرای سد چولهول و بن لار وفعال سازی ایستگاه های پمپاژ تحت نظر وزارت نیرو را خواستار شدیم.

  بیان روز:کلنگ توخالی پالایشگاه به زمین زده شد ولی به نتیجه نرسید برای این پروژه چه اقداماتی کرده اید؟

  کاظمی:حضور۱۱سرمایه گذار برای پالایشگاه نفت پلدختر

  نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس در ادامه با اشاره به پروژه پالایشگاه نفت پلدختر گفت:۸سال پیش کلنگ احداث پالایشگاه به زمین زده شد،پروژه ای که اصلا سرمایه گذار واقعی آن مشخص نشده و زیر ساخت های لازم آن هم فراهم نشده است.

  پالایشگاه پلدختر

  دولت در میادین نفتی مشترک عراق وقطر سرمایه گذاری می کند

  کاظمی با بیان اینکه دولت بیشتر در میادین نفتی مشترک با عراق وقطر سرمایه گذاری می کند افزود:تا به حال ۱۱سرمایه گذاری برای احداث پالایشگاه به پای کار آورده ایم ولی به دلیل خوراک کم ۳۰هزار بشکه در روز ،کسی حاضر به سرمایه گذاری نشده است.

  وی تصریح کرد:در ملاقاتی که با وزیر نفت داشته ام قول افزایش خوراک این پالایشگاه به ۱۰۰هزار بشکه را گرفته ایم  و حالا پیگیر پیدا کردن سرمایه گذار واقعی هستیم که بیاید و هزار میلیارد در این زمینه سرمایه گذاری کند.

  بیان روز:بیشتر پروژه های عمرانی پلدختر سرنوشت نامعلومی دارند،شهرک گلخانه ای واشیان در نهایت عملیات اجرایی آن آغاز می شود یانه؟

  کاظمی:شرکت شستا و ستاد اجرایی فرمان امام در حال بررسی وضعیت شهرک گلخانه ای واشیان

  نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس با اشاره به شهرک گلخانه ای واشیان گفت:این شهرک در ۲۰هکتار در سال های گذشته کلنگ زنی شده با تخصیص قطره چکانی اعتبارات،این پروژه ۵۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  کاظمی نماینده پلدختر

  وی تصریح کرد:از طریق شرکت شستا وارد مذاکراتی شده ایم وکارشناسان این شرکت به پلدختر آمده اند واز نزدیک پروژه بررسی کرده اند که مشکل تامین آب داشتند و در این خصوص دو حلقه چاه حفر شد ،منتظر جواب آنها هستیم.

  کاظمی یادآورشد:از طریق ستاد اجرایی فرمان امام(ره) سعیدی کیا پیگیری هایی داشته ایم که مقرر شد هیاتی برای بررسی این طرح وبرخی دیگر طرح ها به شهرستان بیایند ک، برای اجرایی شدن آن حاضر هستیم تا ۲۰۰هکتار از اراضی منابع طبیعی این پروژه را به درخواست سرمایه گذار هم توسعه دهیم.

  بیان روز:مردم پلدختر ومعمولان از حاشیه بودن شهرستان برای احداث راه آهن خرم آباد به اندیمشک نگران هستند این دغدغه چگونه مرتفع کرده اید؟

  کاظمی:دستور وزیر راه وشهرسازی برای مطالعه مجدد  راه آهن خرم آباد به پلدختر

  وی با اشاره راه آهن دورود-خرم آباد به پلدختر افزود:این پروژه از طریق آزاد راه انجام می شود که  در دیدار مجمع نمایندگان استان با آخوندی وزیر راه وشهرسازی داشتیم نسبت به تغییر مسیر راین ریل به مسیری که نزدیک به جاده پلدختر به خرم آباد باشد مطالبی را بیان کردیم و بلافاصله نامه ای هم در این خصوص برای وزیر ارسال کردیم که نسبت به مطالعه مجدد این طرح دستور لازم را داده اند.

  راه آهن لرستان

   وی در ادامه پرسش وپاسخ بین مسئولین ومردم را از دستاوردهای نظام دانشت و افزود:امام راحل با تدابیرحکیمانه توانست انقلاب اسلامی ایران در مقابل ابرقدرت های دنیا به پیروزی برساند وامروز هم رهبر معظم انقلاب با بصیرت وآگاهی که دارند توانستند انقلاب را با موفقیت از پیچ های سخت عبور دهند.

  بیان روز:نظرشما در خصوص فضای مجازی چیست؟

  کاظمی:فضای مجازی شمشیر دولبه است که پلیس با مخلان فضای مجازی برخورد کند

  کاظمی با تاکید براینکه فضای مجازی شمشیر دولبه تهدید وفرصت است گفت:اطلاع رسانی در کوتاه ترین زمان از مزایای شبکه های اجتماعی ولی برخی ها که آشنا به مسائل دینی و استفاده از این شبکه ها نیستند با انتشار مطالب خلاف واقع ،توهین و افترا به تشویش اذهان عمومی می پردازند.

  تلگرام فضای مجازی

  وی با تاکید براینکه نیروی انتظامی با مخلان فضای مجازی باید برخورد کند خاطر نشان کرد:پلیس با شناسایی افرادی که در فضای مجازی به دنبال بی اعتمادی مردم به نظام هستند آنها را دعوت کند و تخلفات را به آنها تفهیم کند و در صورت تکرار با آنها برخورد جدی کند.

  کاظمی با قدردانی از اطلاع رسانی خوب پایگاه اطلاع رسانی بیان روز ابراز امیدواری کرد در صورتی که پیگیری های ما به عنوان وکیل مردم در بهارستان برای سایر بخش ها جهت اشتغالزایی و جذب سرمایه گذار به نتیجه برسد به صورت شفاف با مردم از طریق رسانه های جمعی صحیت خواهم کرد.

   *علی مرادی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.