• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۸۰ درصد تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی توسط بانک‌ها انجام می‌شود/ تأمین مالی بلندمدت وظیفه بازار سرمایه
  کد خبر : 2006949

  ۸۰ درصد تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی توسط بانک‌ها انجام می‌شود/ تأمین مالی بلندمدت وظیفه بازار سرمایه

  ۸۰ درصد تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی توسط بانک‌ها انجام می‌شود/ تأمین مالی بلندمدت وظیفه بازار سرمایهReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل بانک ملت امروز در آغاز هشتمین کنفرانس توسعه نظام تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در ایران گفت:‌ امروزه توسعه نظام تأمین مالی دغدغه متولیان کشور است…

  ۸۰ درصد تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی توسط بانک‌ها انجام می‌شود/ تأمین مالی بلندمدت وظیفه بازار سرمایهReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل بانک ملت امروز در آغاز هشتمین کنفرانس توسعه نظام تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در ایران گفت:‌ امروزه توسعه نظام تأمین مالی دغدغه متولیان کشور است و هر چه ابزارهای این نظام متنوع‌تر و عمق بیشتری داشته باشد، کارآمدی بالاتری را می‌توان از این نظام انتظار داشت.

  اخلاقی افزود:‌ رشد و توسعه اقتصادی پایدار منوط به نظام تأمین مالی کارآمد و اثربخش بوده و بهره‌گیری از این شیوه‌ها و ابزارهای نوین مالی لازمه تأمین‌بخشی از حوزه تأمین مالی است.

  وی افزود: بازار پول و سرمایه دو رکن اصلی نظام تأمین مالی در کشورهای پیشرفته بوده که با ترکیبی هم‌افزا توانسته‌اند، تأمین مالی کارآمد را برای بنگاه‌ها فراهم و به این ترتیب به رشد و توسعه دست یابند.

  این مقام مسئول با اشاره به تفاوت شکلی نظام تأمین مالی در کشورهای مختلف گفت: در اغلب کشورهای دنیا بانک‌ها تأمین‌کننده نیازهای کوتاه‌مدت اقتصادی و بازار سرمایه تأمین‌کننده نیازهای میان‌مدت و بلندمدت نظام اقتصادی هستند.

  وی افزود: بیش از ۸۰ درصد تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی را امروزه بانک‌ها به دوش می‌کشند که باعث بروز ناکارآمدی پنهان میان دو طرف پرداخت‌کننده و دریافت‌کننده تسهیلات شده است.

  به گفته وی، تداوم این شیوه با هدف‌گذاری رشد ۸ درصدی در برنامه ششم توسعه و سیاست‌های برگرفته از ابلاغیه رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به نظر امکان تحقق نخواهد داشت.

  اخلاقی در ادامه گفت: اصلاح و بهبود نظام مالی از طریق اصلاح ساختار مالی بانک‌ها و نیز توسعه بازار بدهی و ارزان‌سازی تسهیلات بانکی در کنار تبدیل بدهی‌های دولت به اوراق بهادار و انتشار آنها از طریق بازار سرمایه امری اجتناب‌ناپذیر است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.