• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۳۰ میلیارد تومان برای تأمین آب محله تازآباد مریوان نیاز است/ عملکرد ناموفق دولت روحانی در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد/ توقف مطالعات سد بلبر
  کد خبر : 2006945

  ۳۰ میلیارد تومان برای تأمین آب محله تازآباد مریوان نیاز است/ عملکرد ناموفق دولت روحانی در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد/ توقف مطالعات سد بلبر

  ۳۰ میلیارد تومان برای تأمین آب محله تازآباد مریوان نیاز است/ عملکرد ناموفق دولت روحانی در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد/ توقف مطالعات سد بلبرReviewed by on Feb 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  زریوار خبر، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس…

  ۳۰ میلیارد تومان برای تأمین آب محله تازآباد مریوان نیاز است/ عملکرد ناموفق دولت روحانی در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد/ توقف مطالعات سد بلبرReviewed by on Feb 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  زریوار خبر، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی پنج شنبه شب ساعت ۲۱ در جمع خبرنگاران مریوان برای اولین بار نشست خبری برگزار کرد.

  مرادی در ابتدا با اشاره به انعکاس اخبار شهرستان مریوان و سروآباد توسط رسانه از همه خبرنگاران این دو شهرستان جهت اطلاع رسانی تقدیر و تشکر کرد و وظیفه و رسالت رسانه و خبرنگاران را خیلی سنگین عنوان کرد، نوع نگاه رسانه  به موضوعات و مشکلات مردم را بسیار با اهمیت دانست و از خبرنگاران خواست در راستای حل مشکلات مردم و جامعه گام بردارند.

  مرادی در ادامه به بیان فعالیت ۸ ماه خود در مجلس دهم به عنوان نماینده مردم دو شهرستان مریوان و سروآباد، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان، ناظر مجلس بر حقوق و دستمزدها، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: بدلیل مشکلات انباشته شده دوره های گذشته فعالیت ۸ ماه اول نماینده شاید کمتر دیده شود و به چشم نیاید.

  وی با بیان عناوین کار و مشکلات ۸ ماه اول خدمت وی به عنوان نماینده مردم در مجلس، گفت: وقت و زمان یک نماینده در طول روز با حضور در جلسات و پیگیری مشکلات مردم در وزارتخانه ها سپری می شود و انتظار تعدادی از مردم جهت در دسترس بودن نماینده و پاسخگو دادن به همه تلفن های مردم عملا امکان پذیر نیست.

  بیکاری بزرگترین مشکل مریوان و سروآباد است

  نماینده مردم مریوان و سروآباد، بیشترین شاغلین کردستان را در مشاغل کارمندی، مشاغل خرد و فصلی و کار در معابر مرزی به عنوان کولبری است که نبود کارخانجات و پروژه های تولیدی در استان و حوزه انتخابیه یکی از دلایل بیکار این دو شهرستان است. وی توجه و پیگیری نمایندگان استان به کارگاه های زود بازده را یکی از راههای برون رفت از مشکلات بیکاری جوانان در این منطقه عنوان کرد.

  مرادی از اختصاص بودجه ویژه به حوزه ورزش جوانان برای سال آینده، اختصاص ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به مناطق روستایی کم توسعه یافته و محروم جهت ایجاد اشتغال و بکارگیری جوانان اشاره کرد ابراز امیدواری کرد این اقدام در سال آینده انجام شود.

  وی همچنین رویکرد کمیته امداد و بهزیستی جهت کوچک سازی و حذف تعدادی از مددجویان طبق برنامه ششم توسعه را یکی دیگر از مشکلات شهرستان دانست و نبود زیر ساخت های جاده های استان بخصوص شهرستان های مرزی مریوان و سروآباد یکی دیگر از بزرگترین مشکلات حوزه انتخابیه عنوان کرد.

