• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی با چاشنی ولایتمداری/ از کارآفرینی در زیرزمین منزل تا درآمد ماهانه ۴ میلیونی
  کد خبر : 2006951

  اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی با چاشنی ولایتمداری/ از کارآفرینی در زیرزمین منزل تا درآمد ماهانه ۴ میلیونی

  اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی با چاشنی ولایتمداری/ از کارآفرینی در زیرزمین منزل تا درآمد ماهانه ۴ میلیونیReviewed by on Feb 12Rating:  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، اقتصاد مقاومتی واژه‎ای نام‎آشنا که سال‎هاست به یکی از دغدغه‎های مهم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تبدیل شده تا با نهادینه…

  اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی با چاشنی ولایتمداری/ از کارآفرینی در زیرزمین منزل تا درآمد ماهانه ۴ میلیونیReviewed by on Feb 12Rating:

   به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، اقتصاد مقاومتی واژه‎ای نام‎آشنا که سال‎هاست به یکی از دغدغه‎های مهم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تبدیل شده تا با نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه روح و جان کشور با اقتصاد درون‎زا و متکی به تولید داخل انس بگیرد.

  امروز که دشمن با پیاده‎کردن اهداف پلید خود حربه اقتصادی را با هدف ناامید کردن مردم غیور ایران و برای مقابله با انقلاب اسلامی به کار گرفته است، بهترین راه برای برون‎رفت از جنگ اقتصادی و توطئه دشمنان عمل به فرامین هوشمندانه و  دلسوزانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  مقام معظم رهبری که سال‎هاست اقتصاد مقاومتی را مطرح و بر اجرای آن تأکید می‎کنند، سال جاری را به  نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مزین کردند تا به همگان اثبات کنند تحقق این مهم تنها با اقدام و عمل محقق خواهد شد.

  در همین راستا بسیج به‎عنوان پرچم‎دار اقتصاد مقاومتی برای تحقق فرامین معظم‎له جهادگرانه در این عرصه وارد شد تا در کنار عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی بخشی از مشکلات و گره‎های جوانان امروز کشور گشوده شود.

  بدون شک یکی از مشکلات امروز کشورمان که دامن‎گیر جوانان این مرزوبوم شده بیکاری است، از این رو گرایش مردم به اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی می‎تواند تفکر نادرست پشت‎میزنشینی را از جامعه به‎ویژه از ذهن جوانان دور کند.

   

  *روستایی که مردم آن اقتصاد مقاومتی را معنا کردند

  در همین راستا در ایام‎الله دهه فجر که پیروزی انقلاب اسلامی در ذهن تداعی می‎شود، با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی از نگاه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، جانشین فرمانده سپاه کردکوی، مسؤول دفتر نمایندگی ولی‎فقیه در سپاه کردکوی، مسؤول بسیج سازندگی از نمونه‎های عملی اقتصاد مقاومتی در روستای سالیکنده شهرستان کردکوی بازدید داشتند که در ادامه از نظر می‎گذرانید.

  روستایی که به جرأت می‎توان، گفت مردم آن با کارآفرینی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری علاوه‎بر اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی را معنا کردند.

  برنامه نخست، شرکت در مراسم افتتاحیه واحد پرورش ماکیان در روستای سالیکنده شهرستان کردکوی بود.

  سیدیعقوب مهدوی، کارآفرین ۴۷ ساله اهل روستای سالیکنده شهرستان کردکوی است، او در حالی که شغل فنی دارد اما درباره ایده راه‎اندازی عرصه پرورش اردک می‎گوید، قبل از راه‎اندازی عرصه پرورش اردک همسرم در منزل با تعداد اندک اردک پرورش می‎دادند که با مطرح شدن مسأله اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب موجب شد ایده پرورش اردک در یک فضای بزرگتر در ذهنم ایجاد شود تا در کنار عمل به فرامین ولایت برای چند نفر اشتغالزایی شود.

  او خطاب به جوانان بیکار می‎گوید، خواستن توانستن است، کافی است تا جوانان اقدام کنند و مطمئن باشند خداوند آنها را یاری خواهد کرد.

