• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » خطر سگ های ولگرد در کمین مردم شهرستان فردیس/ شهرداری کرج فردیسی ها را قربانی اختلافات خود نکند
  کد خبر : 2007022

  خطر سگ های ولگرد در کمین مردم شهرستان فردیس/ شهرداری کرج فردیسی ها را قربانی اختلافات خود نکند

  خطر سگ های ولگرد در کمین مردم شهرستان فردیس/ شهرداری کرج فردیسی ها را قربانی اختلافات خود نکندReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فردیسان، خطر سگ های ولگرد دیر زمانی است که گریبان گیر مردم شهرستان فردیس شده و اعتراض های مردم هم…

  خطر سگ های ولگرد در کمین مردم شهرستان فردیس/ شهرداری کرج فردیسی ها را قربانی اختلافات خود نکندReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فردیسان، خطر سگ های ولگرد دیر زمانی است که گریبان گیر مردم شهرستان فردیس شده و اعتراض های مردم هم تاکنون راه به جایی نبرده است .

  اگرچه جلسات مکرر مسئولین در مورد بحران سگ های ولگرد در شهرستان فردیس تنها به روی کاغذ باقی ماند و در عمل نه تنها شاهد کاهش جمعیت سگ های ولگرد در سطح شهر نبودیم بلکه روز به روز به تعداد گله ی سگ ها در مناطق مختلف شهرستان فردیس افزوده شد تا این معضل هم به سایر محرومیت های مردم این منطقه از حقوق شهروندی اضافه شود.

  دیگر کار از گوشزد کردن خطرات ناشی از حضور سگ ها در محیط شهری چون انتقال بیماری، آلودگی طبیعت، بروز حوادث رانندگی، ناخوشایندی مناظر گذشته است و خطر حمله سگ ها و تهدید سلامت و امنیت جانی مردم به عنوان مسئله ای مهم بروز و ظهور یافته است.

  چندی پیش فیلمی از جراحت شدید کودک ۱۲ ساله به نام حسین محمدی در منطقه اسکویی فردیس در اثر حمله سگ های ولگرد تیتر یک رسانه ها شد،ا گرچه بر اساس اعلام منابع آگاه این کودک به دنبال آزار و اذیت توله های این سگ بوده که مورد حمله سگ ها قرار گرفته است اما باید در نظر داشت که  حضور سگ های ولگرد در سطح شهر مخالف حقوق شهروندی است.

  اما پس از تایید صحت حادثه مسئولین سعی کردند تا با سرکشی از منطقه و شاید هم پرداخت هزینه های درمان اندکی فضا را آرام کنند، مسئولینی که شاید تا دیروز تنها علت اعتراض مردم را ناشی از پارس های شبانگاهی و ترس و اضطراب مردم در عبور مرور از خیابان ها و کوچه ها در ساعاتی از شبانه روز می دانستند اما حالا وقوع این حادثه  تلنگری شد تا شاید متولیان امر برای رسیدگی به معضل سگ های ولگرد تامل بیشتری نمایند ومصوبات روی کاغذ را به اجرا و عمل درآوردند.

  وجود زمین های خالی اطراف شهر و یا منتهی شدن به شهرستان هایی مانند شهریار و اندیشه دلیل منطقی برای سلب آسایش مردم این منطقه نخواهد بود.

  اگرچه مسئولین اذعان دارند جمع آوری سگ های ولگرد در فردیس به عهده ی شهرداری کرج می باشد اما به نظر می رسد با توجه به اختلافات پیش آمده در استقلال شهرداری و شورای شهر فردیس، شهرداری کرج در ارائه خدمات شهری به فردیسی ها عقب نشینی کرده است تا نشان دهد بدون کمک شهرداری کرج شهرستان فردیس یتیم تر از قبل خواهد شد.

  فارغ از این که جمع آوری سگ ها ولگرد برعهده معاونت خدمات شهری شهرداری است یا واحد امحای سگ در سازمان پسماند و یا هر مسئول دیگری، باید برای این معضل در شهرستان فردیس چاره ای اندیشید پیش از آن که بی تدبیری مسئولین گریبان گیر شهروندی دیگر شود.

  با توجه به این که پتانسیل تولید مثل سگ های ولگرد بسیار زیاد است و در صورت عدم مقابله جدی و به موقع  مسئولین  جمعیت سگ ها و خطرات ذکر شده به شدت افزایش می یابد باید در نظر داشت که عدم رسیدگی به این بحران می تواند عواقب ناخوشایندی به دنبال داشته باشد و شاید منتظر شنیدن اخبار ناگوار از گوشه و کنار این شهر چه با باتقصیر و چه بی تقصیر از حمله ی سگ های ولگرد باشیم.

  شایان ذکر است دستورالعمل «اتلاف سگ های ولگرد» در سال ۱۳۸۷مصوب و به کلیه شهرها و روستاهای ایران ابلاغ شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.