  کمربندی مریوان 3 یا 4 ماه دیگر افتتاح می شود/ مرحله پایانی تصویب طرح تخفیف سود گمرک به میزان 10درصد

  کمربندی مریوان ۳ یا ۴ ماه دیگر افتتاح می شود/ مرحله پایانی تصویب طرح تخفیف سود گمرک به میزان ۱۰درصد

  منصور مرادی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به فعالیت فرماندار جدید مریوان جهت احداث کمربندی مریوان در سه چهار ماه آینده ساخت و اتمام این کمربندی مریوان را نیازمند همکاری  و همراهی مالکان را می طلبد. وی همچنین از مراحل پایانی تصویب طرح تخفیف سود گمرک به میزان ۱۰درصد در مرزباشماق مریوان خبر داد و گفت: وزیر اقتصاد طی نامه به هیئت وزیران در انتظار تأییدیه دولت است تا رسما این تخفیف سود گمرکی که قرار بود ۱۵ درصد باشد با ۱۰ درصد اجرایی شود.

  وی اجرای ۱۰ تخفیف سود گمرکی در مرزباشماق مریوان را عامل رونق اقتصادی و مراودات اقتصادی در مرز می شود.

  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان بی توجهی چندین ساله به روند نابودی دریاچه زریوار، دریاچه زریوار را نه تنها متعلق به مردم مریوان بلکه متغلق به مردم ایران دانست و از همه مسئولین کشوری خواست در حفظ و نجات آن کوشا باشند و با کار جمعی و همت همه مسئولین در عمل به نجات دریاچه کمک کنند.

  وی در خصوص ساخت مینی پالایشگاه توسط دولت که مورد انتقاد رسانه ها و فعالان محیط زیست شده بود، گفت: نظر نهایی برای ساخت این مینی پالایشگاه را دیدگاه کارشناسان محیط زیست مبنی بر نبود آلایندگی این پالایشگاه برای دریاچه زریوار دانست.

  مرادی همچنین با اشاره ای گذرا به متوقف شدن مطالعه سد بلبر با وجود جذب بودجه کافی،  از آغاز مطالعات جدید در نزدیکی روستای نیاباد سروآباد خبر داد. وی همچنین از جذب ۱۶۰۰ تن قیر برای سال آینده شهر مریوان و آسفالت اغلب کوچه و خیابان های این شهر خبر داد.

  منصور مرادی در ادامه به سوالات خبرنگاران حاضر در نشست خبری پاسخ داد و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا ساخت کارخانه بازیافت زباله که چند ماه پیش شهرداری مریوان قول ساخت آن را در پایان سال ۹۵ داده بود امکان پذیر است، گفت: شهرداری مریوان تا کنون مکان یابی این کارخانه را در نزدیکی روستای گماره لنگ انجام داده است اما بعید است این کارخانه تا پایان سال ساخته شود و با توجه به اینکه سرمایه گذار این کارخانه در روز به ۱۲۰ هزار تن زباله برای بازیافت نیاز دارد. با توجه به مشکلات موجود امکان دارد در سال آینده شهرداری موفق به ساخت این کارخانه شود.

  نماینده در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا نماینده از بازاریان مریوان اتاق همفکری جهت رونق اقتصادی ایجاد کرده اند، همکاری و کمک خواهد کرد، گفت: با ارائه برنامه های عملی بازاریان قطعا نماینده با آنها همکاری خواهد داشت.

  مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما در خصوص مشکل آب محله تازآباد مریوان، گفت: با پیگیری انجام شده برای تکمیل پروژه تأمین آب محله تازآباد مریوان به ۳۰ میلیارد تومان نیاز است که بدلیل نبود اعتبار لازم مسئولین تصمیم دارند جهت حل مقطعی این معضل با چاه عمیق در سال آینده تا حدی مشکل محله تازآباد را حل کنند و همچنین بنا است فکری به حال مشکل فاضلاب رو باز تپه موسک نیز در سال آینده شود.

  وی در پاسخ به این سوال که ان جی اوها و انجمن های مردم نهاد در نگاه و دیدگاه نماینده در چه جایگاهی هستند، گفت: جایگاه و اهمیت ان جی اوها و سمن ها بسیار با اهمیت است و باید از توانایی آنها استفاده شود. وی تأکید کرد: با انجمن های دو شهرستان مریوان و سروآباد در چهارچوب قانون همکاری خواهد کرد.