  وی می‎گوید، برای شروع کار مقداری سرمایه اولیه داشتم که به همراه تسهیلاتی که از بسیج سازندگی گرفتم، توانستم این عرصه را در ۲۵۰ متر و به تعداد یک هزار و ۲۰۰ اردک راه‎اندازی کنم.

  کارآفرین موفق کردکویی با اشاره به میزان درآمد حاصل از پرورش اردک، عنوان می‎کند، هر ۴۵ روز حدود ۳ میلیون تومان درآمد دارم، البته هر چقدر تعداد اردک‎ها بیشتر باشد میزان درآمد هم افزایش می‎یابد.

  مهدوی می‎افزاید، برای بنده میزان درآمد از پرورش اردک مهم نیست، مسأله مهم این است که به کارم افتخار می‎کنم و از اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی گامی کوچک برداشتم، خرسندم.

  عرصه بعدی فنس‎کشی از باغ مرکبات نصرالله روشندل یکی از باغداران روستای سالیکنده  کردکوی بود، او که ۱.۵ هکتار باغ مرکبات دارد، ضمن قدردانی از حمایت بسیج سازندگی کردکوی، ابراز می‎کند، با استفاده از تسهیلات بسیج سازندگی موفق به فنس‎کشی باغ مرکبات شدم.

  وی ادامه می‎داد: اگرچه سرمای زودرس امسال ۲۰ تن از پرتقال‎های بنده را نابود کرده است اما در سال گذشته با فروش پرتقال ۴ میلیون تومان درآمد داشتم.

   

  * جوانان عمر خود را در انتظار شغل دولتی تلف نکنند

  عرصه بعدی پرورش دام سبک و سنگین توسط یک کارآفرین جوان اهل روستای سالیکنده بود.

  سیدمحمود موسوی در حالی که تحصیلات دانشگاهی دارد و در رشته حقوق تحصیل کرده است اما برای باز کردن گره بیکاری و عمل کردن به اقتصاد مقاومتی به پرورش دام سنگین و سبک روی آورده است تا با اشتغالزایی برای خود و خانواده‎اش بتواند از پیچ‎وخم مشکلات اقتصادی عبور کند.

  وی با قدردانی از بسیج سازندگی کردکوی، می‎گوید، برای راه‎اندازی از این عرصه ۲۰۰ میلیون ریال از بسیج سازندگی تسهیلات دریافت کردم و در حال حاضر علاوه‎بر خودم، برادرم و سایر اعضای خانواده نیز در این عرصه مشغول به کار شدند.

  موسوی خطاب به‎جوانان به‎ویژه جوانان جویای کار، می‎افزاید، جوانان عمر خود را در انتظار یک شغل دولتی تلف نکنند و تلاش کنند با وارد شدن در عرصه کارآفرینی مشکل بیکاری خود را حل کنند.

  بازدید بعدی عرصه پرورش جوجه توسط یک جوان ورزشکار است که با همت بلندش موفق شد با وجود کمترین امکانات بیشترین بهره را ببرد و با این همت بلند خود توانست به زیبایی هر چه تمام‎تر شعار خواستن توانستن است را به منصه ظهور بگذارد.

  او با انگیزه‎ای مثال‎زدنی در فضای محدودی از زیرزمین منزلش به پرورش جوجه پرداخته تا نشان دهد اقتصاد مقاومتی در سایه اقدام و عمل محقق شدنی است حتی اگر فضای موجود، زیرزمین چند متری منزلش باشد.

  ابوذر باقرزاده که سرپرست تیم فوتبال معلولان هفت نفره استان گلستان است، شغل اصلی‎اش ساخت المنت‎های صنعتی بود.

   او به دلیل عدم رضایت از میزان درآمدش از شغل سابق، عرصه پرورش جوجه راه‎اندازی کرده و در حال حاضر با حمایت بسیج سازندگی شهرستان کردکوی در فروش و بازاریابی مشکلی ندارد و در نظر دارد در آینده‎ای نزدیک با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج به کارش رونق بیشتری ببخشد.

  وی با بیان اینکه ماهانه ۴ میلیون تومان از فروش جوجه‎ها درآمد دارد، می‎گوید، طبق هماهنگی به‎عمل آمده با بسیج سازندگی شهرستان کردکوی برای فروش مشکلی وجود ندارد، از طرفی مردم نیز می‎توانند به طور مستقیم از ما خرید کنند.

