• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نگاه بدبینانه به پروژه پالایشگاه کالیمانی نداشته باشیم
  کد خبر : 2007068

  نگاه بدبینانه به پروژه پالایشگاه کالیمانی نداشته باشیم

  نگاه بدبینانه به پروژه پالایشگاه کالیمانی نداشته باشیمReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، یحیی نیکدل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درجمع خبرنگاران استان  در رابطه با بحث داغ روز استان در خصوص پایشگاه نفت کالیمانی، گفت: مجوز پالایشگاه…

  نگاه بدبینانه به پروژه پالایشگاه کالیمانی نداشته باشیمReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، یحیی نیکدل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درجمع خبرنگاران استان  در رابطه با بحث

  داغ روز استان در خصوص پایشگاه نفت کالیمانی، گفت: مجوز پالایشگاه نفت در سال ۹۴ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

  وی افزود: ولی به جهت این که فقط جواز تاسیس صادر شده بود ما هیچ وقت آن را رسانه ای نکردیم چون سرمایه گذاری آن قرار بود توسط سرمایه گذار خارجی تامین شود.

  نیکدل ادامه داد: افرادی که دلایل و اهداف آن مشخص نیست اقدام به رسانه ای کردن این موضوع کردند که منجر به ایجاد یکسری توقعات از جمله اشتغالزایی بیش از ۱۲ هزارنفر شد و در فضای عمومی جامعه و شبکه های اجتماعی ابهاماتی را فراهم کند.

  وی افزود: به هرحال وقتی این پروژه در ساختار اصلی خود حرکت کند به طور حتم منجر به اشتغالزایی بسیاری زیادی در سطح استان خواهد شد و شاید چندین برابر پتروشیمی خراسان در استان تاثیرگذار باشد.

  نیکدل با بیان این که درحال حاضراین پالایشگاه در منطقه کالیمانی فقط تجهیز کارگاه شده است، اظهارکرد: به علت این که هنوز سرمایه گذار خارجی پروژه وارد میدان نشده اقدام به رسانه ای کردن آن نکرده بودیم.

  وی با اعلام این که ۹۹.۹۹درصد سرمایه گذاری پالایشگاه نفت با شرکت خارجی است، افزود: تنها یک صدم درصد سرمایه گذاری آن با شرکت سیماتک ۳۰۰۰ نماینده سرمایه گذار داخلی است.

  وی با  ابراز امیدواری از به سرانجام رسیدن پروژه پالایشگاه نفت، گفت: به طور حتم  با سرانجام رسیدن این پروژه اتفاق بسیار مثبتی در استان ایجاد خواهد شد.

  رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی به ابهاماتی که در ماهیت این پروژه مطرح بود و شبهاتی که هنوز وجود دارد،گفت:این شبهات و ابهامات مربوط به تامین نفت پروژه است چراکه در طرح توجیهی آن دیده شده نفت وارداتی است و فرآوری آن هم به داخل و خارج به فروش برسد.

  نیکدل از خبرنگاران تقاضا کرد از حاشیه پردازی و چالشی کردن این پروژه پرهیز کنند  چراکه اگر سرمایه گذار در اول کار با چالش، ابهامات مواجه شود انگیزه خود را ازدست می دهد.

  وی اظهارکرد: به هر حال به جهت ضعیف بودن زیرساخت های استان نیاز است با همراهی و نگاه مثبت به موضوع حداقل انگیزه و جذابیت برای جذب سرمایه گذار ایجاد کرد و این بستگی به همراهی دستگاه های استان در راستای رفع چالش ها این پروژه دارد.

  وی حداقل زمان اتمام این پروژه را حدود ۵ تا ۶ سال ذکر کرد و گفت: بنابراین نباید توقعات غیر واقعی داشت که این پروژه بعداز ۲سال  انقلابی دراستان ایجاد کند بلکه باید صبر و حوصله و همراهی لازم برای اتمام پروژه داشته باشیم.

  نیکدل یک بخش این شایعات را مربوط به نبود پروژه های بزرگ دراستان عنوان کرد و بزرگترین پروژه های استان را مربوط به فولاد اسفراین، لوله گستر،پتروشیمی، سیمان و آلومینا  اعلام کرد.

  رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان متذکر شد: بایستی  بر آماده سازی بسترهای لازم برای ورود به بخش خصوصی تلاش بیشتری کنیم.

  نیکدل در باره ابهاماتی سرمایه گذار داخلی پروژه پالایشگاه نفت که تاکنون در چندین پروژه موفق نبوده گفت: نگاه آسیب شناسی و نقد منصفافه دراین حوزه خوب است ولی اگر بگوییم در پروژه های قبلی به نتیجه نرسیده اکنون هم به نتیجه نخواهد رسید این نگاه بدبینانه ای است که نیاز به مدیریت دارد.

  وی با بیان اینکه فرصت ها را بایستی با شرایط سنجید،ادامه داد: نباید این تفکر را داشته باشیم که چون در گذشته فرصت ها به نتیجه مثبت نرسیده الان هم به نتیجه نمی رسد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در رابطه با جانمایی پالایشگاه نفت نیز گفت: این موضوع در مرکز خدمات سرمایه گذاری مطرح شده  و استعلام لازم از دستگاه های مختلف گرفته شده واین منطقه در نظر گرفته شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.