  پاسخ نماینده مردم مریوان وسروآباد به 5 سوال خبرنگار زریوار خبر

  پاسخ نماینده مردم مریوان وسروآباد به ۵ سوال خبرنگار زریوار خبر

  منصور مرادی در پاسخ به خبرنگار زریوار خبر مبنی بر اینکه مرز بین دخالت نماینده در کارهای دستگاههای اجرایی کجاست، گفت: وظیفه ذاتی نماینده نظارت بر دستگاههای اجرایی و قانون است. وی کمک و تسهیل کارهای اداری و سازمانی دستگاههای اجرایی را از دیگر وظایف هر نماینده دانست. وی تأکید کرد: اصولا نماینده می تواند در همه امور کشور اظهار نظر و ورود پیدا کند. و نباید کمک کردن نماینده به دستگاههای اجرایی دخالت تلقی شود چرا که وظیفه نماینده تسهیل مشکلات است.

  نماینده مریوان و سروآباد در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد دو نماینده داشته باشد، گفت: آنچه تصمیم گیری و پیشنهاد شده است دو حوزه انتخابیه سقز و بانه، و سنندج کامیاران و دیواندره است که بر مبنای جمعیت، جغرافیا و مسائل سیاسی تعیین می شود. یکی از این دو حوزه دارای نماینده جدید می شود. وی اضافه کرد: مریوان و سروآباد با توجه به شرایط و ملاک تعیین شده نمی تواند حایز نماینده جدید شود. وی در خصوص نمایندگان اضافه شده به مجلس نیز افزود: قرار است در کل ۴۰ نفر دیگر در سراسر کشور درصورت تصویب نهایی به نمایندگان مجلس اضافه شوند که یکی از آنها در استان کردستان است.

  مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار زریوار خبر مبنی بر اینکه با توجه به عضو ناظر بر انتخابات شورای شهر آیا تاکنون تصمیمی در خصوص انتخاب هیئت ۵ نفر ناظر بر انتخابات گرفته شده است؛ که وی با شاره به اینکه نماینده در این انتخابات شورای شهر از هیچ کسی حمایت نمی کند و هیچ گزینه ای در انتخابات ندارد، اظهار داشت: سید خالد حسینی به عنوان دبیر هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر به مرکز استان معرفی شده است و در اسفند ماه نیز ۵ عضو ناظر بر انتخابات شورای شهر و ۳ عضو ناظر بر انتخابات بخش ها معرفی و اعلام عمومی می شود. وی ابراز امیدواری کرد کسانی که به عنوان اعضای شورای شهر انتخاب می شوند برای حل مشکلات مردم با نماینده همکاری کنند.

  مرادی در پاسخ صریح خبرنگار زریوار خبر مبنی بر اینکه در پایان چهار سال قول انجام کدام یک از پروژه های مهم حوزه انتخابیه را به مردم می دهید، گفت: اتمام جاده مریوان به سنندج، جاده سروآباد به کامیاران و کمربندی مریوان را قول می دهم. وی افزود: بخش عمده فعالیت خود را در تکمیل این پروژه ها و افتتاح آنها پیش از پایان نمایندگی عنوان کرد.

  نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال آخر زریوار خبر مبنی بر اینکه ارزیابی نماینده از عملکرد دولت تدبیر و امید (نقاط قوت و ضعف) در طول بیش از سه سال اخیر چگونه ارزیابی می کنند، اظهار کرد: عملکرد دولت در حوزه فرهنگ و مسائل فرهنگی مناسب بوده است اما عملکرد دولت در حوزه عمرانی موفق نبوده است و با وجود به اختصاص بودجه های زیاد به پروژه های عمرانی اما متاسفانه هیچکدام جذب نشدند. جاده ای که ۵۲ کیلومتری آن(مریوان- سنندج) در سه سال دولت روحانی بوده نتوانسته است پیشرفت قابل ملاحظه ای در آن بوجود آورد. وی همچنین یکی از ضعف های دولت را بی توجهی به صنایع تبدیلی در شهرستان های مریوان و سروآباد دانست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.