  کارآفرین موفق کردکویی با بیان اینکه برخی جوانان تصور می‎کنند که همه چیز باید برای آنها مهیا باشد، می‎افزاید، بنده برای ایجاد اشتغال از اتاق منزلم برای نگه‎داری دستگاه جوجه‎کشی و از زیرزمین منزل برای پرورش جوجه استفاده کردم.

  باقرزاده با بیان اینکه عمل به مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی یکی از اهدافم از راه‎اندازی این کار بوده است، می‎افزاید، اقتصاد مقاومتی توطئه‎های اقتصادی دشمنان را خنثی می‎کند، از طرفی مردم و مسؤولان نباید از تهدیدها و فشارهای دشمنان بهراسند.

  نورمحمد پارسایی کارآفرین ۶۲ ساله اهل روستای سالیکنده گذر بعدی بازدید اقتصاد مقاومتی مسؤولان و بسیج سازندگی کردکوی در روستای سالیکنده بود.

  این کارآفرین که فعالیتش را در سال ۱۳۸۵ در زمینی به وسعت ۳ هزار و ۴۰۰ متر آغاز کرده، با ایجاد عرصه‎های مختلف توانسته یک مزرعه اقتصاد مقاومتی به راه بیندازد و برای پنج نفر شغل ایجاد کند.

  او در این مزرعه اقتصاد مقاومتی عرصه‎های مختلف پرورش ماهی، پرورش دام سبک و سنگین، پرورش جوجه و اردک ایجاد کرده است.

  وی با بیان اینکه با حمایت بسیج سازندگی توانستم عرصه پرورش ماهی را ایجاد کنم، می‎گوید، طی دو مرحله از بسیج سازندگی تسهیلات دریافت کردم و با آغاز فعالیت در کل ماهانه حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان درآمد دارم.

  پارسایی ابراز می‎کند، هر کسی در حد توان خود نسبت به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش کند تا فرامین معظم‎له به‎ویژه مسأله اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.

   

  *تحقق اقتصاد مقاومتی عامل اقتدار نظام است/ اعطای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کارآفرینان

  مسؤول دفتر نمایندگی ولی‎فقیه در سپاه شهرستان کردکوی هم در حاشیه بازدید از عرصه‎های اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی را عامل اقتدار نظام دانست و گفت: مطرح کردن اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به این معناست که تمامی انسان‎ها باید در اقتصاد نقش‎آفرینی کنند تا وابستگی کشور به بیگانگان کاهش یابد.

  حجت‎الاسلام محمدعلی موسوی‎پارسایی با تأکید بر حمایت از کارآفرینان، می‎گوید، در کنار تولید باید دغدغه فروش محصولات کارآفرینان رفع شود، در واقع بازار باید در تصاحب اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد تا اقتدار کشور حفظ شود.

  وی با اشاره به وظیفه مردم و مسؤولان در تحقق اقتصاد مقاومتی، بیان می‎کند، تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم تلاش مردم و تدبیر مسؤولان است.

  مسؤول بسیج سازندگی شهرستان کردکوی هم در حاشیه بازدید از عرصه‎ها در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان، با بیان اینکه در سال جاری حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کارآفرینان اعطا شد، می‎گوید، در سال جاری ۹۵ عرصه اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است.

  محمد لشکربلوکی بیان می‎کند، هفت عرصه ماکیان با مبلغ ۱۳۵ میلیون تومان، پنج عرصه پرورش ماهی، ۱۹ عرصه دام سنگین، ۱۴ عرصه زنبورعسل، سه عرصه صنایع تبدیلی، ۱۶ عرصه صنایع دستی، پنج عرصه فنس‎کشی باغات، ۱۱ عرصه پرورش قارچ، سه عرصه پرورش مرغ بومی و محلی و یک عرصه ورمی کمپوست در سال‎جاری راه‎اندازی شده و در جریان ایجاد عرصه‎های اقتصاد مقاومتی برای ۱۱۰ نفر اشتغال‎آفرینی شده است.

  وی با بیان اینکه مأموریت بسیج سازندگی تنها به اعطای تسهیلات ختم نمی‎شود، می‎افزاید، بسیج سازندگی علاوه‎بر اعطای تسهیلات آموزش کارآفرینان و فروش محصولات را هم به عهده دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.